Vergi borcuna teminat gösterilmesi

milayda

Katkı Sunan Üye
Merhabalar,
Kapanan bir şahır işletmesinin vergi borcu mevcut. Kişi vergi affından yararlanarak bu borcu kapatmayı planlamaktadır. Bu kişi yeni bir şahıs işletmesi kurmak istemektedir. Vergi borcu için af çıkana kadar vergi dairesine sahip olduğu arsayı teminat olarak gösterse yeni açılış yaptığında pos hesapları olacak bu hesaplarına bloke konur mu?
Bilgisi olan varsa paylaşırsanız sevinirim, şimdiden teşekkürler..

Ynt: vergi borcuna teminat gösterilmesi

Selamlar.
Teminat gösterilen bir borç için ayrıca bloke konulduğuna bugüne kadar şahit olmadım.Arsayı teminat göstermekle "borcu ödemezsem gelin arsayı alın" diyorsunuz.Fakat hesaplara bloke koymak arsayı almaktan daha pratik ve basit olduğu için yapmazlarda diyemiyorum.Ama hiç şahit olduğum bir olay değil. Saygılar.

Ynt: vergi borcuna teminat gösterilmesi

vergi affı beklentisi var ama hesaplara bloke konur mu bilemiyorum diye bir yanıt verdi vergi dairesi memuru.. sizler bunu nasıl yorumlarsınız? :)
kafam karıştı müşterimi nasıl yönlendireceğimi bilemiyorum. Açarım firmasını gidip bloke koyarlar mahçup olurum..

Ynt: Vergi borcuna teminat gösterilmesi

Şu sıralar Torba Yasa beklentisi nedeniyle bütün vergi daireleri beklemede hiç bir işlem yapmıyorlar.

Ynt: Vergi borcuna teminat gösterilmesi

acilen mükellefiyet açtırmak istiyorsanız bence eşinin adına açın bir süreliğine riske gerek yok dairenin işi belli olmaz takip servisinde ki bir memur borçların durumuna bakmaz tak blokeyi koydurur çözmeside zor olur