2010/3 Aralık Sınav Soruları Yayınlandı

Ynt: 2010/3 Aralık Sınav Soruları Yayınlandı

ben teminat mektubu için nazım hesap kullandım..gecikme faizini naptım bilmiyorum..

erkan212 ' Alıntı:
burcu83 ' Alıntı:
ben 900 ü kullandım..ondan sorun çıkarmaz sanırım..çünkü 900 lü hesaplar isteğe bağlı kullanılıyor..
AAA olur mu sayın meslektaşım. yok öyle 900 kullanmak bak adam kafasından hesap üretmiş 970 ismini bile koymuş.
Bizer 900 ile 901 çalıştırırız ya. demek ki yanlış mış. Aslında sormak lazım Nazım Hesaplar içinde bir hesap planı varda bizlerin mi haberi yok.Anlaşılmıştır herkezin 50'yi geçememe sebebi.Çok merak ediyorum o sınav stresinde Ertelenen borcun kaydından sonra kanunen kabul edilemeyen gider için nazım hesap kaç kişi çalıştırmıştır. Çalıştıran varsa helal olsun.
uyugulamada kkeg leri ben 770 ile ilgiliyse alt hesap açmışım ona atıyorum mali kar-zararı hesaplarkende bilanço karı var ise 770 kkeg bakiyesini ekliyorum zararsa çıkarıyorum

hakan_alt ' Alıntı:
uygulamada 900 serbest ama sınavda ys.ne dedi gerekiği yerde nazım hesaplar kullnılacak dedi yanı kullanmayanlardan puan kırdı bence çünkü bu kadar düşük notların başka bi açıklması yok

kullanmayanları elemiş olabilir ama 970 yerine 900 yazanlardan not kırdıysa haksızlık bu..

ben nazım hesapları kullandım ama yinde 35 le kaldım nerden puna kırıyor çözmeye çalışıyorum ama çözemiyorum :)

hakan_alt ' Alıntı:
ben nazım hesapları kullandım ama yinde 35 le kaldım nerden puna kırıyor çözmeye çalışıyorum ama çözemiyorum :)

Allah yardımcınız olsun..ne diyim çözümsüz bi hoca...

Ben nazım hesap bile kullanmadım ki ;D ;D ;D ya ben bu palaya hastayım adamı inceleye inceleye bozuk Türkçesinide öğrendim. O sorduğu amortisman sorusunda kabak gibi hepsine ayırma demek istiyordu adam adamın Türkçe bozuk arkadaş ben hemen çaktım amortismanı tam ayırdım ;D ;D ;D Bu palanın heşeyi ofsayt yahu Allahtan kurtuldum

tdhp da 900 nazım hesaplar için 970 gibi sıralama yok olmazda istediğiniz hesap kodu verilebilir 901-902 de yapabilirsiniz ben böle biliyorum ama sürmence nasıl bilimiyorum bugün kitabı geldi inceledim biraz bişey dikkatimi çekti 190 devreden kdv ys diyorki kdv tahakku yapıldıktan sonra devreden kdv çıkmışsa bunu önce devreden kdv hesabına alcaksanız onda sorun yok ama devamı geliyor ertesi ayın başında bunu 191 ind.kdv.ye virmanlayacaksınız şaşırdım yok böle bişey dedim sormadığım muhasebeci arkadai kalmadı ilk defa senden diyoruz dediler müşavir arkadaşlara sordum yok böle bişey dediler bende var dedim kaynakça ys.

aydinay ' Alıntı:
Valla herşey tamamda işletme kendi kendine okuyup hiç bir belgeye dayanmayan su bedelini 381 e atmışya artık ben birşey bilmiyorum. Hesabın işleyişinde özellikle vurgulanıyor KESİNLİKLE belgeye dayalı giderler diye. Anladığım kadarıyla tüketim bedelinin yazıldığı not kağıdı belge olmuş.

Belgeye dayalı ise 381, değilse 373 kullanılır. Kaldı ki ben de 373 yaptım.
durum o ki o yevmiye kaydı bile yanlış...

Her bir cevaba baktıkça şaşkınlığım daha da artıyor...

erkan212 ' Alıntı:
burcu83 ' Alıntı:
ben 900 ü kullandım..ondan sorun çıkarmaz sanırım..çünkü 900 lü hesaplar isteğe bağlı kullanılıyor..
AAA olur mu sayın meslektaşım. yok öyle 900 kullanmak bak adam kafasından hesap üretmiş 970 ismini bile koymuş.
Bizer 900 ile 901 çalıştırırız ya. demek ki yanlış mış. Aslında sormak lazım Nazım Hesaplar içinde bir hesap planı varda bizlerin mi haberi yok.Anlaşılmıştır herkezin 50'yi geçememe sebebi.Çok merak ediyorum o sınav stresinde Ertelenen borcun kaydından sonra kanunen kabul edilemeyen gider için nazım hesap kaç kişi çalıştırmıştır. Çalıştıran varsa helal olsun.

