Yeterlilik Sınavlarına Yönelik Tavsiyeler.

• Konbuyu başlatan Ogün Güneş
  • Başlangıç tarihi
O

Ogün Güneş

Ziyaretçi
Yeterlilik sınavlarına yönelik tavsiyeler başlığı altında bilgileri toplarsak tekrar tekrar başlık açılmamış olup sınav dönemlerinden bağımsız bir başlık elde etmiş oluruz.

Yeterlilik Sınavlarına Yönelik Tavsiyeler

İyi de hani tavsiye hiç bu sınava giren yok mu?

kimsede tık yok geçenlerde sınav komisyonu oluşturalım dedim cevap yok
herkes kendi kendine çalışsın paylaşılmamış bilgi kutsaldır eğer bu sitede deseydim bende notlar var 150 ytl satıyorum kesin kazanacaksınız herkesin ilgisini çekerdim biz arkadaşların kıymetli kısıtlı zamanalrını en verimli çalışalım dedik ama olmadı bu olmuyacakta herşey ruhsatı alana kadar alınca bizene stajerin sorunlarından diyip geçilecek realite budur

görmediğinizi gösteremezsiniz göstermeyenlerde kendince haklıdır.
çalışan kazansın

saygılarımla

daha önce şöyle bir mesajlaşma yapmıştık, sınav komisyonundaki üyelerin isimlerini istemiştik öğrenemeyince bilgi edinme kanunu çerçevesinde öğrenmiştik , komisyon üyeleri hala aynı kimseler ise o üyelerin kitaplarının edinilip çalışılması bence adayı bir adım ileri götürecektir, ben yeterlilik sınavına kısa bir süre kala odanın düzenlediği yeterlilik kurslarına katılıcam, ayrıca önceki dönemde sorulan sorular genelde üç aşağı beş yukarı çıkar ancak 2007 de mevzuattaki değişiklikleri düşündüğümüzde sanırım bu konu büyük oranda sadece muhasebe için geçerli olacak, eğer değişiklikler ertelenmezde 2007 ocak itibari ile yürürlüğe girerse önceki dönemden kalma soruların çözümünün faydası azalır,

meslekdaş' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar,
Komisyon üyelerinin adını öğrenmeye çalışın bunu yaparken siz gidip sormayın hatırlı kişiler bulun mesela oda yönetiminden birileri aracılıgıyla yapabiliriz diye düşünüyorum sonuç itibariyle bir üniversite sınavı değil bu adamlar kilitli odalarda kalmıyorlar soruları hazırladıktan sonra..
SMMM yeterlilik sınavında çıkacak soruların önceden illegal satılabildiğinide duydum tüm iş oda da....
oda yönetimi hangi siyasi grup içindeyse oradan zorlayın sansınızı
ya sen diyeceksiniz bende ugraş veriyorum kasımda yeterlilik sınavına girecem 2,3 güne kadar eğer öğrenebilirsem ve forum kurallarına aykırı değil ise buradan isimleri yayınlayacağım yada varsa başka babayiğit o versin, forumu takip edin
herkese başarılar,

Orjinal mesajı görmek için tıklayınız

Daha önce komisyon üyelerinin isimlerini öğrenmiştik, forumun eski başlıklarında mevcut, soruların sınav öncesi dağıtımını bilmiyorum ancak komisyon üyelerinin kitaplarından hazırlanmanın faydasının olacağı muhakkak.

Selamlar

Arkadaşlar kitab tavsiyesini şahsen çok önemsiyorum. Bu konuda mesala Maliyet muhasebesinde Yurdakul Çuldağ- meslek hukukunda Arif Kocaman hususunda genel ittifak var.

Diğer derslerde sınava giren arkadaşlar tavsiye ederse faydalı olur

saygıyla

Temmuz sınavında denetimi bırakmıştım ben. Bu dersi hangi kaynaktan çalışıyor geçenler :?:

iyi çalışmalar.

arkadaşlar hepinize başarılar. ben 2005 / mayıs döneminde staja başladım. ve askerden önce bir sınava girme hakkım var. bunda 5 tane dersi verme düşüncesindeyim. ilk defa girecek olmam dolayısıyla düşüncelerinizi önemsiyorum. nasıl çalışmalı, cd ler ne kadar faydalı. ayrıca ağustos ayında gelmesi gereken cd henüz gelmedi. 2007 yılında büyük değişiklikler olucak sanırım. sınav mevzuatı bu değişiklikleri direk alırmı dersiniz. yoksa sil baştan tekrarmı çalışmak zorundayız. bu konularda bilgisi olan biri varsa açıklama ve tavsiyelerini bekliyorum. tekrar başarılar.

