17-18 Mart SMMM Yeterlilik Sınavı Sonuçları

• Konbuyu başlatan melikem
  • Başlangıç tarihi
Ynt: 17-18 Mart SMMM Yeterlilik Sınavı Sonuçları

bugün tesmer i arayan kimse varmı
aldığınız cevap nedir??

arkadaşlar,
şimdi aradım henüz komisyondan çıkmadığını söylüyorlar.

HEP AYNI ŞEYİ SÖYLÜYORLAR KOMİSYONDAN ÇIKMADIĞINI YANİ.PES YANİ PES AÇIKLAMA BİLE YAPMIYORLAR SİTEDEN NE ZAMAN AÇIKLANACAK DİYE..

evet ne yazıkki beklemekten başka çaremiz yok

MERHABA 17-18 MART SMMM SINAVININ AÇIKLANMASI İLE İLE İLGİLİ ODAYA SORUM VE VERİLEN CEVAP ARKADAŞLAR BİLGİNİZE..

Soru : Mrb kolay gelsin 17-18 Mart SMMM yeterlilik sınav sonuçları ne zaman açıklanır bilgi verirmisiniz.tşkler.Kolay gelsin.

Cevap : Bu hafta sonuna doğru açıklanması bekleniyor. TESMER den kesin bir tarih bildirilmiş durumda değil. İyi çalışmalar STAJ BİRİMİ [email protected]

17/18 Mart sınavına girenler, sınav sonuçlarına göre bir sonraki dönem sınavına para yatıracak olmasalar belki de hiç açıklamayacaklar. Mevzuat ezberi isteniyor ancak imamın dediğini yap yaptığını yapma muhabbeti akıllara geliyor, peki sonra nolacak 17/18 mart sınavına girenler şimdi bu sıkıntıyı çekecek belki bir sonraki dönem belkli de ondan sonraki dönemde bu sıkıntıyı çekecek ondan sonra belgeyi alacak ve sıkıntı onlar için bitecek ancak yeni adaylar için aynı sıkıntı sürecek, çünkü köprü sabit geçenler değişiyor halbu ki birinin/birilerinin bu köprünün, yada pınarın başında durup noluyor yaw gardaşım burda napıyonuz ne ediyonuz siz demesi gerekmez mi? Yada geçen dönemlerde bu dönemlerden geçenlerin sıkıntıları gerekli platformlarda anlatması dile getirmesi gerekmez mi? Eğer 2 aylık süre az ise dönemler kaydırılamaz mı? Sürekli adayların sınav sonuçlarında ters köşe olduğu bir sınavda kim hangi dersi çalışsın, açıklandıktan sonra çalışsa kalan sürede nasıl bitirsin?

Mesleğin hak ettiği saygınlığı kazanması ve çekilenleri unutulmayıp daha güzel günlerin başlangıcı olması ve meslek mensuplarının mesleğe HAK ETTİĞİ DEĞERİ göstermeleri ve de forum üyelerinin forum kuralları gereği mesajın tamamını büyük harflerle yazmamaları, sanal alemde büyük harf kullanmanın bağırmakla eşdeğer görüldüğünün bilinmesi dileklerimle.

Arkadaşlar
bağlı bulunduğunuz odalardan sınav sonuçları açıklanmadan
sınavları bitenleri telefonla arıyorlar ya
sağınızda solunuzda telefon alan arkadaş varmı
yani odalara sonuçların gelip gelmediğini kontrol amaçlı olarak soruyorum

saygılar
(ayrıca TESMER i çalışmaya davet ediyorum)

Ne yazıkkı aranan hiç arkadaşım yok : (

muhtemelen cuma günü açıklanır.biraz daha sabretmekten başka çaremiz yok.
Ogün bey size katılıyorum ,en azından sözel dersler test usulü olmalı, ve cidden zorlayıcı sorular sorulmalı bilgiye dayalı ezbere değilde.. klasik sınav olunca da işler böyle sarpa sarıyor ...

Arkadaslar Merhabalar !
Ben ilk kez Temmuzdaki sınava gireceğim ve şimdi kendimi sizlerin
yerine koydum ve gerçekten çok üzücü ve ilginç bir durum.

