fonradar

Yoğun EFT ler incelenmesi..

Ynt: Yoğun EFT ler incelenmesi..

Şöyle söyleyeyim abim babam hepimiz beraber girdik tek kişi üzerinden benim ineklerimin sayısı o yüzden az,toplam 12 inek 5 abim +5 babam 2 de ben ama hepsi babamın üzerinde gözüküyor. ;)

Amanin

adam devlet teşviğini kendi kullanıp Türkiyeye kullanıma açmış:)

1 dana da ben mi alsa ;D

Peki bu işte neden yoğun EFT sirkülasyonu oluyor ki?

İyi de bu eft/havale işlemrinin amacı nedir?

merhaba size bir sorum olacak. Ben ev hanımıyım bir blogum var ve evde oturarak makale yazarak para kazanıyorum. Arada sırada blogumdan satışta yapıyorum.

Size sorum. Aylık veya Yıllık ne kadar bir tutara maliye kişisel hesabımı inceler? eft havale işlemlerim de oluyor

merhaba size bir sorum olacak. Ben ev hanımıyım bir blogum var ve evde oturarak makale yazarak para kazanıyorum. Arada sırada blogumdan satışta yapıyorum.

Size sorum. Aylık veya Yıllık ne kadar bir tutara maliye kişisel hesabımı inceler? eft havale işlemlerim de oluyor

Merhaba;

Sorunuzda 2 bölüm var birincisi makale yazmak, ikincisi satış yapmak.
Öncelikle bloğunuzdan satış yapıyorsanız mutlaka (hiç bir alt limit olmadan) vergi mükellefi olmanız gerekir. Vergi verirsiniz vermezsiniz o başka bir konudur. Yaptığınız satışlar için bir fatura veya benzeri belge düzenlemelisiniz.

Makala ise telif hakları ile ilgili istisnaya tabidir. Ancak yine de yıllık toplam tutarlara bakmak lazım.