1 Eylül Bağımsız Denetim Mevzuat Soruları Hk.

bugünki mevzuat sınavına giren arkadaşlar varmı? hatırladığımız sorular paylaşalım

benim hatırladıklarım;
1-yeni ttk limited şirket, cevap, tescil ile tüzel kişilik kazanırlar.
2-bankalar kanuna göre bankalar hangisini yapamaz? para aklama yöntemleri geliştirme.
3-satınalma gücü riski
4-bireysel emeklilikte, piyasa müfettişi
5-emeklilik şirketi-portföy yönetim şirketi
6-sermaye yeterliliği, özsermayeden düşenler
7-müfettiş
8-iç kontrol sistemi bilişim
9-tr libor
10-menkul kıymet ortaklıklarının yapamayacakları işler
11-borçtan kurtulma davası
12 vesaik
13-heyding

benim aklımda kalanlar bunlar??

TR Libor sorusu vardı, TL nin kullanıldığı tek piyasadır gibi bir şık vardı ben onu yaptım

riski en aza indirmek için döviz swapı yapar şıkkını işaretledim
bireysel emeklilik danışma kurulu üyeleri ile ilgili soruda Rekabet kurulu yaptım
para piyasası diye işaretlediğim bir soru vardı
otofinansman oranı diye işaretlediğim bir soru vardı

evet libor o olacakmış sanırım. ben yanlış yaptım onu:((

riski en aza indirmeyi ben c şıkkı yaptım, şıkkı hatırlamıyorm ama, evet bende para piyasası işaretledim (merkez bankası falan geçiyordu çünkü soruda) evet otofinansman oranı yaptım bende...

-birde önce yönetim kurulu onaylar, spk ya gider gibi bi soru vardı hatırlıyormusunuz?
-müfettişi yönetim kurulu seçer, genel kurul ücretini belirler gibi bir soru daha vardı? onları ne yaptınız

sermaye yeterliliği, özsermayeden düşenler
bişeylerin yüzde 20 si diye bi oğru olan şık vardı o doğruydu

-birde önce yönetim kurulu onaylar, spk ya gider gibi bi soru vardı hatırlıyormusunuz?
-müfettişi yönetim kurulu seçer, genel kurul ücretini belirler gibi bir soru daha vardı? onları ne yaptınız

ücreti denet,m kurulu belirleri işaretledim
konaylama sorusunuda 2 side yanlıi yalnız 3 şık doğru dedim

bozuk klvye ile yazıyorum kusura bakmayın cümleler düşük oluyor biraz

evet özsermeya yeterliliği benimde doğru...bende yalnız 3.şık doğruyu işaretledim o soruda..benim müfettişi yönetim kurulu onaylar cevabım yanlış sanırım

iç kontrol sistemi etkin olması için bilişimle ilgili ne yapılır soruda ne yaptınız? ben şirketin faaliyeti, politikası yanlıştır dedim.

emeklilik şirketi değilmiş o canım bende o yaptım ama portföy yönetim şirketi olacakmış:(

icra ile ilgili soruda ne yaptınız ben borçtan kurtulma davası açar dedim dogrumu bilmiyorm

fon yötecisi hangisini yapmaz diye bi soru vardı menfat sğlayamaz çıkarları doğrultusunda satamaz vs doğru şık bulamadım salladım artık

hee evet fon yöneticisi ben onda tekrar yönetime seçilemez gibi bi şık vardı onu işaretledim dogrumu bilmiyorm ama