Vergi Borcunun Taksitlendirilmesi

EYLÜLDURU

Katkı Sunan Üye
Mükellefim ağustos ayına ait kdvsini ödeyemedi ve bunun taksitlendirilmesini istiyor. Taksitlendirme talebi için ödeme emrinin gelmesini mi beklemeliyiz yoksa hemen başvurmalı mıyız. Yardımcı olursanız sevinirim.

Kolay gelsin

Ynt: vergi borcunun taksitlendirilmesi

Gidip vergi dairesine başvuru yaparsanız, onlar takip servisine çıkarırlar.Taksitlendirme takip servisinden yapılıyor.

Ayrıca ödenecek miktar yüksekse takibe alınmıştır merak etmeyin.

luciantus ' Alıntı:
Gidip vergi dairesine başvuru yaparsanız, onlar takip servisine çıkarırlar.Taksitlendirme takip servisinden yapılıyor.

Sayın Luciantus, Ödeme emrini beklememe gerek yok mu?

vergi dairesine gidersen zaten hemen işlem yaparlar merak etme, dediğim gibi miktarda yüksekse alınmıştır takibe.Benim müşterilerde 500,00tl lik ödemeyi hemen ikinci ay takibe alıyorlar, hatta abartmıyorum bankadan yatırıyoruz makbuz geçmeden bakıyorum memur takibe göndermiş.O yüzden daireye gidip derdinizi anlatın, onlar da hemen yaparlar.

Bu başvuruyu mükellef adına yapabilmem için v.d si vekaletname ister mi yoksa mükellef bizzat kendisi mi gitmesi gerekiyor

Vekalet ister bu iş vekaletsiz olmaz.Müşterinizde gidince yapabilir mi bilmem? Kapasite ve bilgi meselesi, yapar diyorsanız gönderin.

Sayın Luciantus, çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için... İyi çalışmalar

Ynt: Vergi Borcunun Taksitlendirilmesi

Bugün vergi dairesine gittim kdv ve geçici vergi borçları için taksitlendirme yapılmıyormuş.

İYİ çalışmalar

Ancak şöyle bir durum sözkonusu K.D.V. taksitlendirmesi yapılmıyor maalesef.

BİZDE birkere başvurduk taksitlendirme için
bilançomuza bakıldı tam aklımda değil bir oranlaması var
eğer oran belirlenen den düşük olursa taksitlendirme yapıyorlardı
fakat bizim bilanço çok iyi olduğundan
senin durumun iyi taksitlendirme yapamayız dediler
bu sistem yeni girmiş

MERHABA BENCE SİZ VERGİ DAİRESİNE GİDİP DURUMUNUZU ANLATIN NORMAL ŞARTLARDA ÖDEMEMİZ MÜMKÜN DEĞİL HER AY ŞU KADAR TL ÖDEYECEĞİZ DEYİN. MECBUREN KABUL EDECEKLERDİR.KİMSENİN VERGİ FALAN YATIRDIĞI YOK ZATEN SİZİN İYİ NİYETİNİZ MALİYENİNDE PARA SIKINTISI OLUNCA HALLEDİLİR SANIRIM.

Merhaba bence siz vergi dairesine gidip durumunuzu anlatın normal şartlarda ödememiz mümkün değil her ay şu kadar tl ödeyeceğiz deyin. Mecburen kabul edeceklerdir.kimsenin vergi falan yatırdığı yok zaten sizin iyi niyetiniz maliyeninde para sıkıntısı olunca halledilir sanırım.