Yeni Girişimciye Uygun Mevzuat

Merhabalar, ben evden grafik tasarım yapmak istiyorum ama bir ticari kimliğim şu an yok. Ve bu işe yeni başladığım için bir müşteri yoğunluğum da yok. Bazen ayda 1 müşterim olacak, bazen belki ayda 3, bazen de hiç olmayacak. Yani bir düzenim yok henüz, ama ben devletin de hakkına girmeden fatura ile vergi ödeyerek çalışmak istiyorum. Şimdi bu durumda ticari kimlik oluşturup vergi ödemeye çalışsam hiç iş gelmeyen aylarda da giderim olacak mı benim, iş olmayan zamanlarda da beyanname düzenlemek zorunda mıyım ? Çunku bu durumda iş yapmadığım halde kendi cebimden verip kâr elde edemeyeceğim.Ticaret Kanununda bu şekilde yeni başlayanlar için uygun bir mevzuat var mıdır? İlginize tşkler..

Muhasebe ücreti aylık ve yıllık resmi defter ücreti ödemeniz gerekli

Peki yıllık 50000 tl den az gelire sahip olanların resmi freelance olarak çalışma ihtimalleri varmış bu nasıl oluyor ? Bu arada ben kurumsal ve ciddi bir görüntü oluşturmak için logo kartvizit ve internet sitesi hazırlamıştım bu iş için.o internet sitesinde mail adresim ve daha önce yaptığım işlerin görseli olacaktı. Bunlar herhangi bir sıkıntı oluşturur mu ?