fonradar

Yerime birini yetiştirirsem tazminat alabilirmiyim.?

Ynt: Tazminat

Nizam Bey,

Kıdem tazminatı hesaplanırken, her ay verilen yemek parası nasıl ekleniyor .Örneğin ,ben üç buçuk yıl çalıştım ve brüt maaşım 1500.
Bir sorum da şu,
Şirketin kıdem ve ihbar hesaplama pusulasını almadım; bana verilen sadece izin hakkıyla ilgili bir pusula.Acaba eksik hesaplamaları mümkün mü? Biraz aptalca olacak ;ama ben imzaladığım ihbarname kağıdını bile doldurmadan imza attım .Yani kağıtta tüm haklarımı aldığımı belirten cümle vardı ve boş bırakılan kısımda alınacak para miktarı vardı onu doldurmadım .' İmzayı at yeter , biz doldururuz 'dediler. Yoksa daha sonradan asıl almam gereken miktarı yazmak için mi o an yazmamı istemediler sizce ?
Bu sorular beni şu cümlelerden dolayı rahatsız etmeye başladı.
Ben kendim ayrılmak istediğim için müdür iyilik yapıp fesih yapalım dedi. insan kaynakları ,müdüre benim sonradan dava açıp açmayacağım konusunda güvenebilir miyiz diye onay almış.Yani niye böyle bir endişeleri olabilir ki ,hesaplamalarının eksik olacağı için, olabilir mi?

Çok Çok Teşekkür Ederim.

Ynt: Yerime birini yetiştirirsem tazminat alabilirmiyim.?

Siz istifa etmek isetmişiniz. Onlar sizi çıkarmışlar . daha ne iyilik olsun.
Verdiklerine razı olun bence

Ynt: Yerime birini yetiştirirsem tazminat alabilirmiyim.?

Kıdem tazminatında prim dikkate alınmaz , isterseler tabiki ödeyebilirler ama sayın Güroy'un dediği gibi siz çıkış istemişsimiz onlarda tüm haklarınızı vermişler. Bence çok fazla kurcalayıp adınızı ayrıldığınız firmanın kara listesine sokmayın. Çünkü yine o işyerinde çalışmak zorunda kalabilirsiniz. Sadece bugünü değil , biraz ileriyide düşünmek lazım dimi ama ;)