Yurt Dışı Firma Ortaklığı Kâr Payı Vergi istisnası?

Üyelik
27 Şub 2015
Mesajlar
1
Konum
Istanbul
Merhaba,

KKTC'deki bir firmaya ortak olan bir kişi, yurt dışındaki bu firmadan elde ettiği kâr payı ve diğer gelirleri için, bir sonraki yıl gelir vergisi beyannamesiyle beyan edip vergisini ödemesini gerekiyor değil mi? Bu kalemin vergi oranları ne kadardır? Yurt dışı firma ortaklığından elde edilen kazançlar için herhangi bir istisna limiti mevut mudur? (örneğin 26.000 TL'e kadar vergisiz?)

Cevaplar için şimdiden çok teşekkürler,

iyi çalışmalar,
Adnan Batırer
 

hadisat

Katkı Sunan Üye
Üyelik
8 Nis 2008
Mesajlar
261
Konum
istanbul
sayın adnan bey bu kişi gerçek kişi olduğundan burda öncelikle şu iki maddeye bakmalısınız ondan sonra sorunuzu sorarsanız daha sağlıklı olur ve cevap alırsınız diye düşünüyorum,GVK.75/2.madde burdaki durum varmı ve buna istinaden istisna kısmı ile ilgili GVK.22/2.madde bunlara bir bakın derim,kolay gelsin.
 
Üst