2010/3 Aralık Sınav Soruları Yayınlandı

Ynt: 2010/3 Aralık Sınav Soruları Yayınlandı

Y.S ye bu konu ile ilgili attığım maile aldığım cevabın bir bölümünü kopyalıyorum...

Soru :.......................................... Bunun sebebi bana göre, sınavın zorluk derecesinden ziyade, cevapların puanlanmasındaki farklılık. Önceden aynı sıkıntı Maliyet muhasebesi dersi için vardı. Daha sonra cevaplar açıklanırken her aşamanın puanlama sistemi belirtildi. Finansal Muhasebe dersi için de bu mümkün olamaz mı? Sınav soru cevaplarının bu kadar geç sürede açıklanmasının sebebi, sorulara verdiğimiz cevapları hatırlamamamız için mi mevcut tepkinin önüne geçmek için bir politika mı? Şayet öyleyse çok adi bir politika bu. İyi çalışmalar diliyorum size hocam. Tekrar iyi yıllar.

Cevap :............................. Büyüklerinize karşı kullandığınız
sözcüklere dikkat ediniz .Herkes görevini bilmektedir.Akıllı olunuz.31
yıllık öğretim üyeliğim süresince sizin gibi atlayan , zıplayan
öğrencilerle çok karşılaştım.Ben şimdiden sonra 1986 doğumlu öğrenciden
akıl alacak konumda değilim.Soru kağıdında nereye ne puan vereceğimizi
belirtmedik mi ?.Ben de sizin yeni yılınızı kutlarım.

Yok artık.... Çan mı oldu ki eğrisini yapsın....

öff sayesinde papatya bile görmeye tahammülüm yok :)
sedateroglu ' Alıntı:
Y.S ye bu konu ile ilgili attığım maile aldığım cevabın bir bölümünü kopyalıyorum...

Soru :.......................................... Bunun sebebi bana göre, sınavın zorluk derecesinden ziyade, cevapların puanlanmasındaki farklılık. Önceden aynı sıkıntı Maliyet muhasebesi dersi için vardı. Daha sonra cevaplar açıklanırken her aşamanın puanlama sistemi belirtildi. Finansal Muhasebe dersi için de bu mümkün olamaz mı? Sınav soru cevaplarının bu kadar geç sürede açıklanmasının sebebi, sorulara verdiğimiz cevapları hatırlamamamız için mi mevcut tepkinin önüne geçmek için bir politika mı? Şayet öyleyse çok adi bir politika bu. İyi çalışmalar diliyorum size hocam. Tekrar iyi yıllar.

Bana hep cevap verirdi. bu kez yazdım cevap vermedi :)

sedateroglu ' Alıntı:

aramızda 1986lı var mı merak ettim....

Emsallerim 2009/Aralık sınavında belgeyi aldı. (2008/Ocak stajyeriyim). Ben neredeyse dosya yakıcam :)

sedateroglu ' Alıntı:
nevermind ' Alıntı:
sedateroglu ' Alıntı:

düşündüm de olabilir...bir an kendimi küçük hissettim de :):))

Ama maarifet değil, kendi açımdan söylüyorum... :)

aman uğraşamıcam daha fazla sürmen efendyle eve gidiyorum ben dün pazardan yaratık gibi bir mantar aldım onu yapıcam ..... olur da zehirlenmezsem yarın görüşürüz herkese iyi akşamlar....:D

Ooo bizim memlekette çok. (Kastamonu). Sobanın üzerinde veya fırında yapıcan bunu. Gözlemesi de güzel olur, turşusu da :)

sedateroglu ' Alıntı:
Emsallerim 2009/Aralık sınavında belgeyi aldı. (2008/Ocak stajyeriyim). Ben neredeyse dosya yakıcam :)

