Yeni Nesil Yazarkasa Kullanım Zorunluluğu

SerhanSerhan

Tanınmış Üye
Merhaba Yeni nesil yazarkasa kullanım için 2016 yılında satışı 50.000 TL den az olan işletme ne zaman geçmek zorundadır
Teşekkürler

YENİ NESİL YAZAR KASAYA GEÇME SÜRESİ YENİDEN UZATILDI
5 Ağustos 2016 Tarih ve 29792 sayılı RG de yayımlanan VERGİ USUL KANUNU GENEL TEBLİĞİ (SIRA NO: 426)'İNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR TEBLİĞ (SIRA NO: 473) de;
15/6/2013 tarihli ve 28678 sayılı Resmî Gazetede yayımlanan Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği (Sıra No: 426)'nin 4 üncü bölümünün (c) bendinde yer alan “1/1/2017 ibareleri “1/1/2018 olarak değiştirilmiştir ibaresi yer almaktadır

426 SIRA NOLU VERGİ USUL KANUNU GENEL TEBLİĞİ'ni değiştiren tebliğe göre;
Satışları veya gayri safi iş hasılatı 150 bin liradan az olan mükellefler için yeni nesil ödeme kaydedici cihaz kullanma zorunluluğu, 1 Ocak 2018'e uzatıldı
Satışları veya gayri safi iş hasılatı 150 bin liradan az olan bazı mükelleflerin yeni nesil ödeme kaydedici cihaz kullanma zorunluluğuna ilişkin süre uzatıldı.

Buna göre,

Katma Değer Vergisi Mükelleflerinin Ödeme Kaydedici Cihazları Kullanmaları Mecburiyeti Hakkında Kanun ve ilgili mevzuatına göre ödeme kaydedici cihaz kullanmak zorunda olanlar ile yol kenarı otopark hizmeti verenlerin haricindeki mükelleflerin 2014 satışları veya gayri safi iş hasılatı 150 bin liradan az olanlar için yeni nesil ödeme kaydedici cihaz kullanma mecburiyeti süresi, 1 Ocak 2017'den 1 Ocak 2018'e uzatıldı

Son düzenleme:
Pekâla bende birşey sorayım.
2014 cirosu 360 bin olan bir mükellefin y.n.kasa kullanım zorunluluğu bildiğim kadarıyla 01.10.2016 tarihi idi.
15-20 gün önce farkettik geçmediğimizi,unutulmuş.Ben cezayı yedik diye düşündüm.Ama servis demiş ki,ceza yok biz hallederiz ve firma yeni n.kasayı aldı kullanıma başladı..
Ben mi yanlış biliyorum yoksa başka bir durum mu var.Ne dersiniz bu konuda?

Satıcı satış yapabilmek için int. üzerinden çıktı almak, servis satıcının keseceği ft üzerine işlem yapmak zorunda iken bu nasıl olacak? VD 3 maymun olursa belki.