Vergi levhası tasdiki hk.!

Ynt: Vergi levhası tasdiki hk.!

Vergi dairesine beyannamelerini onayladığımız mükellef listesi veriyorduk ya ondan bahsediyorum

NİSANLI ' Alıntı:
Vergi dairesine beyannamelerini onayladığımız mükellef listesi veriyorduk ya ondan bahsediyorum

vergi dairesine bildirimlerin kalktığını hiç duymadım. hatta bizim odanın sitesinde 16 Mayısa kadar vergi dairesi bildirimlerinizi yapın diye ilan koymuşlar. ayrıca sizlerle az önce okuduğum bir haberi paylaşayım.

E-VERGİ LEVHASI 16 MAYIS'TA BAŞLIYOR!

taslakta gördüğüm bir kaç noktayı aktarmak isterim;

* Tasdik ederek 25 Hazirana kadar vergi dairesine bildirim angaryamız bitti.

* Levha hazırlama angaryamız bitti. (2010 dahil) İnternet vergi dairesinden bastırılacak.

* Karton kağıtlara basma zorunluluğu bitti.

* 6111 sayılı yasa ile asma zorunluluğu bitti.

* Cezası Mük.355 idi. (1070 TL) Şimdi ise 353/4 (170 TL) uygulanacak.(Sıtmaya razıyız yani.)

* 31 Mayıs'a kadar çıktısı alınıp işyerinde bulundurma zorunluluğu geldi.

* Yeni başlayanlar, İnt.V.D. sistemine girip 1 ay içinde yazdıracak.

* İnternet Vergi Dairesinden Onay Kodu geldi.

16 mayıs a kadar beyannamelerini imzaladığımız listeleri veriyoruz.
Vergi levhaları tasdik edilen mükellef listesini vermiyoruz.
Vergi levhalarını tasdik etmiyoruz. İnternet vergi dairesinden çıktı alıyoruz.

Doğru mudur? arkadaşlar.

smmmmm ' Alıntı:

Doğru mudur? arkadaşlar.

aynen doğrudur.

Sinem_35 ' Alıntı:
smmmmm ' Alıntı:

Doğru mudur? arkadaşlar.

aynen doğrudur.
Son gün saat 23:48 e kadar hiç bir şeyin doğruluğu yok. O saate pttyi açtırma imkanınız var bekleyin derim.

internet vergi dairesinden çıktı alabiliyormuyuz açmışlarmı vergi levhası kısmını
gören bilen varmı ?

272 ve 4 no.lu tebliğler yürürlükten kaldırılmadı. 15 mayıs ve 25 haziran bildirimleri aynen devam...

bugün ayın 10 oldu hala onaylı vergi levhası vermiyor gib. ne olacak bu halimiz???? ne zaman çıkartıp dağıtacağız mükellefe bunu düşünmüyorlar mı?

sn.husok 408 nolu vuk tebliğ taslağında 16.05.2011 tarihinden itibaren alınabileceği belirtiliyor.

oh maşallah, nasıl dağıtacağız mükellefe onu da bir söyleselerdi bari tebliğde.. 1 haziranda hazır bulunmaz ise levha cezayı keserler, kendileri bi işi zamanında yapamazlar.

bu vergi levhası işi ne oldu arkadaşlar. tebliğde bugün internet vergi dairesine konacağı yazıyordu. sabahtan beri iki üç kere baktım herhangi bir şey yok. bilgisi olan varsa bilgi verirse sevinirim.

Sinem_35 ' Alıntı:
bu vergi levhası işi ne oldu arkadaşlar. tebliğde bugün internet vergi dairesine konacağı yazıyordu. sabahtan beri iki üç kere baktım herhangi bir şey yok. bilgisi olan varsa bilgi verirse sevinirim.

Yayınlanan tebliğ değil Tebliğ taslağı idi, tebliğ yayınlanmadığı için şu an kesinlesen bir şey yok beklemeye devam.

e vergi levhasına girdiğiniz zaman dökümü veriyor ama onay kodu filan yok. nasıl alacaz

Evet ben de bugün denedim.Onay kodu falan yok.

Onay kodlu alabildigimiz zaman ayrica bir islem yapmamiza gerek kalacak mi ?

VUK 408 tebliğ taslağında 16,05,2011 den itibaren onaylı olarak alabilirsiniz diyor ama, gelgör ki tebliğ hala yayınlanmış değil. gülermisin? ağlarmısın? zil takıpta oynarmısın? Bu ne aymazlık, bu ne vurdumduymazlık, bu ne keyfiyet?