fonradar

2013/3 Muhasebe Denetimi Sınavı

Arkadaslar sınavın ıptal olması gıbı bırsey olmus su zmana kadar psıkolojım bozuldu agzımda cıkmayan yara kalmdı bır sınav yuzunden ılk sınavda 7/6 yap en zorlarını ver dentımde 3 sınava kalma olasılıgı benı cıldırtıyor ...

Sizinle aynı durumdayız. 6 tane dersi verdim, denetim kaldı. Ne yani şimdi ben diğer 6 derse çalıştımda denetime mi çalışmadım???

sidarta inanki denetimden benim girdiğimde açıklama yap demişti. hiç bir soruya açıklama yapmadım. ve kısa kısa cvp verdim 70 almıştım. illaki tam net birşey istemiyorlar. biraz bildiğini hissettirirsen puan veriyorlar. tabi şimdi soruları görmedim yorum yapamıyorum. soruları görseydim bir fikir oluşurdu kafamda. sadece konuşulanlara göre söylüyorum ben.
kalite kontrol sistemi standartları nasıl bir güvence verir unsurları nelerdir? diye bir soru sordular mesela

1.soru 02.11.2013 resmi gazetede yayımlanan Kalite Kontrol Standartları 1
T.C. Resmi Gazete
2.soru 14.11.2013 resmi gazetede yayımlanan Bağımsız Denetim Standardı 210 T.C. Resmi Gazete

arkadaşlar kaynak olarak maillerinizde göstermeniz açısından resmi gazete linklerini yukarıda paylaştım. Buyrun...

Sagolsın volkanım bunların yaptıklarını kımse yapmaz benım merak ettgım herhangı bırsey yapcaklarmı

arkadaşlar bursa oda başkanı sağolsun bizlerle sınav yerine kadar geldi hatta çantalarımızı dahi kendisi taşıdı ve denetim sorusu için dilekçe hazırlamış herkes imzaladı tesmere göndereceğini söyledi herkese denetimde 1 hak daha verilebileceğinde bahsetti inşallah sonuç hayırlı olur

Hak ıstemıyoruzkı bız kurtulmak ısıyoruz ya sınavı ıptal etsınler yada yazdıklarımızı dogru kabul etsınler

İnşallah . Bursa oda başkanı na yürek dolusu tebrikler . Çok ümit verici dilekçe konusu .

Zamanınımı calmanın kımsenın hakkı yok ben buna tek sınava uc ay calsıtım 40 sayfa ezberledım manyakmıyım ben 40 sayfadan bır soru sorucaktın boyle sacmalıkmı olur

Arkadaşlar bende katılıyorum. Denetim de kesinlikle adaletsizlik yapıldı. Geçmiş dönem konularının bu kadar adaletsizce dikkate alınmadan ve çok yeni konuların acımasızca 70 puanlık sorulması herkesi şoka soktu. Müfredatla ilgili ne dershaneler ne de Tesmer bir bilgi vermiş kimseye anladığım kadarıyla.

En azından 30 yada maksimum 40 puanlık bir soru koysalardı ki anlasaydık takip eden dönemlerde yeni tebliğlerin dikkate alınacağını. Keza 2013/2 de KGK ile ilgili hiçbir şey sorulmadı.

Arkadaşlar bence sınavın tekrarlanmasını sağlayabiliriz. Tesmer ve TÜrmob'a mail ve dilekçe ile taleplerimizi dile getirelim.

Yaptığım çalışmaların %90'ının Denetim'e ayırmıştım. Ama Denetimden en fazla 25 puan alabilirim, o da son soru sayesinde.

Çalışan, emek veren tüm arkadaşlarıma geçmiş olsun dileklerimi iletirim.

Syg.

aynen öyle, insan hazmedemiyor. Bu sınavı verip kurtulabilirdim :(

sınırden sınavdan berı basım agrıyor agzımda yaralar cıktı bılıyorumkı herkezde aynı durumda boyle hak yenmez kafayı yedırtcekler bır belge almak ıcın ınankı sınavdan sonra dedımkı yanlıs meslegı secmısız ben bu kadar calsımayla verıg denetmenı olup alırdım en kotu 3, 4 bin maas kafam rahat olurdu en azından bır kez calsırıdım adam akıllı hallolurdu ama ıste ne hale geldık

arkadaşlar bursa oda başkanı sağolsun bizlerle sınav yerine kadar geldi hatta çantalarımızı dahi kendisi taşıdı ve denetim sorusu için dilekçe hazırlamış herkes imzaladı tesmere göndereceğini söyledi herkese denetimde 1 hak daha verilebileceğinde bahsetti inşallah sonuç hayırlı olur

Helal olsun valla ne oda başkanları var... Bizimkiler üst yönetime karşı gelmemek icin nefes bile almayacaklar... Kıyakçılığın sonu ayakçılıktır.....

Bidaha ki denetim sınavını gerçekten merak ediyorum. İlave ne sorulacak. Şimdi ben çıkan yeni 2 tebliğe de çalışacakmıyım? :(

Arkadaşlar bu denetimden 2.girişim..

Hadi bu insanlıkla alakası olmayan mahlukatlar yapılan sınavın doğrulu savundular ve bu sınavdan kaldım diyelim..

Kaç sınav hakkım daha var? 2 mi 3 mü?????

TÜRMOB ile görüştüm itiraz dilekçesini nereye verebiliriz diye. bana 312 475 53 14 fakslayabilirsiniz ama bir sonuç olmaz tabligin yayınlandıgı tarih 2 ekim ve hocaların bu soruları sormaya hakları var diye bir cevap aldım ama türmob gerekli düzeltmeyi yapmazsa maliye bakanlıgına veririm dilekçeyi bende