2013/3 Muhasebe Denetimi Sınavı

İnsan çileden çıkar çok ciddiyim. Hiç mi disiplin olmaz bi kurumda... Her staja başlamada 3-4 soru iptal. 2013/2. dönem haziran sınavında finansal muhasebe sınavında tam hatırlamıyorum ya stmm yada stok bakiyesi hatalıydı. İnsan biraz disiplinli olur. Telefonda bir şey sorarsın bulsa dövecekler. Aynı soruyu ardarda iki kere sor ikiside farklı cevap... Çileden çıkacak insan...

ben kararımı verdim arkadaşlar bu denetim sınavına girmiyeceğim bakalım nerden soracaklar
hakkımı öldürmek istemiyorum. 4-5 yıl sabrettik 3 ay daha ederiz

aslında kimse girmese sınava tepkimizi daha iyi anlarlar.

tahmin edemiyoruz durumu.... ancak şartlara göre kgk tek soru olarak gelecek diye düşünüyorum ben,fakat diğer iki soruda zor olabilir.beklemekte mantıklı...sınava girmekte

Ankara dışında olanların gelmeleri sıkıntı olabilir. Şu ders takıntı haline geldi. Sabah kalkıyorum aklımda, akşam yatıyorum aklımda. Ciddi ciddi ya dosya yakarsam diye düşünüyorum ALLAH korusun...

Ankara dışında olanların gelmeleri sıkıntı olabilir. Şu ders takıntı haline geldi. Sabah kalkıyorum aklımda, akşam yatıyorum aklımda. Ciddi ciddi ya dosya yakarsam diye düşünüyorum ALLAH korusun...

stajer adayı sen bu işe kafayı fazlasıyla taktın.
benim içinden bir his senin denetim sınavından geçeceğini söylüyor. Benim de geçme ihtimalim var 3 soruyu tam yaptım 30 puan 2 soruda da yöneticinin sorumlulukları diyordu onu da fazlasıyla yazdım. o soruda 30 puan dı.
benim tek korkum fazla yazılana puan vermiyorlar.

Sn. issademirel aynen öyle, psikolojim bozuldu resmen. İnşALLAH hepimiz geçeriz. 3. soruyu bende yazdım, 2. soruya da bir şeyler yazdım ama okuyan nasıl okur bilemem :( haziran sınavındaki şok notla denetim paranoyası oluştu bende. Sanki hiç mutlu sonu göremeyecekmişim gibi geliyor... :( ALLAH hepimizin yardımcısı olsun...

acıkcası ben turmobla,bademler arasında cıkan guc kavgasına kurban gittigimizi dusunuyorum. merakla 3 subatı bekliyorum. ozellikle sınavdan kimlerin gececegini cok merak ediyorum. malum gectigimiz yıllarda Afrika'da bir ulkede bazı sınavlarda sınav sorularının, bir gece oncesinden bazı grupların eline gectigi,sifrelerin paylasıldıgı yonunde haberler olmustu. benim ulkemde olmaz boyle seyler heralde diye dusunurken simdi bu 'Muhasebe Denetimi' sınavının 'Zamanlaması Manidar' (unlu bir Turk buyugumuzun de dedigi gibi).

E simdi sonucta ben gece gunduz kalan iki dersim (digeri meslek) gecebilmek icin 1 kanun,16 teblig,3 farklı denetim dersi kaynagı ezberlemisim,calısmısım,esimle gerilmisim, cocugumla küsüşmüşüm. mukafatı bu mu olmalı diye adama sorarım. ve hatta bugunlerde internette dolasan meshur bir bedduayıda sınavı hazırlayan,bu dertleri,gerginlikleri bizlere reva goren arkadaslarla paylasmak isterim:
'Allah onların evlerine ateşler salsın, yuvalarını yıksın, birliklerini bozsun, duygularını sinelerinde bıraksın, önlerini kessin, bir şey olmaya imkan vermesin.'
not:eek:rjinali Amerika'da soylenmis olup her hakkı mahfuzdur

ALLAH sonumuzu hayır etsin İNŞALLAH. Bu insanın emeği var, hakkı var. Kul hakkı var. Bunca insanın vebali var. Nasıl olucak hiç bilmiyorum. Ama endişeliyim. Sizler ders çalışmaya başladınız mı?