Belki de ben yaşımı yazdığım için çocuk görmeyip olgunca yanıtlamıştı :)
İşe bakın... Seni ne ilgilendirir kaç yaşındaysa kaç yaşında..
Yaş sınırlaması var sanacak gören duyan bilmeyen :)
30 yaşın altındakiler SMMM olamaz...
aaa neden
nedeni mi var ys öyle dedi

geçiyor geçmiyor geçmiyor geçmiyor geçmiyorrrrr

zeyna78 ' Alıntı:
sedateroglu ' Alıntı:

Belki de ben yaşımı yazdığım için çocuk görmeyip olgunca yanıtlamıştı :)
İşe bakın... Seni ne ilgilendirir kaç yaşındaysa kaç yaşında..
Yaş sınırlaması var sanacak gören duyan bilmeyen :)
30 yaşında altındakiler SMMM olamaz...
aaa neden
nedeni mi var ys öyle dedi

geçiyor geçmiyor geçmiyor geçmiyor geçmiyorrrrr

Mail hesabım xxxx_1986, oradan çağrışım yapmıştır. Yoksa ben yaşımı falan belirtmedim de o rengini belli etti. Çok saçma sapan cevaplar veriyor devamlı diyor ya ben bu soruları 1.sınıf öğrencilerine soruyorum, kendisinin kullandığı kelimeleri, yazım hatalarını ilkokul çocukları yapmaz. Neyse kurtulduk ya artık daha da muhatap olmam :)

sedateroglu ' Alıntı:
Ooo bizim memlekette çok. (Kastamonu). Sobanın üzerinde veya fırında yapıcan bunu. Gözlemesi de güzel olur, turşusu da :)
Sedat Kastamonu'nun neresindensin?

aydinay ' Alıntı:
sedateroglu ' Alıntı:
Tamam hemşerim bende Azdavay. O dediğin kanlıca mantarı mı?

Aynen abi :) İsmini bilmiyorum ama şimdi arama motorundan baktım kanlıca mantarıymış. O zaman nevermind in yediği mantarı tanımıyorum ben. Eve de gitti. İnş zehirlenmez. Yoksa vebali üstümüze kalır :) :) :)

MANTARLA İLGİLİ YANLIŞ İNANIŞLAR

Doç Dr. Demir, Zehirli mantarlar çok çekici görüntüde olur??, ??Belirli bölgelerde yetişen mantarlar zehirlidir??, ??Zehirli mantar gümüş kaşıkla kaynatılırsa kaşık kararır, sirkeli, tuzlu suda kaynatmak mantarın zehrini ortadan kaldırır, pişirilen mantarın zehri kaybolur??, ??Mantar yoğurt ile yenirse zehirlemez??, ??Çayırda yetişen mantar zehirlemez, koparılınca mantarın rengi değişmezse zehirsizdir?? veya ??Salyangozlar zehirli mantarı yemez?? yönünde yanlış inanışlar olduğunu belirterek, tüm bu düşüncelerin hiçbir bilimsel değerinin olmadığını vurguladı.

Doç Dr. Demir, daha çok pazarda satılan mantarların zehirlenmelere yol açtığını, belediyelerin mutlaka bunları denetim altına alması ya da engellemesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Allah rahmet eylesin... ::)

benim en çok bu sınavda zoruma giden şu oldu maliyet muhasebesinde 2. soruyu tam yapmama rağmen heleki
cevaplarıda gördükten sonra yapmış olduğum cevabı kağıda yazmıştım çünkü tek 2.soruyu yapmıştım cevabım birebir aynı ama 30 aldım nası oldu anlamadım problem değil veririm bu dersi yeterki sayısal olsun ama cevabını doğru verdiğim sadece hocanın cevabı gibi güzel şekilli yazamadığım için kalmak gerçekten de rezil bir durum.doğru yapmışım ve kalmışım ne yapsam bir dahakine yanlış cevapmı versem birileri hep anlatırdı şekle çok önem veriyorlar diye.bende derdim şekilde neymiş asıl bilgidir önemli.meğersem yanlışmış.bende bir dahaki sınava kağıda böcek çiçek çizecem cevap bu diyecem çiçeğin yanına bakalım ne olacak