14-15 Mart SMMM Yeterlilik Sonuçlarına İtiraz

mkulte

Katkı Sunan Üye
merhaba arkdaşlar sınav açıklandıktan sonra bu konu başlığı açılmadı dikkat ettim. herkes beklediği veya umduğu yahut da bazılarınkisi gibi hiç ummadığı kadar iyi sonuçlar aldı sanırım. ben hiç ummadığım halde kesin gecerim diye beklediğim halde "maliyet muhasebesi" dersinden kaldım. ve itiraz ettim. forumda araştırdım. daha önceki dönemlerde itiraz edenlerden gecenlerde var kalanlarda hayırlısı bakalım...sonuçlara itiraz eden başka arkadaşlar var mı?

Ynt: 14-15 Mart SMMM Yeterlilik Sonuçlarına İtiraz

mehmet sen kaç aldında itiraz ettin bende kalmayı beklemiyordum amliyetten kendimce iyi geçmişti 30 almısım itiraz edilecek not değil o yüzden etmedim 50 lere yakın olsaydı kesin ederdimde

Ben 30 la kaldım denetimden itiraz ettim.

bana 40 gelmiş ama kağıdım 40'lik değildi. 0 verseler yine itiraz ederdim... sınav kağıdımdan eminim. hadi sözel veya yorum sorsalar derim ki yorumuma puan vermemiş. ama bu ders formul var sorunun çözüm yolu var ve bir tane sonucu var. benim sonuclarım herkesle aynı olurken ben nasıl 40 alıyorum da diğerleri 50 veya geçer not alıyor.

itiraz bedeli ne kadar ve ne zamana kadar yapabiliyoruz arkadaşlar internette bulamadım

bende hukuktan 37 aldım ve itiraz ettim çok iyi geçmişti itiraz sonuçları ne zaman açıklanır bilen var mı

DİLEK ÇALIKOĞLU ' Alıntı:
itiraz bedeli ne kadar ve ne zamana kadar yapabiliyoruz arkadaşlar internette bulamadım
15 tl sınav sonuçları açıklandıktan sonra 15 gün içinde itiraz edebilirsin

bakalım ne olacak hakkımızda hayırlısı... benimde çok iyi geçmişti maliyet sınavım.. arkadaşlarla karşılaştırdık bende kötü yapanlar sınavı geçti.

mehmet arkadaşım bildiğim kadarıyla sen 1.soruda DİMM yi 60000 TL olarak alanlardansın, ikincisi ücret tahakkukunda doğruydu sanırım senin şimdi maliyet muhasebesi konusuna baktım forumdaki, ona rağmen en az 50 alman gerekirken nasıl 40 vermişler anlamadım..Bencede itirazını yapmalısın

150 hesabın alacağındaki rakam alış iadesidir. sorudaki mizan genel geçici mizandır. maliyetlendirme yapılmamış envanter kayıtları oluşmamıştır. hadi yapılmış sayalım o zaman mizanda 151 ve 152 hesabında alacağında rakamlar olması gerekirdi. 1.soru doğru 2.soruda ücret tahakkuku yaptım ve 1.dağıtımı da yaptım hadi diğer çalışmalarıma puan vermesin..zaten 50 yi geçiyor..

mehmet arkadaşım benim ilk girişimdi ve 7/6 yaptım sadece maliyetten kalmışım.30 puan ile ve ben itirazımı yaptım benim tereddütüm şudurki ayrıca tekanlıyamadım noktada benim birinci soruda takdiri teyim hatası yapmışım ve 8000 tl fark var oda toplarken rakamı makineden yanlış yazmışım ama işleyişin gelir tablosu stmm hepsi doğru konulan rakamlarda doğru başlangıçtaki 60 bin de doğru ikinci soruda ise sadece işçiliği dagıtmamışım digerleri doğru.özü itibari ile hata varmıdır var ancak bu iki hata 70 puana bedel ise bu 50 ler nasıl alınıyor ben yanlışlarımı çıktım gibi farkettim ancak ben bu iki hatayı yapmasa idim 100 mu alacaktım aradaki bu uçurum nedir birde komikmi desem gülünçmü desem 7/7 veren çok arkadaşım var hepsinde 1 yada 2 tane 50 var yaa arkadaş nasıl denk geliyor bunlar 51-49 olmuyor:)

evet işte o enteresan..bende onu anlayamadım..en az 50 almalısın..1.dağıtımı bende yaptım 1.soruda aynı senin gibi ücret tahakkukuda dahil 65 aldım.. mutlaka itiraz et emsal olarakda tanıdık girenlerden varsa maliyetten aldıkları puanı göster..