ALLAH sonumuzu hayır etsin İNŞALLAH. Bu insanın emeği var, hakkı var. Kul hakkı var. Bunca insanın vebali var. Nasıl olucak hiç bilmiyorum. Ama endişeliyim. Sizler ders çalışmaya başladınız mı?

ben henuz baslamadım. acıkcası nereden baslasam bilemiyorum. soru gelebilir diye 'akıskanlar mekanigi' ve 'quantum mekanigi' ile ilgili birkac not buldum. malum Turkiye Atom Enerjisi Kurumu'nun 58. kurulus yıl donumu. bu kuruma da dikkat cekmek isteyebilirler. sonucta hepimiz atomlardan olusuyoruz!

Son düzenleme:
merhaba arkadaşlar,
Sınav sonrasında hergün forumları ve yazılarınızı da okudum, hergün bir görev gibi okumaya devam ediyorum. katılım ve sesimizi duyurabilmek adına dilekçekler gönderdim. Geri dönüş dahi alamadım. Hiç aklımdan geçmezdi bunun böyle olacağı. Bir önceki sınavda tamam bitti geçtim demiştim. 37 aldım, itiraz ettim sonuç aynı. Bu sınavdan zaten umudum yok, cevaplayamadım, saçma sapan şeyler yazdım. Soruyu anlamak bile 15 dk almıştır kesin :) Tek umudum puanlama değişir mi kısmında. Bari onu yapsalar. Döktüler hepimizi, yazıklar olsun. Emeğimizi, zamanımızı, umutlarımınızı çalanlara yazıklar olsun. Ne kadar emek verdik üstelik saygı bile duyulmayan bir meslek Türkiye'de. Gel yap bakalım incik boncuk bir sürü iğrençlik. kolaylaştırmak yerine angarya oldu. O kadar pişmanım ki şu işe bulaştığıma. Ben şimdi bu işi düşünen arkadaşlarıma kendinizi yakmayın, gidin yabancı dile ağırlık verin diyorum.

Mantıklı düşünmeye çalışıyorum. Bırakıcaklar, bırakıcaklar sonu nereye kadar? Belli bir birikme olacaktır. Kasım sınavıda haziran sınavındaki mantıkla okunursa, martta göreceğiz kalabalığı. Aynı şey finansalda da olmuştu. Yusuf Sürmen bir çok kişiyi bırakınca ve deşifre olunca apar topar komisyondan gitti ve finansal sınavı eski halinde döndü... Bu işin sonu da finansal sınavına benzeyebilir...

Mantıklı düşünmeye çalışıyorum. Bırakıcaklar, bırakıcaklar sonu nereye kadar? Belli bir birikme olacaktır. Kasım sınavıda haziran sınavındaki mantıkla okunursa, martta göreceğiz kalabalığı. Aynı şey finansalda da olmuştu. Yusuf Sürmen bir çok kişiyi bırakınca ve deşifre olunca apar topar komisyondan gitti ve finansal sınavı eski halinde döndü... Bu işin sonu da finansal sınavına benzeyebilir...

Son 2 hakkım, biz bunun eski şekline dönmesini beklerken, ne yazık ki dosya yakma riskiyle karşı karşıya kalmış olacağız. Çok endişeli ve üzgünüm. KGK tebliglerine baktım inanılır gibi değil. Motivasyonum yerlerde, herkes gibi. Yazık ediyorlar hepimize

Benimde son 3 hakkım. Sizi anlayabiliyorum. KGK tebliğleri gerçekten olcak gibi değil. Doğru dürüst anlattığı bir şey de yok! Aynı endişe bende de var. 3 şubatta bakalım ne olucak? Bekleyin dediler bekleyeceğiz...

kgk denetçileri (ve denetçi olacak smm) ilgilendiren bir konu bizi bütün olarak ilgilendirmesi çok yanlış sadece insanları sınavda dökmek amaçları :(