Vergi levhası tasdiki son durum nedir?

Ynt: Vergi levhası tasdiki son durum nedir?

arkadaşler vergi levhası dökümünü nerden alıyoruz ?
internet vergi dairesinde sadece sorgulama var

NİSANLI ' Alıntı:
Ant Z ' Alıntı:
Aynen mukellefler soruyor surekli acaba eski usul yapsak mi ?

Bankalar 2010 yili onayli vergi levhasi istediginde mecbur eski usul onayliyoruz. Daha eskimedi tabi ama neyse

bende öyle bitane onayladım. onu 25 haziranda bildircezmi şimdi.

abdsis ' Alıntı:
oztemiz80 ' Alıntı:

malesef öyle bir buton yok, şu taslak yayınlansada herkes nasıl yapacağını bir bilse çok iyi olacak

O bütonun çıkması için öncelikle İnternet vergi Dairesi yetki verme sözleşmesi imzalatılıp mükellefleriniz adına V.D. vermeniz gerekiyor.

oztemiz80 ' Alıntı:
abdsis ' Alıntı:
oztemiz80 ' Alıntı:

malesef öyle bir buton yok, şu taslak yayınlansada herkes nasıl yapacağını bir bilse çok iyi olacak

O bütonun çıkması için öncelikle İnternet vergi Dairesi yetki verme sözleşmesi imzalatılıp mükellefleriniz adına V.D. vermeniz gerekiyor.

zaten bizim sıkıntımızda o. vergi dairesine yetkilendirme sözleşmesini verdiğimiz halde çıkmıyor.

bir şeyimiz de sorunsuz olsa hani reklamlarda var ya işlerimiz de tıkır tıkır olsa ;D

kendimizinkini nasıl alıyoruz.. biz girince sağda kendimize aitte birşey çıkmadı?

abdsis ' Alıntı:
oztemiz80 ' Alıntı:
abdsis ' Alıntı:
oztemiz80 ' Alıntı:

zaten bizim sıkıntımızda o. vergi dairesine yetkilendirme sözleşmesini verdiğimiz halde çıkmıyor.

Ben sözleşmeleri yapıp gönderdim , sicil memuru kayıt edince buton çıktı.

Yani kendinizinkidemi o zaman çıkıyor anlamadım, sadece kendimiznkini bastırmak istersek ne yapacağız?

Ben baştan bi daha anlatayım bir türlü derdimi anlatamadım galiba :)

Şİmdi şifreden kasıt beyanneme gönderdiğimiz e-beyanname şifresi değil İnternet Vergi dairesi şifresidir ve eğer değiştirmediyseniz e ebayanname şifresi ile aynıdır.

O şifre ile aşağıdaki linkte bulunan sayfaya giriyoruz.
https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/index.jsp

Daha önce hiç işlem yapmadıysanız çıkan ekran sadece size ait olan ekrandır. Ve sadece kendi bilgilerinizi görebilirsiniz. Borç sorgulama,dilekçe vb gibi. E vergi levhası da çıkınca sorgulama ekranında yeni bir bölüm açılacak buradan kendi levhamızı alabileceğiz.

Gelelim yetki işine.

Mükellefleriniz adına https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/html/yetki_formu.html linkteki formu doldurup imzalattıktan sonra, Vergi Dairesi Sicil Servisine veriyorsunuz. Memur işlemini yaptıktan sonra yine yukarıdaki anlattığım şekilde İnternet V.D. giriyoruz. Yetki aldığımız mükellefler içinde yukarıdaki mesajlarımda resmi görüldüğü üzere ''DEĞİŞTİR'' butonu çıkıyor. Oradan mükellefi seçip onun adına sorgulama vb işlemleri yapabiliyorsunuz.

Olay Bundan ibaret.

oztemiz80 ' Alıntı:
Ben baştan bi daha anlatayım bir türlü derdimi anlatamadım galiba :)

Şİmdi şifreden kasıt beyanneme gönderdiğimiz e-beyanname şifresi değil İnternet Vergi dairesi şifresidir ve eğer değiştirmediyseniz e ebayanname şifresi ile aynıdır.

O şifre ile aşağıdaki linkte bulunan sayfaya giriyoruz.
https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/index.jsp

Daha önce hiç işlem yapmadıysanız çıkan ekran sadece size ait olan ekrandır. Ve sadece kendi bilgilerinizi görebilirsiniz. Borç sorgulama,dilekçe vb gibi. E vergi levhası da çıkınca sorgulama ekranında yeni bir bölüm açılacak buradan kendi levhamızı alabileceğiz.

