2013/2.Dönem Sınav Sonuçları Hk.

evet tek dersiniz varsa ve not ortalamanız yüksekse 50 ye tamamlayabiliyorlar:) eger puanınız düşükse ve ortalamanız 60 altında ise tavsiye etmem itiraz etmenizi...

teşekkür ederim...

bende biden itiraz etsemmi diye düşünüyorum

çünkü
1 soru 0 puan
2 soru 30 puan
3 soru 10+15 puan
toplam 55 puan gelmesi lazımdı açıklanan cevaplara göre

umut işte...:rolleyes:

rica ederim.. benim kağıdıma göre de son soru kesin doğru 40 puan, ikinci sorumda dört şıkkı da yazdım ama ikisi doğru diğer ikisi kanıt sayısını etkileyen faktörleri yazmışım, ilk soru da 3 ana unsuru yazdım ve ona nasıl hiç puan vermemiş anlayamıyorum. elimde farklı bir denetim notu var ve oradaki cevap kesinlikle benim yazdığımla birebir aynı.
itiraz ettim, inşallah puanları yanlış toplamışlardır, çünkü kağıdım asla 36'lık değildi!

dehanın denetim kitabı var sağolsun arkadaşlardan istedim ama aynı iki tane kitap oldu
isteye varsa adresini versin göndereyim

Arkadaşlar analizden itiraz edecek yok mu? Herkes geçtide bir ben mi kaldım. Ya da herkese beklediği notmu geldi. :)

ekdiğim gelir tablosu ilkelerinden 2-3 tanesini yazdım sanırım birinci soruya düşük puan verdi

en az 50 kesin gelirdi 43 ile bırakmış. Tek ders inşallah itirazımın sonucu olumlu olur da sınav stresi biter. Hocaların notları ne kadar kıt insaf sayfalarca yazmışım 43 vereceğine 50 ver sen de rahatla bende. :) ne smmm'likmiş ama sınav sınav sınav... sonuç yılların vermiş olduğu maddi manevi yorgunluk.

en az 50 kesin gelirdi 43 ile bırakmış. Tek ders inşallah itirazımın sonucu olumlu olur da sınav stresi biter. Hocaların notları ne kadar kıt insaf sayfalarca yazmışım 43 vereceğine 50 ver sen de rahatla bende. :) ne smmm'likmiş ama sınav sınav sınav... sonuç yılların vermiş olduğu maddi manevi yorgunluk.

ben birinci sorunun tablosunu çizdim rakamları tam yazdım ama yorum yapıp vakit kaybetmektense diğer soruları yaptım
saten tabloyu çizince yarı puanı alıyorsunuz 2 soruyu da yaptım ondada yorum yapmadım pek ilkeleri tam yaptım hepsini yazdım
71 aldım

ben de analizden 80+ bekliyordum 69 aldım.

ama geriye kalanlardan 50 alsam dahi ortalamayı tutturacak durumda olduğum için itiraz etmiyorum.

sadece maliyete itraz ettim, 50 olursa on numara olacak....

CEVAP 2:Denetim Sürecinin Aşamaları::banghead:
1. İlgililik-geçerlilik
2. Kanıtın kaynağı ve elde ediliş şekli
3. Zamanlılık
4.Nesnellik (Objektiflik)

yazıklar olsun kendi verdikleri cevaplar bile garip cevabın başlığına bakın yaaaa allah belanızı versin

ben mi yanlış hatırlıyorum ilk sınavda 70 le geçtim ama burda aşamalar söyleniyorsa..

plan , program , kanıt toplama , analiz etme vs. değilmiydi .. ben böyle hatıorlıyorum ... bu nası cevap... : )

ama dikkat edin bu iç denetim aşamaları.. soruda varsa iç denetim ibaresi kaynak şekillerini ve elde ediliş bicimlerini sormuş gibi.. soruda iç denetim varsa üzgünüm ama cevap doğru ....

yorum yapmadıysan iyi geçitmişler ben brokır gibi yorumladım . tüm sorularıda yaptım adam 57 lütf etmiş :)

tek dersim maliyet muhasebesi .. birden kendimi itiraz ederken buldum.. inşallah bunada lütf ederler de kurtulurum.. yoksa 3. dönem şubatta açıklanırsa ben heyecandan kendi eksenimde döner dururum....

hakkımızda en hayırlısı neyse o olsun...:confused:

Son düzenleme:
Naz42 arkadaşım ben de 6 sını verdim ama en iyi beklediğim analizden 43 le kaldım itiraımı yaptım bakalım inş 50 ye tamamlarlar, ortalamamda sıkıntı yok bakalım:(

Arkadaşlar analizden itiraz edecek yok mu? Herkes geçtide bir ben mi kaldım. Ya da herkese beklediği notmu geldi. :)

Ben itiraz edicem geçen dönem 41 le kaldım bu dönem 45 le

Geçen dönem zaman az dı itirazın açıklanma süresi ile sınav zamanı aynıydı

Bu dönem şansımı deniycem ama hocayı bir türlü memnun edemedim

Ben sınava girdikten sonra daha çok korkmaya başladım. Özellikle analiz ve denetimden. İstedikleri cevapları yazdım ama yaranamadım. Bu ikisine sağlam yüklenmem gerekecek bundan sonra. Enazından iki derse hazırlanma derdinden kurtuldum.

İtiraz süreleri nerede yazıyor arkadaşlar ben göremedim tesmer

İSMMMO' dan alıntı;
"SM ve SMMM sınav itiraz sonuçları, TESMER'e internet üzerinden online yapılacaktır. İtiraz sonuçları da yine TESMER'in sitesinde ilan edilecektir. İtiraz süresi sınav sonuçlarının Odamız panosunda ilan edildiği tarihten itibaren 15 gün
içerisinde yapılmalıdır."

Şu denetimden geçen arkadaşları gerçekten tebrik ediyorum. Nasıl çalıştıklarını bizlerle paylaşırlarsa sevinirim. Tek dersim kaldı, İNŞALLAH birdahaki dönemde veririm. Denetimden kaynak söyleyebilecek varmı? Teşekkürler...

Bana da 4/7 yapmak kısmet oldu... Finansal Muh. 93 Analiz (3.Soruyu boş bırakmama rağmen) 50 Maliyet (kusursuz olmasına rağmen) 80 Denetim (bir kelime eksik olmasına rağmen) 90 ve kalanlar meslek 35, vergi 35, hukuk 40...