2013 - 3.Dönem ( 30 Kasım - 1 Aralık ) Düşünceleriniz ...

netlook01

Katkı Sunan Üye
TEK DERS MALİYETTEN GİRDİM TAM BİR FİYASKO ... SORULAR NEYDİ ÖYLE 1 SORU ? .. SORU İÇİNDE SORU ŞIKLA ANALİZLER KAYITLAR... BU SINAVA 1,5 SSAT YETMEZDİ PES.. 1. SORUYA ZAMAN HARCAMAKTAN YETİŞTİRECEM DİYE ANAM AĞALDI YARIM YAMALAK CEVAPLAR OKUNAMAZ 2 SAYFA CEVAP ANAHTARI..

BEN KOMİSYON DEĞİŞMİŞ DİYE UMUYORUM.. SNVLAR DA MİLLET DUMUR OLDU..

YAZIK YAAA YAZIK TEK DERS :banghead:... MALİYETTTT.. ANKARAYA GEZMEK İÇİN GİTMEK İSTİYORUM.. MALİYET ÇALIŞMAKTAN KUSACAM...

arkadaşlar bunların gayeleri zor sınav yapıp az ruhsat vermek. elemekten başka gayeleri yok bunların. hakkınızda hayırlısı olsun. inş herkes sınavı verip ruhsatını alır. bir an önce bunlardan kurtulmak lazım.

her dönem 1-2 dersi kasıyorlar belli ki bu dönem denetimle maliyeti kasmışlar.gerçi kasmak yetersiz kalır element uydurmuşlar resmen

başta denetim,maliyet ve vergi dersleri saçmasapandı..

iki dersim vardı vergi ve maliyet muhasebesi
vergi bi ihtimal geçebilirim 1.soru tam bir fiyaskoydu

ama maliyet tamamiyle adayları dökmek için hazırlanmış 1,5 saat içinde bu soruların yetiştirilmesi çok zordu
1 ve 2.soruları çözmeye çalışana kadar süre bitti son soru kolaydı lafım yok ama kafa o kadar dağıldı ve süre yetersizliğinden
o soruyu bile yanlış cevaplamışım inşallah insaflı davranırlarda notları bol olur işimiz okuyanın merhametine kaldı

umarım geçersiniz ilk girişimdi,inan sınav öncesi stresten sağlığımı bozdum..Kendimizden feragat ettik,ilk girdiğim sınavın denetim olup 40 puanlık yeni mevuata girmiş bir soru olması tüm performansımı düşürdü..
Maliyet dersi için çoğu meslek adayı arkadaşımızın fikri aynı doğrultuda..Vergi Hukuku bana göre bugüne kadar sorulmuş soru tarzlarının çok dışındaydı.Muhasebe kaydı sorup orada ikilemde bırakıldı..Sorunun cevabı sanırım herhangi bir vergi indirimi olmayacağı..Çoğu kişi ise tersi kayıt yapıp aynı kayıt doğrultusunda cevap vermiş.İlk soru zaten her yıl dipte köşede kalmış göze çarpmayan sorular şaşırmadım..Artık okuyan kişinin insafına kalmış..Herkes emeklerinin karşılığını umarım alır

çok haklısınız mali müşavir olalım derken sağlımızdan olucaz sonunda insanları meslekten soğuttular

İlk girişimdi, Allah tan birşey olmazsa Denetim hariç diğerlerini geçeceğim.

Maliyet bir ihtimal kalabilirim ama 60 puan bekliyorum, çünkü 1. soruyu yevmiye kaydı hariç doğru yaptım diye düşünüyorum.

Denetim en çok çalıştığım dersti ve resmen şoka girdim ilk sınavda. KGK'yı soracaklarını biliyordum ama 25-30 puan olur diye düşündüm ve çalışmadım.

Hakkımızda hayırlısı artık, fakat bence hep birlikte imza toplamalı ve denetim'i tekrar ettirmeliyiz eğer olabiliyorsa.

