Yeterlilik için dehanın eğitim seti ???

arkadaşlar, yeterlilik için kitap ararken, her ders için, forumda belirtilen yazarların kitaplarını almayı düşünmüştüm (örn. fin tablo analizi için nalan akdoğan gibi) ama sonra vazgeçip, dehanın komple yeterlilik setini (7 kitap) almaya karar verdim, sizce doğru bir karar mı? Fiyatı da ucuz değil hani.
dehanın setini alıp tavsiye eden arkadaşlar ne derler? aslında toplu olarak, sınava yönelik anlatımların daha iyi olacağını düşündüm. Prof hocaların kitaplarında bayağı gereksiz anlatımlar var, tarihçeye kadar giden...

saygılar,
mustafa ekmekçi

Ynt: Yeterlilik için dehanın eğitim seti ???

ekmekci ' Alıntı:
arkadaşlar, yeterlilik için kitap ararken, her ders için, forumda belirtilen yazarların kitaplarını almayı düşünmüştüm (örn. fin tablo analizi için nalan akdoğan gibi) ama sonra vazgeçip, dehanın komple yeterlilik setini (7 kitap) almaya karar verdim, sizce doğru bir karar mı? Fiyatı da ucuz değil hani.
dehanın setini alıp tavsiye eden arkadaşlar ne derler? aslında toplu olarak, sınava yönelik anlatımların daha iyi olacağını düşündüm. Prof hocaların kitaplarında bayağı gereksiz anlatımlar var, tarihçeye kadar giden...

saygılar,
mustafa ekmekçi

sektör oluştu birçok dersane türedi o kadar da zor değil..

maliyet ve finansal analizde ayrıntıya girme
maliyette 20 sayfayı geçmez konular finansal analizde 15 sayfayı.. çıkmış soruları çalış

finansal muhasebe zaten yapıyorsun

denetim için ömer duman kitabı ya da hasan türedi
sadece birini al komisyonda hasan türedi deniyor o zaman onu al ..

meslek hukuku kitapçık var odanın.. çıkmış soruları çalışsan geçersin

hukuk arif kocaman kitabı çıkmış soruları çalışsan geçersin

vergi bir derya şansın varsa soruya göre çalışmadan da geçebilirsin

belirli yerleri çalışıp en az 5ya da 6 sından geçen oluyor tüm kitapları alıp ayrıntıya girersen hiçbirinden geçemeyebilirsin...

deha'nın vergi mevzuatı ve uygulaması kitabını beğenmedim, olduğu gibi kanunları yazmışlar, hiç açıklama yok, kanun maddelerini her yerden bulurum, onları okumak zaten adamı delirtir, kanun maddelerinden sonra da uygulama soruları var. açıkçası vergi kitabı fiyasko gibi. hayal kırıklığı oldu, canımı sıktı.
başka kaynak da almak istemiyorum, vergiyi birkaç kaynaktan birlikte çalışıcam, diğer derslerin kitapları fena değil gibi.
beni sınavlar değil, stresi bitirecek.......

m. ekmekçi

Finansal muhasebesi yetersiz, maliyet derseniz tam anlamıyla yetersiz çok üstünkörü anlatımı var.
Denetim, meslek hukuku, finansal tablolar,hukuk fena değil. Vergi kitabının yüzünü daha açmadım bir şey diyemeyeceğim.
Ben sınava girmeden önce tembelliğimden zamanım kalmayınca tuğla gibi kitapları okuyacağıma bu sete çalışayım dedim ancak sınava girince bazı derslerden hele ki maliyetten günümü gördüm.
Bu setle hukuk,denetim,tablolar analizi ve meslek hukukundan geçilebilir ancak yusuf sürmen olduğu sürece finansaldan , maliyette soruları hazırlayan değişmediği sürece maliyetten geçmek bana göre imkansız.

