Yıllık İzin Süresinde Askerlik Hizmeti

Üyelik
5 Ağu 2010
Mesajlar
26
Konum
istanbul
sayıştay müfettişlerinin yaptığı incelemeler sonucunda çalışan personelin yıllık ücretli izin almak suretiyle askerlik hizmeti yapayacağı belirtilmiştir. bunedenle askerlik sevk ve teshris dönemleri 2009-2010 arasında yıllık ızınlı olduğunuz günler ve fiili çalışmışlıklarınızdan dolayı sehven ödenen ücretlerin yasal faizi ile beraber geri tahakkuk ettirilmesi getrektirmektedir

yukarıdaki bu yazı geldi bir miktar hesap çıktı ve bunun benim tarafımdan ödenmesi isteniyor
 
Üyelik
6 Eyl 2010
Mesajlar
3,396
Konum
Lüleburgaz
Askerlik için izne çıkartılamazsınız. Askere gitmeden önce sigorta çıkışınızın yapılması gerekiyor. Siz askere gittiğinizde sigortadan çıkışınızı yapmadı mı işveren ?
 
Üyelik
5 Ağu 2010
Mesajlar
26
Konum
istanbul
evet kendince iyilik yaptı işten çıkarmak yerine izine gönderdi biz toplu iş sözleşmesi ile çalışıyoruz şimdi kurum benden para talep ediyormuş benden mi eder yoksa şirketten mi ben ne denirse onu yaptım
 
Üyelik
6 Eyl 2010
Mesajlar
3,396
Konum
Lüleburgaz
Anladığım kadarıyla işveren sigorta çıkışını yapmamış onun yerine yıllık izne çıkarmış. Yani askerde olduğu sürece her ay sigorta primleri ödenmiş.
 

merkür2

Tanınmış Üye
Üyelik
27 Tem 2012
Mesajlar
5,234
Konum
Manisa
maaşı sgk ödemediğine göre sizden ödenen ücreti geri isteyemez. Eğer bu günlerde dahil edilerek emekli oldu iseniz yanlış emeklilikten dolayı ödediği emekli maaşlarını isteyebilir. Bu durumda o yıllardaki sigortalılığınız iptal edilmiş demektir ve yeni duruma göre emeklilik şartlarını taşıyamazsanız emekliliğinizde iptal edilir. Öncelikle elinizdeki yazı ile sgk müdürlüğüne gidip yüz yüze neyin ne olduğunu öğrenmelisiniz.
 

Benzer konular

Üst