Yoklama Yüzünden Geç Kalan Kdv

Firma açılışı için vergi dairesi ilk yoklamaya geldiğinde adreste kimse olmadığından yoklamayı olumsuz tutuyor.
Daha sonra dilekçe ile tekrar yoklama istiyoruz ve tekrar yoklamaya gelmeleri kdv beyan etme süresinden sonraya kalıyor..
(Açılış tarihi: 14.08.2012 olumsuz Yoklama Tarihi 07.09.2012 Yeni Yoklama Tarihi 27.09.2012)
Bu durumda 8.ay kdv beyanını haliyle veremiyorum.. Bu durumla karşılaşan meslektaşlarıma sormak istiyorum .. Beyanı cezalı olarak vereyimmi yoksa vergi dairesinin yapabileceği herhangi birşey varmı? :confused:

Selamlar
Vergi dairesinin kendi gecikmesinden dolayı ceza kaldırdığına pek rastlanılmamıştır.Büyük ihtimalle yine topu size atacaklardır.Kaldı ki 07.09 tarihinde gelinen yoklamada işverenin işyerinde olmaması vergi dairesini bu anlamda bağlamamaktadır.Ayrıca 14.08-07.09 arası ve 07.09-27.09 arası çok uzun bir süredir.Burada ihmal büyük ihtimalle sizden veya işverenden kaynaklanmıştır.vergi dairesi normal şartlarda ilk müracaattan sonra 2-3 gün içinde yoklamaya gider.
Netice de bildirim yapılmış ve iş biraz oluruna bırakılmış görülüyor.
Bana göre vergi dairesinin şu aşamada yapacağı pek bişey yok.Daireyi sıkıştırıp yoklamayı tutturmalıydınız..
Saygılar

Açılış (matbu) bildiriminde mührünüzü kulandı iseniz yoklama beklenilmeksizin mük kaydını yapmaları gerekirdi.

Selamlar
İşe başlama bildiriminde mührü kullanmak yetmez.Mühürlü Sözleşme istiyorlar.SMMM sözleşmesi yapılarak damga vergisi ödenebilir ve evraklarla birlikte sözleşmeyide sicil servisine vererek,sözleşmeye istinaden mükellefiyet açtırılabilir,vergi numarası alınabilir ve vergi levhası onaylanabilirdi.