Yüksek lisans yapan birinin ne gibi avantajları var.

nur@L

Katkı Sunan Üye
arkadaşlar yüksek lisans yapan birinin staj başlatma sınavında ve sıtaj süresince ne gibi avantajları olur...

başlatma sınavında muhafiyet durumu söz konusu oluyormu ve staj süresi kısalıyormu vs ....
bilgisi olan arkadaşlar bilgi verirse sevinirim ...
teşk...

Ynt: yüksek lisans yapan birinin ne gibi avantajları var

Yüksek lisans yaptıysan, staj süren 1 sene kısalır. Ayrıca işletme üzerine master yapıyorsan, muhasebe dersleri, smmm sınav müfredatıyla oldukça benzerlik gösteriyor. Bu konuda avantajın olabilir. Bende yüksek lisanstayım oradan biliyorum.

hem stajyerlik hem yüksek lisans bir arada yapılabiliyormu... yoksa yüksek lisansı tamamlamış olmak şartmı...yüksek lisanstayım demişsiniz... başlatmaya girebiliyormusunuz...

ben stajımı bitirdim bitirme sınavlarına girdim... bir arkadaş yüksek lisans düşünüyor... staj yapan biri olarak bana sordu ama tam bilgim olmadığı için burda sorma gereği duydum...

cevabın için teşekkürler....

nur@L ' Alıntı:
hem stajyerlik hem yüksek lisans bir arada yapılabiliyormu... yoksa yüksek lisansı tamamlamış olmak şartmı...yüksek lisanstayım demişsiniz... başlatmaya girebiliyormusunuz...

ben stajımı bitirdim bitirme sınavlarına girdim... bir arkadaş yüksek lisans düşünüyor... staj yapan biri olarak bana sordu ama tam bilgim olmadığı için burda sorma gereği duydum...

cevabın için teşekkürler....

Bildiğim kadarıyla staj yaparken, yüksek lisans tezini verdiğin anda yapmakta olduğun stajın 1 sene kısalıyor. Ben böyle biliyorum, ancak sen yinede tesmere bir sor derim.

tmm teşekkür ederim... araştırmaya devam edicem... formdada bulduklarımı paylaşırım... bu konuyla ilgilenen arkadaşlarada faydası olur belki... tekrar teşekkürler....

15 aydır stajyerim.

Yüksek lisans tez aşamasındayım. Daha erken bitmesi gerekiyordu ancak uzadı. Stajyer olarak da 1 senem geçti, Aralık 2009 ya da Mart 2010 sınavına girebilirdim. Uzadığı için giremedim.

Tezimi verdiğim an stajım bitecek. Odadan teyit etmiştim.

Ynt: Yüksek lisans yapan birinin ne gibi avantajları var.

tez aşamasındayım bende tezimi verebilirsem mayısda biticek.bence staj süresini uzatmakdan başka pek bi faydası yok.yüksek lisansa da ayrıca bişey öğrenmiyorsun çünkü seni biliyor kabul ediyorlar daha çok araştıma üzerine.araştırma yapmayı, yeni şeyler öğrenmeyi seven biriysen tavsiye ederim ;)

en son öğrendiğime göre 1,5 sene staj kısalıyormuş... stajın 3 sene olduğu düşünülürse gayet iyi bir avantaj gibi geldi bana... tesmerle görüşmek lazım tabii...

Stajı kazandığımda mba bitmişti tezimi verdim 2 seneye inecek dediler ( yani 1 sene kısalıyor ) cd lerden muafsın dediler ( cd ler geldi ama )

Aşırı bir yararı yok staj için ama çalışırken yüksek lisan yapmanın özellikle mba yapmanın çok faydasını görüyorum.

iyi de arkadaşlar bunların hepsi bir başka konuşuyor?
ben ankara tesmerle konuştum.yeni yasada yüksek lisans mezuniyeti stajı kısaltmıyor,3 sene yapacaksınız dediler.
odayla konuşunca bir hazırlık içindeler daha netleşmedi diyorlar..
bu arada yasa çıkalı 1.5 sene oldu
bir araya gelip bir karar alamayan birliğin ciddiyetine selam ederim ;)

trattataa ' Alıntı:
iyi de arkadaşlar bunların hepsi bir başka konuşuyor?
ben ankara tesmerle konuştum.yeni yasada yüksek lisans mezuniyeti stajı kısaltmıyor,3 sene yapacaksınız dediler.
odayla konuşunca bir hazırlık içindeler daha netleşmedi diyorlar..
bu arada yasa çıkalı 1.5 sene oldu
bir araya gelip bir karar alamayan birliğin ciddiyetine selam ederim ;)

1 mi, 2 mi?
Kafam karıştı ???

staj 2 seneykende 1 sene kısalmıyormuydu zaten... benimde kafam karıştı... kanunda yeri var ama uygulama da böle bişey yokmu? ...

Ant Z ' Alıntı:
Stajı kazandığımda mba bitmişti tezimi verdim 2 seneye inecek dediler ( yani 1 sene kısalıyor ) cd lerden muafsın dediler ( cd ler geldi ama )

Aşırı bir yararı yok staj için ama çalışırken yüksek lisan yapmanın özellikle mba yapmanın çok faydasını görüyorum.
yüksek lisans yaparken aynı anda stajyer olunabiliyormu...mantıken staja devam zorunlulugu oldugu için hem mastır yapıp hem biyerde stajyer görünmek mümkün değil ... ama yine bazı arkadaşlar olabileceğini söyledi... hukuta böyleymiş .... aynı anda yapılabiliyormuş.... kesin bilgisi olan varmı diye sorcam ama baksanıza tesmer bile kesin bilgiye sahip değil bazı konularda...

Olunabiliyor yüksek lisansta dersler akşamları oluyor genelde