Yatırım Teşvik K.D.V. beyanname eki

serifumut

Katkı Sunan Üye
2010 yılında Yatırım teşvikli düzenlediğim bir faturada Müşteri bugün arayarak Yatırım teşvik belgesi global listede Kaşe-İmza fatura no olmadığını bildirmiştir. Benim beyanname ekide Kaşe-İmzasız verilmiş ise bu durum faturayı düzenleyen açısında bir sakınca doğurur mu?

Ynt: Yatırım Teşvik K.D.V. beyanname eki

serifumut ' Alıntı:
2010 yılında Yatırım teşvikli düzenlediğim bir faturada Müşteri bugün arayarak Yatırım teşvik belgesi global listede Kaşe-İmza fatura no olmadığını bildirmiştir. Benim beyanname ekide Kaşe-İmzasız verilmiş ise bu durum faturayı düzenleyen açısında bir sakınca doğurur mu?

***2010 yılında Yatırım teşvikli düzenlediğim bir faturada Müşteri bugün arayarak Yatırım teşvik belgesi global listede Kaşe-İmza fatura no olmadığını bildirmiştir.

---Olabilir sana yatırım teşvik belgesini getirsin sende kaşe-imza yap fatura nosunu yaz

***Benim beyanname ekide Kaşe-İmzasız verilmiş ise bu durum faturayı düzenleyen açısında bir sakınca doğurur mu?

---Benim beyanname ekide Kaşe-İmzasız verilmiş ise ? burda ne demek istediniz.

Özetle siz yatırım teşvik belgesine göre faturayı düzenler ekine yatırım teşvik belgesini koyar faturayada ''VUK 3065 mad.göre 13/d kapsamında düzenlendiğinden KDV'den muaf şerhini düşer alıcıya faturanızı verirsiniz KDV beyannamenizi doldururken ''İstisnalar'' kısmından ''Tam İstisnalar''kısmında 13/d (sanırsam 308 nolu satır) buraya satış matrahını yazar KDV'yi gönderirsiniz

ferhat

Ynt: Yatırım Teşvik K.D.V. beyanname eki

Aydınlatıcı bilginiz için çok teşekkür ederim.
Saygılarımla.