Karşımızda TESMER diye diktatör bir kurum var ve kimse hiç bir sey yapamıyor.
Bu işe girdiğimden beri bıktırdılar benide..tabi bu daha hiç bir şey değil...

herkes birşeyler yapalım diyor ancak somut bir adım yok şimdiye kadar.
Bu sınavlar ile ilgili yasal hiçbir hakkımız yok mu yani !
Martta sınava giriyorsunuz 2 ay geçiyor sonucunu bile öğrenemiyorsunuz !
Böyle birsey var mı ?

Buna benzer bir sertifikanyonu ingilterede bir Türk arkadaşım yapıyor, ve anlattıklarıma inanamıyor...
Tam bir rezillik...Dünyada Böyle bir staj ve sınav sistemi daha görülmemiştir !
Amaç Staj tamamlama ve yeterliliği
kanıt içinde sınava tabi tutmaksa niçin klasik sistem (yazılı) olarak sınav yapılıyor ?
sanki test şeklinde sınav yapınca yeterli olup olmadığımızı anlayamıyorlar mı?
Niçin sınav maliyetleri bu kadar yüksek ?
Niçin bu kadar paralar veriyoruz ?
peki staja başlama sınavını niçin test usulü yapıyorsunuz ?
Hiç bir sorunun mantıklı bir cevabı yok bu kurumlarda !

Yazık. çok yazık...

YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLİK VE SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLİK SINAV YÖNETMELİĞİ

Resmi Gazete No 25702
Resmi Gazete Tarihi 16/01/2005
Sınavların Değerlendirilmesi

Madde 17 ? Sınav Komisyonu, bu Yönetmeliğin 16 ncı maddesinde belirtilen notlama yöntemine göre cevap kağıtlarını ve sonucunu notlandırır ve değerlendirir.

Sınav kağıtlarında her sorunun notunun ayrı ayrı verilmesi esastır. Bunların toplamından o konudaki yazılı sınav notu ortaya çıkar.

Sınav komisyonu, adayların her sorudan aldıkları notları ve toplam sınav notunu liste halinde tutanakla tespit eder ve bu tutanaklar sınav evrakı ile birlikte saklanır. Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik sınavlarında staj sırasındaki tezkiye not ortalaması ayrı bir ders gibi tutanakta gösterilir.

Sınav sonuçları, sınavın bitiminden itibaren iki ay içinde Odalarda ilan tahtasına asılmak suretiyle ilan edilir

arkadaşlar yukarıda 2 ay yazıyor.2 ay 17 doldu. Hala açıklama yok.

buraya yazılan isyan yazıları tesmer, türmob, odanıza e-posta ve faks olarak bol miktarda yaparsanız sanırım gerekli etkiyi yapar.

Genel Başkan Mehmet TİMUR [email protected]
Genel Başkan Yardımcısı Yahya ARIKAN [email protected]
Genel Sekreter Nail SANLI [email protected]
Genel Sayman İrfan Hüseyin YILDIZ [email protected]
Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet AKIN [email protected]
Yönetim Kurulu Üyesi Musa PİŞKİN [email protected]
Yönetim Kurulu Üyesi Rıfat T. NALBANTOĞLU [email protected]
Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet ELBAŞI [email protected]
Yönetim Kurulu Üyesi Ertan AKBAŞ [email protected]

yeterince mail atarsak bundan sonraki dönemlerde daha dikkatli davranmalarını sağlayabiliriz.

Bu mail adreslerine mesaj yollayarak bi sonuc alamayiz Cunku bize verecekleri cevap: Sinav komisyonu Tesmer'dir bizim olaya mudahalemiz olamaz.. Sabirla koruk helva olur derler bizde Helva olacagiz yakinda :)

.......
YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLİK VE SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLİK SINAV YÖNETMELİĞİ