Gelelim yetki işine.

Mükellefleriniz adına https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/html/yetki_formu.html linkteki formu doldurup imzalattıktan sonra, Vergi Dairesi Sicil Servisine veriyorsunuz. Memur işlemini yaptıktan sonra yine yukarıdaki anlattığım şekilde İnternet V.D. giriyoruz. Yetki aldığımız mükellefler içinde yukarıdaki mesajlarımda resmi görüldüğü üzere ''DEĞİŞTİR'' butonu çıkıyor. Oradan mükellefi seçip onun adına sorgulama vb işlemleri yapabiliyorsunuz.

Olay Bundan ibaret.

sayın oztemiz80 siz daha öncede gayet net anlatmıştınız ama bizim vergi dairesinde bir sorun var heralde, ilgili yetkilendirme formunu verdiğimiz halde bahsettiğiniz DEĞİŞTİR bütonunu internet vergi dairesinde görmemiz gerekiyordu ama hala göremiyoruz.

Sayın abdsis sadece size değil konuya giren tüm arkadaşlara yardmcı olsun diye yazdım.

V.D. Memur yetki verme işlemini yapmış mı bi sorun. Bizim buradaki sicil memuru da bilmiyordu V.D. süpervizör arkadaşla beraber girdiler.

Merhaba, ben DEĞİŞTİR butonundan sonra ne yapacağımıda bulamadım. Mükellefi seçtim sonra hangi başlığın altında e-vergi levhası bulamıyorum

Belki 01/06 sistemi açabilirler oda belki! ;D

smmm_nrg ' Alıntı:
Merhaba, ben DEĞİŞTİR butonundan sonra ne yapacağımıda bulamadım. Mükellefi seçtim sonra hangi başlığın altında e-vergi levhası bulamıyorum

Bulamazsınız çünkü daha öyle bir düzenleme yapılmadı. Tebliğ Taslağı başbakanlıkta.

Teşekkür ederim, erkenden panik olduğumla kaldım yani ;D

oztemiz80 ' Alıntı:
Sayın abdsis sadece size değil konuya giren tüm arkadaşlara yardmcı olsun diye yazdım.

V.D. Memur yetki verme işlemini yapmış mı bi sorun. Bizim buradaki sicil memuru da bilmiyordu V.D. süpervizör arkadaşla beraber girdiler.

aklıma geldi o ertesi gün sormuştum sicil memuruna, memur ben yapılması gerekeni yaptım. yapacağım başka birşey yok. birde süpervizör memurla görüşeyim ozaman.tşk.

abdsis ' Alıntı:
oztemiz80 ' Alıntı:

aklıma geldi o ertesi gün sormuştum sicil memuruna, memur ben yapılması gerekeni yaptım. yapacağım başka birşey yok. birde süpervizör memurla görüşeyim ozaman.tşk.

sayın oztemiz80 süpervizör le görüştüm. bana yetki veren mükellefinde internet vergi dairesi şifresi olması gerekiyor dedi. sizdede öylemidir. yani sizin yetki aldıklarınızın ayrıyetten int.vergi dairesi şifresi varmı? bu arada vergi daireniz neresidir söylermisiniz oradakilere sorabilirler nasıl yapıldığını

abdsis ' Alıntı:
abdsis ' Alıntı:
oztemiz80 ' Alıntı:

sayın oztemiz80 süpervizör le görüştüm. bana yetki veren mükellefinde internet vergi dairesi şifresi olması gerekiyor dedi. sizdede öylemidir. yani sizin yetki aldıklarınızın ayrıyetten int.vergi dairesi şifresi varmı? bu arada vergi daireniz neresidir söylermisiniz oradakilere sorabilirler nasıl yapıldığını

yok hayır öyle bir gereklilik yok. ben internet vergi dairesi şifresi olmayan mükellefleriminkinide öyle yaptırdım. bir problem yok.

Arkadaşlar son olarak takip edemedim. Vergi levhalarında son durum nedir ?
Eskisi gibi onaylayıp, vergi dairesine haziran 25 e kadar bildirecez mi ?

champell59 ' Alıntı:
Arkadaşlar son olarak takip edemedim. Vergi levhalarında son durum nedir ?
Eskisi gibi onaylayıp, vergi dairesine haziran 25 e kadar bildirecez mi ?

Ben öyle yapacam.Daha henüz taslak halinde başbakanlıkta bekliyor.