Ağustosta gelmesi gereken cd elime bu gün ulaştı, değişen mevzuata yönelik güncellemeler umarım bu cd de vardır yoksa hala yürürlükten kalkacak olan mevzuatları bu cd ye koymanın anlamını çözebilmiş değilim, aslında ben bu cd nin de anlamını çözebilmiş değilim ya neyse; 2007 de ki ilk yeterliliğe girecek arkadaşlardan sıkı bilgi almak lazım sonraki dönem biziz.

Ogün Bey başka bir başlıkta sınav soru ve cevaplarını vermişsiniz. Acaba cevapları hangi kaynaklardan elde ettiniz. Ben İslam Çankaya'nın Tamamlama Sınavları kitabından çalışıyorum ve özellikle anlatım tekniği bana çok karmaşık geliyor.

AOF mezunuyum ve 4 yıldır test usulu sınavlara hazırlandığım için yazılı sınava hazırlanmak bana çok zor geliyor. 1 haftadır Denetim'e çalışıyorum aklımda hiçbirşey yok! :) Off diyorum offff...

Soru ve cevapları internetten buldum, İslam Çankaya ya gelince staja başlama sınavında İslam hocanın kitabı ile hazırlanmıştım çok çok fazla karmaşık gelmemişti ama tamamlama kitabını bilmiyorum, açıkçası değişecek olan mevzuatları düşündüğümde şu an için kitap almıyorum.

Merhaba ben Mehmet Bozoğlu. 2006 Mayıs döneminde S.M. stajına başladım.

Ogün böyle birşeyi düşünmenden dolayı sana teşekür ediyorum. :)

islam çankaya

ben islam çankaya nın kitabını aldım. henüz tam ayrıntılı incelemedim ama stajbaşlatmaya da ondan çalıştığım için çok yabancılık çekmiyorum. gerçi çıkmış sorular kısmını çok ayrıntılı cevaplamış, tesmerin çıkmış sorular kitabı daha basit geçmiş. sınavda da tesmer in cevap ları gibi cevap isteniyormuş.

Staj sınavına İslam Çankaya nın kitabıyla hazırlandım ve kazandım. Yalnız yeterlilik sınavı öncesi sizce kaynak kitapla mı çalışılmalı yoksa odanın açtığı yeterlilik kursuna mı devam etmeli yada her ikisinide birliktemi yürütmeliyiz? bu konuda fikriniz nedir arkadaşlar?

Bide anlamadığım vergi hukuku cdsinde hala 2004 yılı eski türk lirası örnekleri mevcut, basit usül kalkacak onlar gösteriliyor vs. anlamadım gitti bu gelen cdlerdeki konuları...

Aklımdan geçen;
1- Odanın açtığı yeterlilik kursuna gidicem,
2-Kaynak kitap olarak da yapabildiğimce kaynağından çalışmaya gayret edicem.
3-En son İslam hoca ile pekiştiricem.

Bunları yaptıktan sonra sanırım sınavı kazanırız, tabi bunlar aklımdan geçenler , şartlar ne gösterir bilemem.

BEN TEMMUZ SINAVIYLA BİRLİKTE SINVAVLARIN TAMAMINI BAŞARDIM. BENİM ÇILIŞTIĞIM KAYNAK İSLAM ÇANKAYANIN KİTABIYDI.

ferdibuzakci' Alıntı:
BEN TEMMUZ SINAVIYLA BİRLİKTE SINVAVLARIN TAMAMINI BAŞARDIM. BENİM ÇILIŞTIĞIM KAYNAK İSLAM ÇANKAYANIN KİTABIYDI.

öncelikle hayırlı olsun.

başka kaynak kullanmadınız mı?