Tarih 04/10/1997
Sayı 23130

Sınavların Değerlendirilmesi
Madde 17..........
Sınav sonuçları, sınavın bitiminden itibaren iki ay içinde Odalarda ilan tahtasına asılmak suretiyle ilan edilir.
..........
Bu teammül değil, örf adet gelenek değil, yönetmelik ve ilgili mevzuatlara uyma yükümlülüğü ile mükellef olan birimler mevzuatla ilgili yeterlilik sınavı yapıyor vb... konu uzar gider , eğer ilgili birimlere biz mevzuata uymaları için mail göndereceksek ve bu birimler bizim maillerimiz sonucu süreci hızlandırıp ta bir açıklama yapacaklarsa veya ek bir gayret içerisine gireceklerse bilmiyorum artık hangi kavram nerde, hangi birim nerde, hangi kurum nerde, eğer yapılamayacak bir şey ise süre uzatılsın uygulanamayacak olanın yazılı olmasının bir anlamı yok ama madem ki yazıldı uyulması icab eder.

Sınava giren arkadaşlarım çok iyi tecrübe etmiştir , girecek olan arkadaşlarımda yakında tecrübe ederler.

Sınav gözetmeleri (tabiri caizse yeni yetme asistanlar, burunları havada sanki okul sıralarında öğrencileri vize yapar gibi edalarla dolaşıyorlar.Tavırları ,davranışları ne kadar cahil ve seviyesiz olduklarını kanıtlanıyor zaten, benim en sinir olduğum konuda bizim bu insanlarla muhatap olmak zorunda bırakılışımız.Sınav günlerinde karşımızda hiç bir yetkili yok.Ne Tesmerden Nede bizim odamızdan.O sınav giren insanlar zaten eğitimlerini yıllar önce tamamlamış belli bir kariyere sahip yetki belgesi için işkence çeken :) insanlar. Odamız ve tekili birliğimiz ne yazıkkı bizi sınava tabi tutarken bile böyle eziyorlar.Bakalım nereye kadar böyle devam edecek.

Ayrıca şunuda belirtmek isterim. Yurtdışında yapılan stajlardaki bütün masrafları staj yapan değil, stajın yapıldığı şirket veya meslek mensubu karşılarmış.(Oda sekreteri Yücel Bey böyle bilgilendirmişti) Ama ne yazıkkı ülkemizin ekonomik ve sosyolojik şartları buna müsait değil.Tırnağımız varsa başımızı kendimiz kaşıyacağızzzzz...

sn.Ogün Güneş kanun ve yönetmelik açık ve uygulayıcıların ya uyması yada uyabilecekleri hale getirmesinde aynı fikirdeyim. ama tepkinin ilgili kurumlara yapılmalı. buraya yazılanlar havanda su dövmeye benziyor. (eğer cesaret eden çıkarsa maddi ve manevi olarak kayba uğradığı için dava konusu yapabilir.)

Sayın nane; esasen bu başlığa yazılanların çözüme yönelik değil de yaşanılan stresi paylaşma, dertleşmeye yönelik olduğu inancındayım,ayrıca konunun bir mağdurun şikayetine gerek olmaksızın denetim organları aracılığı ile takibinin yapılması ve mevzuat ile uygulamanın birlikte daha güzel günlere gitmesi gerektiği inancındayım ama tabiki ülke şartlarımız hepimizin malumu ama bu daha güzeli istememize veya düşünmemize engel değil.
Ayrıca okuyacağınızı tahmin ederek Ertuğrul Sağlamı teknik patron olarak görmek istediğimi belirtmek isterim.

Arkadaşlar
İSMMMO staj müdürü sn. Demet Hn. dan edinmiş olduğum bilgiye göre

Sonuçlar cuma günü açıklanacak mış

bilgilerinize

AG

Kemal UNAKITAN maliye bakanı [email protected]
Bülent ARINÇ meclis başkanı [email protected]
İbrahim ÖZDOĞAN milletvekili [email protected]

degerli arkadaşlar seçim arifesinde yukarıdaki vekilleri mail yağmuruna tutarsanız mutlaka çözüm bulurlar. Çünkü sorunun çözüm yeri meclistir.Eger dilerseniz aşağıda verdigim linklerden dilediginiz milletvekillerine de mail atabilirsiniz.

http://www.tbmm.gov.tr/develop/owa/mv_e_posta_sd.uye_e_posta