Yeni Faaliyet Kodları

Herkese kolay gelsin.

Gelir vergisi beyannamesi verirken geçen senenin faaliyet kodalarında e-beyanname hata veriyor. Yeni faaliye kodları çıkmış sanıyorum elinde olan varmı varsa paylaşırsanız sevinirim.

Şimdiden teşekkürler.

Ynt: Yeni Faaliyet Kodları

oraya bende baktım ama yanısı diye önemsememiştim doğru değişmiş hali ile yayınlanmış çok teşekkür ederim ilginize
kolay gelsin

Yeni faaliyet kodu mu?

Yine eskisi gibi tuvalet tıpası imalatçısı var mı acaba? ;D ;D ;D

ya neden değiştirirler şu faaliyet kodlarını acaba?

okul kantinleri ve elektrıklı elektronık eveşyaları teknik servis kodları yok.yada bulamıyorum ben.
gv yollayacam ne yapmak lazım acaba

maliye sitesinden xls dosyayı bilgisayarınıza indirirseniz daha rahat bulabilirsiniz. örn; bul deyip "okul" yazdığınızda istediğiniz koda ulaşırsınız.

sn TURKO,dediğinizi yaptım ama ne yazık bulamıyorum.fazla vaktınızı almazsa yardımcı olabilirmisiniz?
/Daha olmadı pazartesi v.d.sorarım artık.

562902 BELİRLİ BİR SÜRE ZARFINDA SÖZLEŞMEYE BAĞLI KANTİNLER VB. (OKUL ,SPOR TESİSİ, FABRİKA V.B. YERLER İÇİN) YİYECEK-İÇECEK V.B. SATIŞ YERLERİNİN İŞLETİLMESİ

çok zahmet oldu.teşekkür ederim .

faalieyet kodu listesini maliyenin sitesinden makinamı kayıt yaptım. liste exel sayfası olarak kayıt oldu bu şekilde bul yapılamıyor bu listesyi world sayfasına kopyala yapıştır yaptım. bu şekilde ctrl alt g tuşlarına beraber basıldığında bul çıkıyor. bu satıra aramak istediğiniz kelimeyi yazın ve bul derseniz ve sonrasında tekrar bulun dediğinizde bu kelime ile ilgli olan satılara gelecektir...biraz uzunca oldu bu yaptığım fakat başka türlü içinden çıkamadım.

ben son bir saattir aradığım ve bulamadığım ilgli faaliyet kodunu bu yaptğım yöntemle bir dakika içinde buldum.

valla iyiki söylediniz,yoksa soracaktım sn turko'ya.1 saattir mükelleflerin kodlarına takıldım kaldım.beyanlar hep hata verdi, yeniden dön o kadar kişiyi düzelt.Teşekkür ediyorum deneyecem şimdi dediğinizi.

Open ofiste bul/değiştir tıklayıp kelime yazıp aratınca kolayca buluyor. İlk çıkan size uymuyorsa tekrar tekrar "bul" tıklayınca bulunuyor.

bende ancak farkttim ..listeyi makinaya indirdikten sonra exelde iken ctrl f yapınca çıkan küçük ekrandan bul kısmına kelimeyi yazaradakda arama yapabiliriz.

2009 yılı için 2010 yılında yanınlanan faaliyet kodlarımı kullanılacak mart ayında verilecek yıllık beyannamelerde.teşk.

Faaliyet kodunu bulmanın pratik bir yolu da İşyerinin Sgk no.su var sa 4 rakamlı sektör kodu, faaliyet kodunun ilk 4 rakamı ile aynı. Faaliyet kodu listesinde nümerik sıralı listeden kolayca bulunuyor. Ayrıca bu yöntem bir nevi oto kontrol görevi yapıyor. Herkeze iyi çalışmalar.

genel inşaat(bina ve bina dışı inşaat) işleriyle ilgili kod bulamıyorum yeni kodlarda hangisi olabilir