fonradar

Yeni Forum Sistemi

yeni forum herkese hayırlı olsun,kendi fikrim beyaz fonun fazla kullanılmasından dolayı gözü fazla yorması ,eğer mesaj yazılan kısımların fonu daha koyu olursa daha sağlıklı olacağını düşünüyorum.

Son düzenleme:
Tüm üyelerimizin konu altındaki görüşleri not alınmaktadır .

Güncelleme:
Diğer adlı bölümün adı Konu Dışı olmuştur
Konu Dışı bölümüne alt kategori eklenmiştir : İlan Panosu
Güncel Haberler bölümüne moderatör alınacktır.

Konu Dışı kategorisine Bilgisayar ve Bilişim alt forumu eklendi.
Ekli dosyayı görüntüle 7

Ayrıca Forum Kuralları'na aykırı bulduğunuz veya rahatsızlık duyduğunuz mesajları moderatöre bildir ikonuna basarak bize bildirebilirsiniz. Moderatöre Bildir butonu her mesajın altın ünlem işareti şeklindedir. Örn:

Ekli dosyayı görüntüle 8

Merhaba, öncelikle yeni forum sisteminin hayırlı olmanısını temenni ederim.

Forum sisteminin yeni oluşturulması vesilesiyle benimde bir önerim olacak;

Forum kullanıcılarının sorularına bir yevmiye maddesi ile cevap verilirken hem şekil olarak hem anlaşılır olabilmesi adına hazır ''yevmiye maddesi ekle'' şeklinde bir tablo ekleme aracı çok güzel olacaktır.

Uygulamada mümkün olup olmadığını bilemiyorum. Ama forum kullanıcılarına çok yararı olacaktır.

Saygılarımla,

Tablo ekleme şuanki forumda mevcut. Bunun için "Hızlı Cevap" penceresi değilde gelişmiş cevap editörüne girmeniz gerekiyor. Gelişmiş cevap editöründe tablo ekleyerek örnekler verebilirsiniz.
Örn çizgisiz tablo:

153Sebze meyve450,70
361Bağkur kesinti4,51
369Borsa rüsmu9,01
100Çiftçiye ödenen431,18
= 111

Örn dış çizgili tablo
153Sebze meyve450,70
361Bağkur kesinti4,51
369Borsa rüsmu9,01
100Çiftçiye ödenen431,18
= 111

Örn tam çizgili tablo
153Sebze meyve450,70
361Bağkur kesinti4,51
369Borsa rüsmu9,01
100Çiftçiye ödenen431,18
= 111

Selamlar sayın admin'ler.
Bişey dikkatimi çekti sormadan duramayacağım.
Yeni sayfa düzeninde ayarlarımı yaparken,geçmişte yazdığım bütün özel mesajlar ekrana geldi.Genelde mesaj ktusunu dolu bırakmam,mütemadiyen silerim.Ve sildiğimde de tamamen silindiğini sanıyordum.Fakat bütün mesajlar önüme gelince açıkcası şaşırdım.Forum uzmanı da değilimdir hani.belki hiç silinmez,bilmiyorum.Ama tekrar kutuyu boşalt seçeneğiyle sildim.Ama silinmediğine eminim :)
Bu mesajlar tamamen siliniyor mu silinmiyor mu? Açıkcası merak ediyorum.
Saygılar

yeni görünüm tabi ki güzel olmuş ancan konunun okunmuş veya okunmamış işaretleri hiç iyi olmamış daha güzel olabilirdi...

Selamlar sayın admin'ler.
Bişey dikkatimi çekti sormadan duramayacağım.
Yeni sayfa düzeninde ayarlarımı yaparken,geçmişte yazdığım bütün özel mesajlar ekrana geldi.Genelde mesaj ktusunu dolu bırakmam,mütemadiyen silerim.Ve sildiğimde de tamamen silindiğini sanıyordum.Fakat bütün mesajlar önüme gelince açıkcası şaşırdım.Forum uzmanı da değilimdir hani.belki hiç silinmez,bilmiyorum.Ama tekrar kutuyu boşalt seçeneğiyle sildim.Ama silinmediğine eminim :)
Bu mesajlar tamamen siliniyor mu silinmiyor mu? Açıkcası merak ediyorum.
Saygılar

Merhaba Tahsin Bey,
Eski forum sisteminde özel mesajlar silinse dahi "artık" olarak forum veritabanında yer işgal ediyordu. Bir SQL komutuyla yıllık olarak bakım yapılması gerekiyordu. Şuan yeni sistemde böyle bir sorunumuz yok. Mesajlar sunucudan tamamen silinmektedir.

yeni görünüm tabi ki güzel olmuş ancan konunun okunmuş veya okunmamış işaretleri hiç iyi olmamış daha güzel olabilirdi...

Merhaba,

Bahsettiğiniz ikonlar Alomaliye.com logosuna aittir. Düzenleme yapılabilir not aldım. İlginize teşekkür ederiz.

