Vinç satışı

fea

Şirketimiz 254 taşıtlar hesabında kayıtlı vinçin satışı yapılmış. Neredeyse 10 yıldır kullanılmıyor. Şatış faturası keserken nelere dikkat edebilirim. Vinçlerde de taşıt tescil gibi şeyler varmı bilmiyorum. (tescillerde belli rakamın altında kesilmezmiş) Fatura kesilecek rakam 3000tl + kdv. Ayrıca bu satıştan olan para alınmış, kapalı fatura meselesi.

Yardımlarınızı bekliyorum.

Ynt: Vinç satışı

Satış işlemi noterden yapıldı ise fatura açık veya kapalı olması farketmez.

Satiş işlemini gerçekleştirdikten sonra durumu izah eden bir dilekçe ile ekine noter satış sözleşmesi ve fatura fotk ekleyerek bağlı bulunduğunuz vergi dairesine bildiriminizi yapmalısınız.

Aldığınızda nasıl bildiriyorsanız satışında da bildirmiyor musunuz? 1 aylık süresi var hatta

Birincisi noter satışı yok. Vinç hurdaya çıktığı için sanırım hurda alım satım yapan birine sattılar. Hatta parasını bile almışlar. Bunu kapalı kesmemi istiyorlar. HAtta satın alan firma ile konuştum kapalı kesin dedi. Ben de keseceğim.

İkincisi Vergi dairesine bildirme derken Geçici vergilerde demirbaş satışı vardır diye bildirimi mi kastediyorsunuz? Eğer KDV beyannamesinde bildirimi kastediyorsanız benim bildiğim kadarıyla bu dönem o işlem kalktı.