2013/2.Dönem Sınav Sonuçları Hk.

herkesin başka bir sıkıntısı var..
sınavları kazanana kadar nasıl geçerim hesabı yaparken, son sınavda kalan çok şükür 2 dersi verdikten sonra ruhsat almak için yaklaşık 3,000 tl'yi nasıl denkleştiripte ruhsatı alıcam diye düşünüyorum.
sanki aylık 5,000 tl'ye çalışıyoruz, biraz düşürseler bari şu ruhsat tutarını!

Aynen saçmalığın ötesinde bir şey bu kadar emekten çektiğin sıkıntının stresin üzerine birde maddi yük çıkıyor bende 4000 tl nin üzeri diye biliyorum bakalım hayırlısı Allah yardımcımız olsun

Aynen saçmalığın ötesinde bir şey bu kadar emekten çektiğin sıkıntının stresin üzerine birde maddi yük çıkıyor bende 4000 tl nin üzeri diye biliyorum bakalım hayırlısı Allah yardımcımız olsun

her odanın ruhsat alma maliyeti farklıymış, İsmmmo'nun 4bin TL civarı diye duydum ben de :/

biz bir dönem daha erteledik o parayı nasıl denkleştiririz kısmını :ıslık:

Aynen denkleşmiyor YOK YOK YOK Bizim için itiraz süresi ne zaman başlıyor Ben bu ruhsat parasını nasıl biriktireyim.Benim bankam mı var

Ya arkadaşlar ben bir şey söyleyebilir miyim?Ben büro açmayacağım Büro açmayacak olduğum için bağımlı çalıştığım için bize indirim oluyormu bunu biliyormusunuz?

Arkadaşlar Selam,

ben ilk girişte 5 dersi 2, girişimdede kalan 2 derside geçip çok şükür sınav stresinden kurtuldum. ilk defa sınava girecek arkadaşlara bir önerim var. ilk girişte 7 dersten 7 sınavıda geçmeye kalkışmasınlar:D sınava son 2 hafta kala yazı karakteri yetiyorsa ders başına önlü arkalı 1 sayfalık minik not yazıp her gün 2 saat düzenli çalışarak bir çoğunu temizleyebilirseniz.Bu förmül muhakkak kişiden kişiye değişebilir fakat çoğu çalışmada işe yarayabilir..

ben ismmmo'ya kayıtlıyım büro açmayacağım 2,787 tl gibi bir rakam çıkıyor toplamda. 4,000 tl üzerindeki rakam nelerden oluşuyorki meltem hanım?

SN:ÖMER BEY
Ben de birinci girişimden 5 ders ikinci girişimde 2 dersi temizledim. MELTEM HANIMIN belirtmiş olduğu ücret üç aşağı beş yukarı büro açacaklar için olup sizinki ise bağımlı olacaklar için olmasın birde hani sınavı kazandığımızda sitede belirtilen ücret tutarları ve başarı puanlarımız var ya işte ruhsat bedeli 980 TL inşaat fonu 180 TL Eğitim fonu 180 TL sosyal yardımlaşma ve dayanışma fonu 180 TL kimlik bedeli 80 TL toplam 1600 tl vergi dairesine de 517,50 TL yani toplamda 2117.50 tl siz bir de odaya kayıt olmak için 669.50 tl ödediniz sizin yazınızdan çıkardığım sonuç bu doğru anlamışım mı?Birde eğer doğru anladıysam bunların hepsini kredi kartı ile ödeyebiliyor musunuz? Ödüyorsanız kaç taksite böldürdünüz? Ya da şöyle diyelim böldürebiliriz?Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

maliyet muhasebesini 2009/2 dönemde yapılan soruların tıpa tıp benzerini sorup sizlerin geçmesi için sınav tekrarı yapmışlar.

maliyet muhasebesi en çok korktuğum dersti.. ve sınav günü sabah saat 11 'de 2009/2 dönem sorusuna öyle bir göz gezdirdim.
sınavdada aynı sorular çıkınca soru kağıdının dönemine yaklaşık 5 defa tekrar tekrar baktım, çok sükür bir yanlışlık yoktu ve 70 alıp geçtim:)

SN:ÖMER BEY
Ben de birinci girişimden 5 ders ikinci girişimde 2 dersi temizledim. MELTEM HANIMIN belirtmiş olduğu ücret üç aşağı beş yukarı büro açacaklar için olup sizinki ise bağımlı olacaklar için olmasın birde hani sınavı kazandığımızda sitede belirtilen ücret tutarları ve başarı puanlarımız var ya işte ruhsat bedeli 980 TL inşaat fonu 180 TL Eğitim fonu 180 TL sosyal yardımlaşma ve dayanışma fonu 180 TL kimlik bedeli 80 TL toplam 1600 tl vergi dairesine de 517,50 TL yani toplamda 2117.50 tl siz bir de odaya kayıt olmak için 669.50 tl ödediniz sizin yazınızdan çıkardığım sonuç bu doğru anlamışım mı?Birde eğer doğru anladıysam bunların hepsini kredi kartı ile ödeyebiliyor musunuz? Ödüyorsanız kaç taksite böldürdünüz? Ya da şöyle diyelim böldürebiliriz?Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

Sn. beşiktaşlı arkadaşım:)

Sorduğum soruyu anlamışsın, aynen bunları sormuştum meltem hanım sanırım büro açacak kişilerin rakamını söylemiş..ben ruhsat bedelini henüz ödemedim ve ruhsatımı kullanmayacağım şuan ödememeyi düşünüyorum.fakat duyduğuma göre v.dairesine ödene 517,50 tl haricindeki bedellere 6 taksit yapılıyormuş.

bilgine. kolay gelsin

maliyetten arkadaşım 1.soru ve a aşıkkını tam yapıp 55almış buna göre 1.soru 40 puan 2.sorunun a aşıkkı 15 puan siz ne dersiniz

maliyette 2010 yılına kadar gittim sorualra 2009 bakmadm şansızlık o çıktı. geçmemiz için tamam ama bakmayanlar için o sına yinede kolay dğeildi

dersleri parçalamak yerine yinede bakın derim belli olmuyor o dönem kolay çıkabiliyor en azından konuların üstünden geçin derim