Yeni forum gerçekten çok güzel olmuş. Emeklerinize, ellerinize sağlık. Kullanımı daha kolay ve daha hızlı...

tıkladığımızda iznimiz olmadığını belirten
[h=2]Bilgilendirme Mesajı[/h]gizkum, Sizin bu Sayfaya giriş yetkiniz bulunmuyor. Aşağıdaki sebeplerden birinin rolü olabilir:

1. Başka bir Üyenin yazmış olduğu Mesajı değiştirmek yada Yönetici Panelini kullanmak istiyorsunuz.
  2. Mesaj yazmak istediyseniz eğer Üyeliğiniz yasaklanmış yada Üyeliğinizin aktifleştirilmesi gerekebilir.
mesajı çıkıyor. Buradaki "Anasayfa" tıklayıp geri dönmek istediğimizde sayfa bulunamadı mesajı geliyor.

Sayın gizkum merhaba,

Aktif üyeleri görebileceğiniz sayfa yanlızca Premium Üyeliklere açıktır. Premium üyelik satın almanız gerekiyor. Kırık link bildirimi için ayrıca teşekkür ederiz.

"Takvimde bugün" kısmına sadece yöneticiler mi yazı yazabiliyor?

Sayın kar.tal,

Evet şuan için takvime sadece yöneticiler bilgi girebiliyor. Takvim bölümüne yönetici alınacaktır. Bu konuda yapabilirim diyorsanız başvuruda bulunabilirsiniz. Aylık düzenli olarak takivimi güncellemek zorunludur.

telefon ile nasıl ulaşacağız..ıphone den indireceğiz mi..nasıl olacak acaba..

Iphone'dan tarayıcınıza forum.alomaliye.com yazdığınız zaman otomatik olarak mobile arayüz açılacaktır. Eğer açılmazsa forumun en altında yer alan Default Style seçeneğini Default Mobile Style yapabilirsiniz.

Android kullanıcılarıda aynı şekilde foruma giriş yapıp mobile olarak görüntüleyebilirler. Ancak android kullanıcıları için ekstra forumrunner hizmeti mevcuttur. Bu hizmet sayesinde yeni özel mesaj geldiğinde veya abone olduğunuz bir konuya mesaj geldiğinide otomatik olarak telefonunuz uyarı verir. Bu uygulamayı : https://play.google.com/store/apps/details?id=net.endoftime.android.forumrunner&hl=tr adresinden indirebilirsiniz. İndirdikten sonra Alomaliye.com Forum diye arattığınız zaman çıkacaktır.

Sayın moderatörler,ben galiba özel mesaj gönderemiyorum.Özel mesaj gönder kısmından göndermeme rağmen,"gönderilen mesajlar" kısmı hala boş görünüyor.Mesajları görüntüle dediğimde ise sadece bana gelen 1 adet mesaj görünüyor.Gönderdiğim mesajların gidip gitmediğinden açıkcası emin olamıyorum.Eksik bişey mi yapıyorum acaba? yardımcı olur musunuz..Örneğin yeni moderatör arkadaşımız "muhasebe" ye hayırlı olsun mesajı gönderdim fakat eminimki gitmemiştir.

Sayın moderatörler,ben galiba özel mesaj gönderemiyorum.Özel mesaj gönder kısmından göndermeme rağmen,"gönderilen mesajlar" kısmı hala boş görünüyor.Mesajları görüntüle dediğimde ise sadece bana gelen 1 adet mesaj görünüyor.Gönderdiğim mesajların gidip gitmediğinden açıkcası emin olamıyorum.Eksik bişey mi yapıyorum acaba? yardımcı olur musunuz..Örneğin yeni moderatör arkadaşımız "muhasebe" ye hayırlı olsun mesajı gönderdim fakat eminimki gitmemiştir.

Tahsin Bey merhaba,

Özel mesajlar sorunsuz gitmektedir. Bildiğiniz üzere standart üyelerde özel mesaj alanı maksimum 100 posta ile sınırlıdır. Sorunuza gelince iki yol var; özel mesaj gönderirken mesaj yazdığınız alanın altında "Diğer Seçenekler" penceresindeki "Bu mesajın bir kopyasını Gönderilen Mesajlara kaydet." seçeneğini seçmeniz gerekiyor.

Bu işlemi her defasında yapmak istemiyorsanız: Üye Kontrol Paneli > Seçenekleri Düzenle sayfasına girelim. Ardından "Özel Mesaj Ayarları"ndaki " Göndereceğim özel mesajların bir kopyasını sürekli Giden Kutusuna kaydet" kutucuğunu seçiniz. Göndermiş olduğunuz mesajlar giden kutusuna kaydedilecektir.

Saygılarımızla

Çok teşekkür ederim Sayın Admin..
Forum sayfasının önceki halinde malumunuz böyle bir ayar gerekmediğinden o şekilde alışmışız.Bahsettiğiniz şekilde ayarlamayı yaptım.
Tekrar teşekkürler..
Saygılar

Forumdan çıkış yaptıktan sonra, "önceki sayfaya dön" ve "ana sayfa" linklerinin olduğu sayfa geliyor. Buradaki linkler kırık.