2010/3 Aralık Sınav Soruları Yayınlandı

Ynt: 2010/3 Aralık Sınav Soruları Yayınlandı

Mart sınavında protesto babında kızlar çiçek, erkekler böcek çizsin. :)

Arayıp aynı cevabı alan var mı? Bütün komisyon değişmiş mi gerçekten

sleepingcat ' Alıntı:
YS hakkında Bilge Eğitim'in facebook sayfasında açıklama yapılmış ve bir kişi de bu açıklamaya ek yapmış:

BİLGE EĞİTİM KURUMLARI Değerli öğrencilerimiz SMMM Yeterlilik Finansal Muhasebe dersi hocası Prof.Dr.Yusuf Sürmen hoca sınav komisyonundan ayrılmak istediğini yetkililere bildirmiş olup kendisine şuana kadar olumlu ya da olumsuz cevap verilmemiştir. Dolayısıyla netleşmiş bir durum şuanda sözkonusu değildir. Durumu yakından takip etmekteyiz bir gelişme olduğunda sizlere bildirilecektir.

RU Türmob sınav merkezini aradım, komisyondaki tüm hocalar değişti bilgisini verdiler.. Bu dönem farklı bir komisyon olacakmış tüm derslerde.. Söylenti niteliği taşımıyor herkes arayabilir..***
Not: Cevap verenin açık adı herkes tarafından görülebilir durumda, ama ben yine de kısaltma yaptım, geri kalan kısımları aynen (kopyala-yapıştır ile) ekledim.

begggum ' Alıntı:
Arayıp aynı cevabı alan var mı? Bütün komisyon değişmiş mi gerçekten

sleepingcat ' Alıntı:
YS hakkında Bilge Eğitim'in facebook sayfasında açıklama yapılmış ve bir kişi de bu açıklamaya ek yapmış:

BİLGE EĞİTİM KURUMLARI Değerli öğrencilerimiz SMMM Yeterlilik Finansal Muhasebe dersi hocası Prof.Dr.Yusuf Sürmen hoca sınav komisyonundan ayrılmak istediğini yetkililere bildirmiş olup kendisine şuana kadar olumlu ya da olumsuz cevap verilmemiştir. Dolayısıyla netleşmiş bir durum şuanda sözkonusu değildir. Durumu yakından takip etmekteyiz bir gelişme olduğunda sizlere bildirilecektir.

RU Türmob sınav merkezini aradım, komisyondaki tüm hocalar değişti bilgisini verdiler.. Bu dönem farklı bir komisyon olacakmış tüm derslerde.. Söylenti niteliği taşımıyor herkes arayabilir..***
Not: Cevap verenin açık adı herkes tarafından görülebilir durumda, ama ben yine de kısaltma yaptım, geri kalan kısımları aynen (kopyala-yapıştır ile) ekledim.

Yarın aramayı düşünüyorum, ama cevap alabileceğimi sanmıyorum nedense...

bilmiyorum da bana pek mantıklı gelmiyor böyle birşey söylemeleri,eğer arayan herkese "evet komisyon değişti,y.s. yok artık diğerleri de değişti" vs... gibi bilgiler veriyorlar/vereceklerse o zaman yayınlarlar internet sitesinde olur biter.
Bir bilgi ya gizlidir,ya değildir.Anlamadım ki.

şunuda hiç anlamadım , Hoca değişmiş, komisyon değişmiş, kesin net bilgiymiş ha bide yeni gelen hoca tüm birikenleri temizlemek için çok kolay soracakmış, o ne demek temizlemek için eritmek için diye..sonrada gelip burda tartışırız herkes smmm oluyor ne kolay diye..aöf mezunlarıda olabiliyor olmamalılar diye..

bilge eğitim kurumları web sitesinde böyle bşr duyuru yok ama.
Acaba kaldırılmış olabilirmi?

kartaanesi ' Alıntı:
bilge eğitim kurumları web sitesinde böyle bşr duyuru yok ama.
Acaba kaldırılmış olabilirmi?

Dikkat ederseniz yazarken kurumun facebook sayfasında olduğunu belirtmişim ve alıntı yapanların mesajlarının üzerinde de belirttiğim bu bilgi var. Buna göre bakın lütfen, burada link veremiyoruz çünkü.

Bende arayacağım inşallah. Merak ettim, bakalım ne diyecekler ???

şunuda hiç anlamadım , Hoca değişmiş, komisyon değişmiş, kesin net bilgiymiş ha bide yeni gelen hoca tüm birikenleri temizlemek için çok kolay soracakmış, o ne demek temizlemek için eritmek için diye..sonrada gelip burda tartışırız herkes smmm oluyor ne kolay diye..aöf mezunlarıda olabiliyor olmamalılar diye..

aof mezunlarıda smmm oluyor diye şikayetci olanmı var tam anlıyamadım arkadaşım. Eğer şikayetleri varsa lütfen bana yönlendirin.
İkincisi muhasebe soruları normal olması gereken seviyeye gelsin diyoruz. Kimse sadece alış satış kayıtı yapıp geçelim demiyor ama bu kadarda zor olmasın diye istiyoruz. Bunu istememizde doğaldır.

