Vergi levhası tasdiki son durum nedir?

Ynt: Vergi levhası tasdiki son durum nedir?

mukellef bilgisi geliyor fakat
......................... vergi kimlik numaralı mükellef adına vergi levhası kaydı bulunamadı
uyarısı alıyorum acaba yanlış bir uygulamamı yapıyorum?

o uyarı daha önce vergi levhası oluşturulmadığı anlamını taşır ki bu olumlu bir şey. Oluştur deyip devam edin.

Ayrıca sistem bende komple uyarı veriyor iken siz nasıl o aşamaya gelmişsiniz o da enteresan.

Sürekli hata mesajı veriyor oluştur desemde

yeterlilik ' Alıntı:
şimdi geldi sistem
e hani? yine hata mesajı verdi. Ondan sonra da derler biz tüm işimizi son gün yaparız. Demek bizim kültürümüzde son gün yapmak, mecburiyetten bir alışkanlık almış.

e-vergi levhası için 30 hazirana kadar vaktimiz var zaten.. Belkide tam olarak sistem oturmadı. Devamlı bende de hata veriyor..

Benim daha çok korkum UAV sisteminin sigorta bildirimlerinde girilmesi.. Ondada hata veriyor.

2 tane alabildim diğerlerinde hata veriyor, kendi levham dahil :):)

Tebliği yazarlar ,çıksın diye beklersin, çıkar, uygulamaya giriş tarihini beklersin, uygulamaya girer, sistemi beklersin, iş planlarını yaparken kimse bunlardan bahsetmiyor, mesela demiyor ben tebliği yazarım ama 10 gün taslak olarak kalır orada o , taslağı başkanlığa gönderirim ama 7 gün sonra yayımlanır, sistemi kullanıma açarım ama 10 gün çalışmaz vb.... Kurumları uzatırım ama bitime 15 dakikadan az kalmadan açıklamam belki de hiç açıklamam, ben yaptım oldu. Böyle buyurdum size uymak düşer. İleri demokrasi. Bir vergi levhasından konuyu nerelere getirdim, bazen ben de hayret ediyorum.

rooniin ' Alıntı:
pdf formatına mail atarım mükellefe artık çıktı mı alacak, renkli mi basacak, duvara mı asacak napacaksa yapsın.

Bence geldiklerinde mukellef desinki ben pc de saklıyorum gelin bakın:))))))))

yani 1 haziranda sistemi tam olarak oturtamayacaksınız madem neden 1 haziranda vergi levhalarının çıktısını alabileceksiniz diye tebliğ yayınlıyorsunuz ayıp ya insanlarla dalga geçer gibi

işi gücü bıraktım birazda işi inada bindirdim bugün bitireyim diye şu vergi levhalarının çıktılarını ama yaptıklarına bak sürekli hata veriyor :mad:

kalisper_a ' Alıntı:
rooniin ' Alıntı:
pdf formatına mail atarım mükellefe artık çıktı mı alacak, renkli mi basacak, duvara mı asacak napacaksa yapsın.

Bence geldiklerinde mukellef desinki ben pc de saklıyorum gelin bakın:))))))))
Ya inceleme elemanına verirsin bi tane tablet , neyine bakacaksa oradan faaliyet koduna mı bakacak, verilmeyen beyana mı bakacak, neye bakacaksa artık bakar. Biraz hazırlanıp gelsin inceleme elemanı. "Ben geldim nerede vergi levhan, hımmmm güzel, senin muhasebecin kim, bu gün fiş kestin mi, fatura koçanın nerede vb... " bilemiyorum.

Denemedim ama, kendi mükellefimiz olmayan müşterilerin vergi levhasına izin vermiyordur büyük ihtimal.
Bu arada sistem de hata var yine, düzgün çalışmıyor.Düzgün çalışması bir kaç gün alacaktır.
Renkli yapılması güzel olmuş.

yeşil renk hiç gitmemiş vergi levhasına.. mavi renk güzel duruyor.
ama genelde siyah kartuş kullandığmızdan netice itibariyle yine siyah beyaz alacağız :)

biraz bekleyince sistem açılıyor

İrem35 ' Alıntı:
ama genelde siyah kartuş kullandığmızdan netice itibariyle yine siyah beyaz alacağız :)

Ben Zemin Sarı Yazı Karekterleri Lacivert Basıyorum Bu Yıla Özel...

kalisper_a ' Alıntı:
İrem35 ' Alıntı:

Ben Zemin Sarı Yazı Karekterleri Lacivert Basıyorum Bu Yıla Özel...

:D :D :D :D
bende öyle yapayım.. bu yıla yakışır

Tüm renkleri aynı kağıda üst üste çıktı alsak renk ne olur?