Finansaldan yusuf sürmen notları ve 2 kitap aldım, maliyetten ise nalan akdoğanın kitabına yavaştan başladım üstüne yurdakul çaldağın o ince kitabınıda aldım vergi için birşey diyemeyeceğim geçen arkadaşlarımın tavsiyesi kanunları oku bir şekilde geçersin diyorlar.

dehanın yeterlilik setini almıştım ilk girişite 3 ders verdim. maliyete çok çalışmadım açıkçası ama 50 ile geçtim.keşke tek dersim kalsa ve oda maliyet olsaydı

stajer34 ' Alıntı:
dehanın yeterlilik setini almıştım ilk girişite 3 ders verdim. maliyete çok çalışmadım açıkçası ama 50 ile geçtim.keşke tek dersim kalsa ve oda maliyet olsaydı

Keşke her maliyet sınavıda senin girdiğin kadar kolay olsa

maliyette çalışılacak konu ne var allah aşkına ya adamların soru soracağı yerler belli bi kere göz gezdir geçmiş yıl sorularına yeter.eğer ezbere alıştıysan vermen zor olur tabi.bi fifo sorusu sordular 2 önceki sınavda aman allahım herkes isyanlarda zaten gelecek konuların içinde değil mi bunu anlamıyorum

stajer34 ' Alıntı:
maliyette çalışılacak konu ne var allah aşkına ya adamların soru soracağı yerler belli bi kere göz gezdir geçmiş yıl sorularına yeter.eğer ezbere alıştıysan vermen zor olur tabi.bi fifo sorusu sordular 2 önceki sınavda aman allahım herkes isyanlarda zaten gelecek konuların içinde değil mi bunu anlamıyorum

Konu gene kayacak ama dayanamıycam yahu maliyetten en basit sınava giripde geçtikten sonra yok maliyet çok kolay demeyin bari Allah aşkına siz temmuz sınavına girmiş olsaydınız soruları yapabilecekmiydiniz yada şöyle söyleyeyim bu forumda o kadar adam var 1 tanesi bile temmuz sınavından tam geçebildim bu iş tamamdır diyebiliyormu.
Yani bu sitedeki yüzlerce stajer var bunların içinde kursa gideni , özel hoca tutanı , ciddi ciddi kütük gibi kitapları hatmedenleri var onların 1 tanesi bile temmuzdan geçtim diyemiyorken siz gidipde maliyette ne var canım derseniz sınava çalışmayanları bilmem ama ciddi ciddi o sınava çalışıp emek sarfedenlere ayıp etmiş olursunuz.

İsterseniz bir temmuz maliyet sınavında çıkan sorulara bir bakın, sonra yorum yapın. Eğer ki o sınava da kolay diyorsanız yapacak birşey yok sizden özel ders almak lazım gelir.

ekmekci ' Alıntı:
deha'nın vergi mevzuatı ve uygulaması kitabını beğenmedim, olduğu gibi kanunları yazmışlar, hiç açıklama yok, kanun maddelerini her yerden bulurum, onları okumak zaten adamı delirtir, kanun maddelerinden sonra da uygulama soruları var. açıkçası vergi kitabı fiyasko gibi. hayal kırıklığı oldu, canımı sıktı.
başka kaynak da almak istemiyorum, vergiyi birkaç kaynaktan birlikte çalışıcam, diğer derslerin kitapları fena değil gibi.
beni sınavlar değil, stresi bitirecek.......

m. ekmekçi

vergide nurettin bilici tavsiye edebilirim.

evt martta maliyetten geçtim ben. şöyle ifade ediyim daha özet olacak: 1.soru matematiksel dağıtımdı ve tam yaptım bu soru geçmiş yıllarda gelmedi mi? 2 sınavda bir gelir zaten

2.soru çok basit bir soruymuş evt,ben dehanın maliyetinden hazırlandğım için öle bir örnek görmedim.ve tamam mantık yürüterek hesap yaptım. ve 10 puanda ordan almışım ve geçtim
ve bu sınavda yine 5 ler 10 lar havada uçuştu foruma bakarsanız..

