Yıllık İzinde İşten Çıkarma

fugenc

Tanınmış Üye
işçi yıllık izindeyken işten çıkarılabilir mi, yoksa izin tarihi sonunda mı çıkarılmalı?

Ynt: yıllık izinde işten çıkarma

Yıllık izin hakkı ve varsa diğer hakları ödenerek çıkarılabilir.

Ynt: yıllık izinde işten çıkarma

yani ayın 1'inde çıkarmak istiyorlar ama adam 8'ine kadar izinde..

Ynt: Yıllık izinde işten çıkarma

8 günlük izin parası da diğer alacakları ile birlikte ödenerek olabilir.

Ynt: Yıllık izinde işten çıkarma

İzinde olması değişmez birşey değil. İşveren çağırıp iş akdini usule uygun fesih edebilir. Kullanmadığı izin günlerine ait ücretini de nakten öder.

Yıllık izin hakkı ve varsa diğer hakları ödenerek çıkarılabilir.

arkadaşlar; ben BEDAŞ da işçi kadrosunda çalışmaktaydım..kurum 28/05/2013 tarihinde özele devir oldu..24 haziran 2013 tarihinde 24 günlük senelik izine ayrıldım.senelik izinimin ortasında beni aradılar ve dedilerki istanbula gel.senin işten çıkışını yaptık evrakları imzala..gittim 05/07/2013 tarihi itibariyle ilişiğimiz kesilmiş gördüm.bana sadece kıdem ve kalan izin paramı ödediler.ihbar tazminatını vermediler..acaba ihbar tazminatını alabilirmiyim.

arkadaşlar; ben BEDAŞ da işçi kadrosunda çalışmaktaydım..kurum 28/05/2013 tarihinde özele devir oldu..24 haziran 2013 tarihinde 24 günlük senelik izine ayrıldım.senelik izinimin ortasında beni aradılar ve dedilerki istanbula gel.senin işten çıkışını yaptık evrakları imzala..gittim 05/07/2013 tarihi itibariyle ilişiğimiz kesilmiş gördüm.bana sadece kıdem ve kalan izin paramı ödediler.ihbar tazminatını vermediler..acaba ihbar tazminatını alabilirmiyim.

Tabiki alabilirsiniz.Sonuçta işveren tarafından işten çıkartılmışsınız.İhbar tazminatı ödememesi için size çıkışınız yapılmadan önce ihbar tebligatı imzalatmaları gerekiyor.İşten çıkarılacağınızı önceden haber vermeden çıkarttıkları için ihbar tazminatı alabilirsiniz.

Tabiki alabilirsiniz.Sonuçta işveren tarafından işten çıkartılmışsınız.İhbar tazminatı ödememesi için size çıkışınız yapılmadan önce ihbar tebligatı imzalatmaları gerekiyor.İşten çıkarılacağınızı önceden haber vermeden çıkarttıkları için ihbar tazminatı alabilirsiniz.

vermediler bana...ne yapmam lazım

Gidip işveren ile görüşün ve hakkınız olan ihbar tazminatını istediğinizi söyleyin.Eğer ödenmezse iş mahkemesinde dava açacağınızı söyleyin.Buna rağmen ödemezseler dava açarak hakkınızı alabilirsiniz.