KENAN52 ' Alıntı:

aof mezunlarıda smmm oluyor diye şikayetci olanmı var tam anlıyamadım arkadaşım. Eğer şikayetleri varsa lütfen bana yönlendirin.
İkincisi muhasebe soruları normal olması gereken seviyeye gelsin diyoruz. Kimse sadece alış satış kayıtı yapıp geçelim demiyor ama bu kadarda zor olmasın diye istiyoruz. Bunu istememizde doğaldır.
sorular zor değil biraz karışık ama hepsini doğru yapacaz diye bir şartta yok finansaldaki sorun verilen cevaplara nasıl puan verildiği 30-35 alan kağıtları başka bir hoca okusa (iyiniyetli)o kağıtların hepsi 50 yi geçer problem sorularda değil verilen cevapların değerlendirilmesinde bence

aof konusuna takılan bırı asla degilm olmamda zaten..demek istedıgm herkes bısey soyluyor,hatırlarm staj baslatmadada hep su konusulurdu"odadan cok yetkılı bırnden duydum ıngılzce sartı konulmus" sonra bunun uzerıne bır suru konusulurdu bu haberlerde onun gibı oldu.

haklisınz sn.hakan-alt,hatta dun burda bırı yazmıstı,sorular zor degıl,ters dıye.kesnlıkle katılıyorm

hedef1 ' Alıntı:
haklisınz sn.hakan-alt,hatta dun burda bırı yazmıstı,sorular zor degıl,ters dıye.kesnlıkle katılıyorm

sorular zor değil ters ne demek onu anlamadım. 2010 marttan önceki sınavlara bakarsan sorular o sınavlara göre zor ve değerlendirme o sınavlara göre dengesiz. sorular ne yazıkki sınavdan çıktıktan sonra ve cevaplar yayınlanınca banada o kadar zor gelmiyor zannedersem sana da ondan o kadar zor gelmiyordur.

hedef1 ' Alıntı:

neresi zor değil karmaşık demek soruyu anlayamamak demek ters demek zaten zor olduğunu belirtir..
kolaydı da neden karmaşık geldi neden ters geldi..yapmayın allah aşkına ya...

nevermind ' Alıntı:
hedef1 ' Alıntı:

neresi zor değil karmaşık demek soruyu anlayamamak demek ters demek zaten zor olduğunu belirtir..
kolaydı da neden karmaşık geldi neden ters geldi..yapmayın allah aşkına ya..

16-17 yevmiye maddesi vardı yansıtmalar ve kapama kayıtları hariç. bunların içinde 493-373 veya 381 kullanılması gereken hesaplar vardı diğer sorular zor değildi onu söylemek istedim. 3-4 soru insanı çelişkide bırakan sorulardı 373 mü 381 mi veya 380 mi 493 mü ama problem yine söylüyorum sorulardan değil cevaplara verilen puanlamadan kaynaklanıyor neye nasıl puan veriyor ben 493 yerine 380 yaptım itfasınıda 380 den almak zorunda kaldım. 381 yerine 373 yaptım bu şekilde 3 yevmiye maddem yanlış oldu bilançoda yanlış oldu başka bir hoca olsa bence şöyle der adam bu işin mantığını almış der ve geçirir ama ys.buna bakmıyor direk üstünü çiziyor yanlış diye

nevermind ' Alıntı:
hedef1 ' Alıntı:

Bu ifadeyi kullanan kişi benim ve lafımın arkasındayım.

Yusuf hoca ters sorular soruyor ve cevap kağıdını okurken de belli bir standardı yok. Standardı yok çünkü ben çok kötü bir kağıt verdim, cevaplarımın çoğu yanlıştı hatta sınavdayken o kadar boşladım ki sonlara doğru yazım resmen okunmaz hale geldi ama ne ilginçtir ki 35 aldım. Burda gecesini gündüzüne katıp bana oranla çok daha iyi kağıt veren üstadlar bu notun altında kalmışsa bir sorun var demektir.

Ters soru sormak ile zor soru sormak arasında ki farkı da anlayamayan üstadlara da ayrıca şaşırıyorum.

Ne tersi ne zoru adamın bir kere Türkçesi bozuk. Amortismanda sorduğu soruda normal bir insan gider sadece pazarlama bölümünde kullanılan malzemeye ayırırdı ama ben adamın türkçesinin yamuk olduğunu bildiğimden ve eski sorularındaki deneyimimden hepsine ayırdım.
Hatta dersanelerde benim gibi yaptı çünkü adam A demek isterken aslında B yi geçtim C demek istiyor ve bunuda karşısındakinin anlamasını bekliyor, buna alışmak için bunun eski soruları ve kitabını hatmekmek lazım ama Allah sabır versin inşallah gitmiştir.

amtydz ' Alıntı:
nevermind ' Alıntı:
hedef1 ' Alıntı:

Yusuf hoca ters sorular soruyor ve cevap kağıdını okurken de belli bir standardı yok. Standardı yok çünkü ben çok kötü bir kağıt verdim, cevaplarımın çoğu yanlıştı hatta sınavdayken o kadar boşladım ki sonlara doğru yazım resmen okunmaz hale geldi ama ne ilginçtir ki 35 aldım. Burda gecesini gündüzüne katıp bana oranla çok daha iyi kağıt veren üstadlar bu notun altında kalmışsa bir sorun var demektir.

Ters soru sormak ile zor soru sormak arasında ki farkı da anlayamayan üstadlara da ayrıca şaşırıyorum.

hocam ,yorum yapanların çoğu stajyer .Aralarında üstad yok.O yüzden şaşırmana gerek yok.
aylarca çalıştım ANCAK 50 aldım diyenler doğru dürüst muhasebe bilmiyorlar. yusuf hoca sayesinde öğrendiler.

amtydz ' Alıntı:
nevermind ' Alıntı:
hedef1 ' Alıntı:

cogu kısı benim yaptıgm dogru ben dogru yaptm derken sizın yaptıgnz özelestrıden dolayı tebrik ederım.