yani asıl demek istedğim şu 5 maliyet sınavına girip hepside zordu demek haksızlık olur...

merhaba arkadaşlar;

Dehanın bahsedilen kitaplarından ben almadım ama alan arkadaşlarım oldu söylediklerine göre çok yetersiz ve sınav konularını kapsamadığı yönündeydi ben Aktife gittim kursa ve onların kitaplarından çalıştım 7/7 bekliyorum bakalım.

yasemin hnm marifet kursa gitmeden 7 de 7 vermek asıl başarı budur .üniversiteden arkdaşşım aralıkda kendi çalışmasıyla verdi 7 de 7 forumda herkes kursa gitmiyor çoğu insan kendi çabasıylaa ısrarla 7 de 7 vercem diyorsunuz sınavlar açıklanıncada görcez iddianızı yaklaşık iki aydır ilk defa biri ısrarla 7 de 7 vercem diyor işallah verirsiniz . martta hatta temmuzda herks 7 de 7 vercem umuduyla çıkdı yolaa sınav sonuçları açıklanınca hayallerimiizi suya düşürdüler. malesef bu ama ca ulaşan insanlar çok az umarız temmuzda siz çıkarsınız bu zmana kadar sizin dışınızda bir allahın kulu bütün dersleri vercme demedi . en çok sizin sonucunu bekliyoruz

kırmızıgül ' Alıntı:
yasemin hnm marifet kursa gitmeden 7 de 7 vermek asıl başarı budur .üniversiteden arkdaşşım aralıkda kendi çalışmasıyla verdi 7 de 7 forumda herkes kursa gitmiyor çoğu insan kendi çabasıylaa ısrarla 7 de 7 vercem diyorsunuz sınavlar açıklanıncada görcez iddianızı yaklaşık iki aydır ilk defa biri ısrarla 7 de 7 vercem diyor işallah verirsiniz . martta hatta temmuzda herks 7 de 7 vercem umuduyla çıkdı yolaa sınav sonuçları açıklanınca hayallerimiizi suya düşürdüler. malesef bu ama ca ulaşan insanlar çok az umarız temmuzda siz çıkarsınız bu zmana kadar sizin dışınızda bir allahın kulu bütün dersleri vercme demedi . en çok sizin sonucunu bekliyoruz

7/7 yapan olur
sınavın zorluğu ya da kolaylığı kişiye göre değişiyor
ayrıca bu sınav çok da zor değil..
bir sınav dönemi bir dersten 50 alamayan çoğalırsa diğer sınav dönemi geçen yıllarda çıkmış soruların aynısı çıkıyor kalanların çoğu geçiyor .
bu sınav dönemi maliyet ve finansal muhasebe geçen sınavların benzeri gelir.
eğer gelmezse o zaman her dönem zor sınavlar olacak demektir..
her sınav dönemi zor olsa baya da dosya yakan olur..

Sayın Kırmızıgül marifetin kursa gitmeden 7/7 geçmek olduğunu yazmışsınız. Yazdıklarınızı okudum da sizde marifetli sayılmazsınız maliyetten kursa gitmiş olmanıza rağmen maalesef sınav sonucunuzdan emin değilsiniz. Size göre demek ki ben daha marifetliyim kursa gittim ve 7/7 yapmış olduğumu düşünüyorum. Yazdığımı dikkatli okursanız ayrıca herkes kursa gitsin gibi bir anlam çıkmıyor yazdıklarımdan .Sisteme yeni üye olduğum için ben ısrarla 3 gündür 7/7 yapacağım diyorum 2 ay önce üye olsaydım 2 aydır ısrarla 7/7 vereceğim derdim. Ayrıca bazı arkadaşların dediği gibi sınavın zorluğu göreceli size çok ama çok zor gelen konular sınava çok iyi hazırlananlara zor olmaya bilir. Sonuçlar açıklanınca mailinizi verirseniz ayrıca sınav sonucumu mail atarım görürsünüz bir Allahın kulu bu sınavda 7/7 yapmış dersiniz.