Bu maliyet muhasebesi hocası her kimse ne bir hoca ne bir uzman ne de bir insan sadece ama sadece EMEK HIRSIZI.Kimse bana geçmiş sınavda aynı sınavı yaptı daha ne yapsın demesin.Aynı sınavı yaptı ama direkt sonuca baktı yani sınav stresi ve bu düzenin yarattığı büyük infialin sonuçlarını düşünmeden en ufak hatada soruyu çizdi.Geçmiş yıl sınavını aynen önümüze koyma kolaya kaçma eyyy emek hırsızı onun yerine herkesin yapabileceği(bütün illerdeki adayların) yani konuyu bilip çalışmış olması sonucu yapabileceği sorular sor.TÜRMOB ve Maliyet Muhasebesi Hocası size rağmen tek dersim olan MALİYET Muhasebesini vericem ve SMMM olucam sonrada sizleri o koltuklardan indirmek için elimden geleni yapacam.Şunu da unutmayın şuanki adayların hepsi sizlerden daha eğitimli zamanında nasıl bu ünvanları aldığınızı herkes biliyor.

arkadaşlar ben maliyette bir dosya yaktım 2 yıl bekledim tekrar dosya açtım am dünkü maliyet sorusunu görünce inanın 10 dakika kendime gelemedim oysaki çözmediğim soru kalmamıştı bulmaca çözer gibi soru sormuşlar soruya nerde başlayacağını bilmiyorsunki devamı gelsin sanırım maliyet ve denetim soruları ymm ler için hazırlandı sorularımı karıştırdılar acaba

cevaplarda gidiş yoluna bakmadan sadece sonuç odaklı olan maliyet muhasebesi hocaları kendileri bu soruları 1,5 saat içinde doğru olarak çözebilirler mi acaba
ben dün sadece maliyetten girdim ama gün boyu sınavda olan hem de hepsi sayısal olan derslere giren arkadaşlarımızın o kafayla maliyetten geçme ihtimallerinin zayıf olduğunu düşünüyorum kendimin de tabi

Arkadaşlar herkese merhabalar,
ben geçen dönem sınava girip ruhsat almaya hak kazandım ve geçen hafta belgemi aldım.
Bu sınava giren arkadaşlardan bir ricam var. Acaba maliyet ve denetimden sorulan soruları söyleyebilirmisiniz.

ben maliyetten girdim 3 tane soru vardı 1.soru 50 puan sapmalar a-standart ve fiili maliyet farkları b-dimm dig miktar-fiyat ücret-süre sapmaları
c-farkların smmm ve stoklar arasında dağıtılarak yevmiye kayıtları
2.soru kademeli dağıtım 30 puan tablo+yevmiye kayıtları+birim maliyet
3.soru 20 puan satılan malın maliyeti ve gelir tablosu(bu soru kolaydı ama ilk iki sorudan başlayanlar malesef bu soruda da çaktı)

Arkadaşlar herkese merhabalar,
ben geçen dönem sınava girip ruhsat almaya hak kazandım ve geçen hafta belgemi aldım.
Bu sınava giren arkadaşlardan bir ricam var. Acaba maliyet ve denetimden sorulan soruları söyleyebilirmisiniz.

mail adresinizi yazarsanız size soru kağıdını gönderebilirim bu kağıdı görmenizi isterim:) konuşmaya zaten hiç gerek yok...

her dönem 1-2 dersi kasıyorlar belli ki bu dönem denetimle maliyeti kasmışlar.gerçi kasmak yetersiz kalır element uydurmuşlar resmen

aynen sidarta_77 sana katılıyorum .. Element uydurmuşlar .. Maliyete 1 soru başlı başına sınavdı zaten fiili değerleri bul .. Naliyet hesapla farkları bul muhasebeleştir veee smm tablosu yap .. Yok ananın gözü.... 3 soru ya tetiştirecem diye ilk madde malzeme dbstok aynı rakam görüm 710 yok deyip dahil edemedim.. şaş görmeye başladım ateş falan bastı.. Sınavda kalemi kemirdim yaa.. O kadar ve hazurlandım tek ders diye... Ya o kademeli sorusu dümbelek tabloyu yapsana her sınavda yaptığın gibi uğraştırıyon bizi..

Velasıl kelam berbat ötesi bişeydi.. Kendilerine normal zamanda sorsak yapamazlar ...

arkadaşlar ben maliyette bir dosya yaktım 2 yıl bekledim tekrar dosya açtım am dünkü maliyet sorusunu görünce inanın 10 dakika kendime gelemedim oysaki çözmediğim soru kalmamıştı bulmaca çözer gibi soru sormuşlar soruya nerde başlayacağını bilmiyorsunki devamı gelsin sanırım maliyet ve denetim soruları ymm ler için hazırlandı sorularımı karıştırdılar acaba

allah yardımcımız olsun kardeşim.. 3 sınavımda tek ders maliyet ...