İş Güvenliği Uzmanı Ve İşyeri Hekimi

ARKADAŞLAR MERHABA
ocak 2014 itibariyle az tehlikeli iş yerlerinde çalışan sayısına bakılmaksızın iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi ile sözleşme yapılması zorunluluğu geldi bildiğiniz gibi ama bugun duyduğum söylentiye göre doktor zorunluluğu kalkacakmış ..bilgisi olan varmı?

Sorunuzun cevabını net olarak bilmiyorum ama sanmıyorum.
Söylenti dediğiniz bu durum,"sağlık bakanlığı ve bazı kanunlarda değişiklik yapılamsına dair kanun tasarısı"konusu var gündemde ve bu tasarı içinde"Tabibler,işyeri hekimliği eğitimi alma ve işyeri hekimliği belgesine sahip olma şartı aranmaksızın AZ TEHLİKELİ İŞYERLERİNİN işyeri hekimliği görevini yapabilirler"şeklindeki ibareyle ilgili olabilir!(adı üzerinde söylenti..)

01.01.2014 te İSG Uzmanı, İşyeri Hekimi ve Diğer Sağlık Personeli çalıştırmak zorunda olanlar tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta yer alan işyerleri.
Siz az tehlikeli sınıfta iseniz ve 50 den az çalışanınız varsa 2016 da bu personeli çalıştırma zorunluluğunuz başlıyor.

50 den fazla çalışanı olanlar ise tehlike sınıfına bakılmaksızın bu personelleri çalıştırma zorunlulukları 1 Ocak 2013 ten itibaren başladı...

yazıklar olsun taaa 1 Temmuz 2016 ya atmışlar ne kadar da geriden gelen herşeyi yarına bırakan gereğinden çok fazla öteleyen tembel bir milletiz böyle

Herkes işini yürütme derdinde ondan böyle oluyor. Alıştıra alıştıra yapacaklar, halbu ki çözüm basit ,çalışırdıkları işçi sayısına büyüklüğüne hacmine göre limit belirlersin kimi her hafta kimi her ay kimi 3-4 ay kimi 6 ay kimi 1 yıl için gerektiği şekilde bütçeye göre yapar bu işleri. Yeter artık işverenlerin maliyetlerini düşündüğü bu köle halkı, bütün dünyada sistem aynı çok laf çok siyaset pembe tablolar derde derman olmayan pansumanlar, çeşitli siyasi propaganda ve görüşler ama hep aynı adaletsizlik devam iş o kadar basit değil hangi işverenin durumu kötü maliyeti çok onlar alışmış hep kazanmaya hiç ödeme yapmamaya elbette uygulamada daha çok düzenleme yapılması lazım ama kurul bir araya gelir çözüm üretir olay biter. sermaye ve işveren düşmanı değilim aksine destekcisiyim ama hayatın acı gerçeklerini de görmek fazla saf olmamak oynanan oyunları fark etmek ince fikirli ve düşünceli olmak lazım.Hangi işverenin evi arabası yok arsası yok bankada birikimi yok çocukları ve kendileri acaba işçileri gibi sefil ve rezil mi ?işçiler öğle arası kulanmaz fazla mesai almaz yangında sel baskınında gümler sigorta asgariden yatar tazminat alamaz alsa da asgariden kırpılarak alıp emekli olduğunda çok az maaş geçer eline sigorta tam yatmadığındandolayı. Patronun çocukları ve eşi güzel yaşarlar ama devlete vergi ödememek için 1001 çeşit bahane üretirler, işçiyede öyle bahane üretirler oysa sermye dengeli dağılmalı piyasaya ben 2 trilyon şirketin parasını repo yapacam şirket sahibi de yemekhanecinin taşeron firmanın sırtına binip çatır çatır pazarık yapıp adamı süründürecekişte ben buna karşıyım işgüvenliği sayesinde doktor daha zengin olmasın ama yeni piyasa açılacak iş sahası oluşacak herkes ekmek yiyecek işverenlerin elinde fazla bulunan para hayırlı işler için piyasaya akacak bundan daha güzel bir şey yok dünyada en fazla iş kazası bizde ne yazık ki...

Son düzenleme:
Merhaba ;

Sn.tanca ,en azından kendi adıma Türkçe kurallarına ,noktalama işaretlerine biraz dikkat etmenizi rica ediyorum.

Genelde burası okul mu gibi itirazlar alıyoruz ama inanın bu tür yazıların okunması oldukça zor oluyor.