ben hiç bir dersden kursa gitmedim .iki dönemdir kendi çabamla tek kursa gidecğeim maliyet oda yeni başladı. marttan beri hem soruların acizliğine ugradım. hemde haksız şekilde bırakıldım. martta hakkm yendi . temmzuda soruların acizliği aralık için haklarım azaldığı için kursa kayıt oldum . evet bende 7 de 7 diye yola çıktım aylarca eve kapandım .çok çalışmama rağmen martta sınırda kaldım derslerden. martta4 dersdn geçtim. temmuzda 3 dersden girdim . tek kalacağım ders maliyet. şuan için bu şans işi 7de 7 çok çalışmaya bağlı değil . okadar kıt puanlrı yüksek not beklerken kalabiliyorsunuz. hatta snırda geçebiliyorsunuz. budurumu yaşayan arkdaşlar çok mail adresimi vermeme gerek yok forumda verdim diyn hepisni . size baştan dedim eğer verirseniz canı gönülden tebirk edeceğiz . siizn dışınınızda kimse vercem demiyor. sizin için çok büyük başarı olur

yasemin66 ' Alıntı:
Sayın Kırmızıgül marifetin kursa gitmeden 7/7 geçmek olduğunu yazmışsınız. Yazdıklarınızı okudum da sizde marifetli sayılmazsınız maliyetten kursa gitmiş olmanıza rağmen maalesef sınav sonucunuzdan emin değilsiniz. Size göre demek ki ben daha marifetliyim kursa gittim ve 7/7 yapmış olduğumu düşünüyorum. Yazdığımı dikkatli okursanız ayrıca herkes kursa gitsin gibi bir anlam çıkmıyor yazdıklarımdan .Sisteme yeni üye olduğum için ben ısrarla 3 gündür 7/7 yapacağım diyorum 2 ay önce üye olsaydım 2 aydır ısrarla 7/7 vereceğim derdim. Ayrıca bazı arkadaşların dediği gibi sınavın zorluğu göreceli size çok ama çok zor gelen konular sınava çok iyi hazırlananlara zor olmaya bilir. Sonuçlar açıklanınca mailinizi verirseniz ayrıca sınav sonucumu mail atarım görürsünüz bir Allahın kulu bu sınavda 7/7 yapmış dersiniz.
[
sizin gibi kursa gidip kalan insanlarda var mart ve temmuz döneminde size göre kalan insanlar marifetsiz bir siz marifetli . . bana kalkıp marifetsiz diyemezsiniz ben yedi dersden kursa gitmedim sizn gibi . ben aylarımı gecemi gündüzümü verdim bu işe .ben size karşı saygısız davranmadım temmuz maliyette siz hariç herkes döküldü bende kaldım . bu çalışmadığımız anlamına gelmiyor . siizde görcez bakalım insanlara karşı biraz saygılı olun .

Sayın Kırmızıgül yazdıklarıma alınmanıza üzüldüm. Sizin üslubunuzla sizi cevap verdim. Alıngan olmanızı sınav sonuçlarının stresine bağlıyorum. Yazdıklarımı çok yanlış yorumlayıp çoğul konuşmuşsunuz, ben kalanlar marifetsiz yorumu yapılacak bir metin yazmadım yanlış algılamışsınız. Ben sınav dönemini uzatmamak adına yardım aldım ve kursa gittim geçerim diye bekliyorum. Beklide kaldığım dersler olacaktır anladığım kadarıyla bunada en çok siz sevineceksiniz. Neyse konuyu daha fazla uzatıp gereksiz polemiğe girmek istemiyorum. Umarım sonuçlar herkesin yüzünü güldürür.