2013/3 Muhasebe Denetimi Sınavı

16kasımda TURMOB genel sekteri yücel akdemir in konusmasini dinledim.. Konusmasinda aynen sunu diyor..

Herkes bi bagimsiz denetim tutturmuş gidiyor.. Hayır bagımsız denetmen olacaksınızda ne olacak. Büyük şirketleri denetlemeye ömrünüz yetmez.. Kefenin cebi yok.. O kadar para kazanmayı verin ama bağımsız denetmen sıfatını mali müşavirlik sıfatindan üstün gormeyi bırakın..............

Genel sekreteri bunu söylerken aday meslek mensuplarına bu konularda oirular sorarak mesleğe alan bu kuruluşun iç ahengine hayran kaldım...

bu komisyona göre şekillenen sınav formatına da diyecek tek kelime bulamıyorum bu nedir ya herkes kendi tarzını oluşturuyor ondan sonrada her yerde bir standart diye tutturuyorlar sen önce kendi normlarını standartlarını oluştur

bunlar geçen denetim sınavı sonuçlarına onca itiraza rağmen gelip böyle kasış bir sınav yapabiliyorlarsa ne yapsak boş.denetimden dosyası yanan insanlara yazık walla.bunlar yakında kaynakça da sorar dipnotta.nasıl bir egoları var anlamak mümkün değil

Son edindiğim bilgiyi paylaşıyorum . Tesmerle görüştüm. Teos sayfasından mailleri toplayacaklarmış. Türmoba toplu olarak maillerden yola çıkarak talepler yollanacakmış . Mailde sınavın iptali veya soru başı puanlamanın değişmesini talep ediyorum diye yazabilirmişiz. Hadi arkadaşlar hep birlikte atalım şu mesajı . Türmob yönetim kurulunada dilekçe yazabliriz faxlayabiliriz

Bu sınavın puanlaması değişmezse bir daha ki sınavda denetim sınavına girecekleri fakülte değil kampüs bile almayabilir...

birlik olup denetim sınavını iptal ettirmeliyiz. böyle olmaz. hangi kaynaktan hangi kitaptan çalışalım artık. adamların ne soracakları bile belli değil.

Son düzenleme:
Sayfayı üye olup takip eden ziyaretçi olarak takip edenler teos a atın lütfen sınav iptali için mailleri

Arkadaşlar teos üzerinden başvurabileceğimiz bir yer varmı ben kendi adıma her yere mail atarım fakat hepimiz ortak bir dilekçe ve mail atalım.

Gerçekten verdiğimiz emeklere yazık oldu.40 puanlık bir soru olması ayrı bir konu. En azından 20 puan olsaydı.Zaten komisyonun puanı kıt deniliyor.60 puanlık geriye kalan sorunun cevabından 50 alabilmek mucize:(
çok üzücü denetim sınavından sonra tüm dengem altüst oldu..Harcadığım emek,zamana üzülüyorum.

soruları görmedim, sınavada girmedim galiba denetim komisyonu anlatılan soru tipine göre değişmiş gibi gözüküyor.
bunların ne yapacağı belli olmaz. ucu açık soru heryerden soru soruyorlar. malesef yeterli bir kaynakta yok mecburen her konuya çalışmalıyız.
ben sınava girdiğimde denetimcide farklı farklı sorular soruyordu. en sonunda 3. girişimde 70 almıştım. fazlada birşey yazmadan almıştım o puanı açıklama bile yapmamıştım. arkadaşlar ne kadar zoır sorarlarsa okadarda puanları bol oluyor bunu unutmayın. nekadarda kolay sorarlarsa puanları kıt oluyor heryerden puan kırıyorlar.

dostum doğru diyorsun da şimdi sana kamboçyanın coğrafi özelliklerini sorsalar senin bunu yazacağın cevaptan ne puan verebilirler ki.yazacak birşey bulamadık ki puan versinler

Bana göre 7/7 yapacakken 3. sınava kalacağım. Trajedi... Sayın sidarta sizde girdinizmi sınava? Kaçıncı girişiniz? Birtek denetimden mi girdiniz?

sidarta inanki denetimden benim girdiğimde açıklama yap demişti. hiç bir soruya açıklama yapmadım. ve kısa kısa cvp verdim 70 almıştım. illaki tam net birşey istemiyorlar. biraz bildiğini hissettirirsen puan veriyorlar. tabi şimdi soruları görmedim yorum yapamıyorum. soruları görseydim bir fikir oluşurdu kafamda. sadece konuşulanlara göre söylüyorum ben.

Arkadaslar sınavın ıptal olması gıbı bırsey olmus su zmana kadar psıkolojım bozuldu agzımda cıkmayan yara kalmdı bır sınav yuzunden ılk sınavda 7/6 yap en zorlarını ver dentımde 3 sınava kalma olasılıgı benı cıldırtıyor ...

Bana göre 7/7 yapacakken 3. sınava kalacağım. Trajedi... Sayın sidarta sizde girdinizmi sınava? Kaçıncı girişiniz? Birtek denetimden mi girdiniz?
ben denetimden girdim 3. girişimdi.martta pas geçmeyi düşünüyorum.martta sadece vergiye gireceğim.temel hukukla meslekten geçerim diye düşünüyorum ama bunların sağı solu belli olmaz.bakalım hayırlısı