Hiç kimsenin çalıştırdığını sanmıyorum.
Gerçekten varsa da helal olsun...
bu cevapları Odalarımız ve birliğimiz gördü mü bunu da merak ediyorum açıkçası!!

sırf bir insanın egosu tatmin olsun diye bizim emeğimize zamanımıza alın terimize saygısızlık ediyorlar. tek düzen hesap planı tektir yusufa göre bana göre ona göre değildir. ne demek 190 ı diğer ayda 191 e virmanlamak ne demek belgesiz bir gideri 381 e atmak ne demek nazım hesapları onun istediği şekilde yazmak. adam kendini benzersiz yapmak için saçma sapan yorumları yüzünden kalıyoruz ve yıllarımızı çalıyolar. benim bu adam yüzünden 1 yılım gitti. allah bildiği gibi yapsın ne diyeyim.

Amanın denetimin palasımı değişti o ne biçim cevaplar öyle alda git demiş bu dönem hiçbir açıklama yok vallaha 83 aldım ama bu cevaplara göre az bile vermiş denetime melake gibi bir insan evladı gelmiş komisyonmu değişti nedir yahu

gencay07 ' Alıntı:
sırf bir insanın egosu tatmin olsun diye bizim emeğimize zamanımıza alın terimize saygısızlık ediyorlar. tek düzen hesap planı tektir yusufa göre bana göre ona göre değildir. ne demek 190 ı diğer ayda 191 e virmanlamak ne demek belgesiz bir gideri 381 e atmak ne demek nazım hesapları onun istediği şekilde yazmak. adam kendini benzersiz yapmak için saçma sapan yorumları yüzünden kalıyoruz ve yıllarımızı çalıyolar. benim bu adam yüzünden 1 yılım gitti. allah bildiği gibi yapsın ne diyeyim.

Tekrar tekrar bakıyorum cevaplara. inanılmaz!
Ne yapmış anlamak mümkün değil...
Ya bunca insan muhasebeyi bilmiyor, ya da bu hocanın akıl sağlığı yerinde değil...

Geçenler üstüne alınmasın ancak geçmeyi beklemeyen ve bizler gibi kağıdı olan ve geçen arkadaşların kur!a çekilerek geçirildiğini filan düşüyorum.
Daha iyi kagıtlar kalıyorsa bunun çok fazla açıklaması yoktur herhalde...
Birilerini geçirmeliydi ki tepki az olsun!

gencay07 ' Alıntı:
ben hakkımı helal etmiyorum ilk girişimde 7/6 yaptım ve bu finansalda takıldım şimdi 3.kez giricem 8 yıldır bu işi yapıyorum ama bilerek yaparak kalmak ve saçma sapan şeyler yüzünden bir 3-4 ay daha beklemek ve en kötüsü belirsizlik işte bu insanın hevesini kırıyor öfkesini artırıyor paramızla rezil oluyoruz

70 alan bi arkadaş vardı. Acaba cevaplarını kontrol edebilir mi?

hakan_alt ' Alıntı:
gencay07 ' Alıntı:
ben hakkımı helal etmiyorum ilk girişimde 7/6 yaptım ve bu finansalda takıldım şimdi 3.kez giricem 8 yıldır bu işi yapıyorum ama bilerek yaparak kalmak ve saçma sapan şeyler yüzünden bir 3-4 ay daha beklemek ve en kötüsü belirsizlik işte bu insanın hevesini kırıyor öfkesini artırıyor paramızla rezil oluyoruz

Aynı durumdayız arkadaşım ben de 6 dersi tek sınavda verdim bu bela başıma kaldı. Ben de helal etmiyorum

Yani şimdi biz bu durumda dava açsak son hakkı olan arkadaşlar dahil Kazanırız gibime geliyor. Sonuçta mahkeme bir bilirkişi atıycak bu bilirkişide piyasadaki bir Y.M.M veya S.M.M.M olacak komple sonuçların iptaline kadar bile gidebilir bu durum. Allahtan itiraz ettimde ileride dava hakkım baki, bence herkes itirazda bulunsun arkadaşlar böyle saçmalıkmı olur 2 yıl beklemek tüm derslerden girmek (şimdilik) ne kadar acı verici bir durum. Allah bu durumda olanlara yardım etsin.

oztemiz80 ' Alıntı:
hakan_alt ' Alıntı:
gencay07 ' Alıntı:

Aynı durumdayız arkadaşım ben de 6 dersi tek sınavda verdim bu bela başıma kaldı. Ben de helal etmiyorum
Eden var mıdır acaba???

Ben 2. sorunun b şıkkının 2. bendindeki "Envanterde .....farklılığı bir cümle ile belirtiniz" dedikten sonra.

Cevap kağıdına o soruyla ilgili 7 cümlelik bir cevabın doğru seçenek olarak koyulamayacağını düşünüyorum.

Benim sınavda uzun uzun düşündüğüm ve sonradan burada da yazdığım değersiz alacak meselesi vardı. Alacağın değersiz hale gelmeyeceğine ve zarara atılamayacağına kanaat getirmiştim sınavda, sonra rahat edemeyip biraz araştırdım, hem yeminli mali müşavir makaleleri buldum, hem de bir avukata sordum ve iflas kararının alacağı değersiz hale getirmediğini teyit ettim. İtiraz başvurusu yaparken kısa bir not ekleme şansımız olsaydı ne güzel olurdu, diye düşünüyorum.

O konuda bende size hak veriyorum. O sorudan yanlış değerlendirmesi aldığına inanan arkadaşlar varsa Türmoba dilekçe ile başvurmak en iyi çözüm sanırım.