Ynt: 14-15 Mart MALİYET İTİRAZ

inanın buna bunun bir kıstası yok maliyete itiraz ettim sonuç çıkarmı bilmiyorum 30 puandan 50 puan olmaz hiç umudum yok beklentimde ama şöyle bir durum söz konusu 100 ile 20 yada 30 arasındaki uçurum nedir klasik sınav bu klasik sınavın ruhu ve özü zaten yapılan herşeye puan verilir aksi ise sonuç kısmı önemli ise test olurdu zaten benim bir arkadaşım var meslek hukukundan kaldı çocuk gülüyor diyorki yaa sorular kolaydı başka dersten kaldım ona itirazım yok yapamadım bu dersten nasıl 35 aldım diye itiraz etti bunun bir kıstası yok odalar bünyesinde kota var.

stajer 35 arkadaşım şuna inan benim serzenişim kaldım için değil demek daha dikkatli yapmalıymışım kendime kızıyorum hiç bunlara muhatap olmamak lazım yapıcan işine geçicen.Ama ben 7-6 vermişim al bir kagıdı bak bu çocuk ne yaptı zorlamana gerek yok illaki 50 verme ama düz 30 nasıl olur iki sorunun içinde 2 tane hata var eksiklik bu doğrudur.ama alıp ince elemeleri gerekir çünkü bu sınav başka sınavlar gibi değil herkesin çok emeği var ve beklentisi var hayatımızı ilgilendiren bir konu beni çagırslar ve deseler bak kagıdın budur hatan şudur ve iki tanede 50 lik kagıt çıkarsalar diycem tşk ederim zahmet verdim çalışmaya başlıyım.Ancak şöyle bir durum söz konusu itiraz ediyorsun hala insanların aklında soru işareti var okunuyormu okunmuyormu ne gerek var bunlara itiraz edip sonuç alamassın diyorlar yaa sen yap itirazını mimlenirsin falan niye mimleneyim senin kanuni hakkın bakılsın belki bir hata vardır çıkmıyorsa sonuç tekrar bak.İtiraz ettirilmemesinin sebebi şu binlerce kişi giriyor türkiye genelinde herkes itiraz ederse içinden çıkılmaz bir hal alır.Özüde bu zaten.

sınav okumalarında her dönem insanların aklına şaibe geliyor. birileri çıkıp kardeşim çalışsaydınız geçerdiniz diyebilir. benim derdim çalıştığım halde ve yaptığımı bildiğim halde neden geçer not alamadığımdır. bakalım biz hakkımızı kullanalım olmuyorsa tekrar girersiniz sınava... hayatın sonu değil ya

bende biraz önce itiraz bedelini yatırdım geldim ümitli olmasamda hayırlısı artık hepimiz için

forumda da araştırdım daha önceki dönemlerde itiraz eden arkadaşlardan gecenler var. bu beni biraz da olsa ümitlendirdi. yoksa hiç ümidim yoktu. itirazımın sebebi içimde kalmasın.. :)

mehmet arkadaşım senin notun yükselirdiye düşünüyorum çünkü 40 düşük birrakam değil benim 30 bir arkadaş daha vardı 30 bizim zor diye düşünüyorum.

arkadaşlar itiraz başvuru bedelinin 15 lira olduguna eminmisiniz dün yatırdım sistemde iş bankası güncellenmiş görünüyo ama dekontum çıkmıyo

dekont çıkmıyor zaten sınavı seiçyorsunuz kaydet diyorusnuz ondan sonra itiraz görüntülemede dekont bilgileri çıkıyor.