2014/1 Maliyet Muhasebesi Çıkabilecek Konular

Merhaba arkadaşlar; tek dersim kaldı ve temmuz son hakkım olucak. Tahminlerinizi ve kurs hocalarının beklediği konuları paylaşırsanız çok sevinirim. Maliyetten ben işçilik ve matematiksel dağıtımı bekliyorum. Herkese başarılar dilerim. Emeklerimizin karşılığını almak dileğiyle..

Safha maliyet 1 soruda. Diğerinde; kademeli dağıtım. Matematiksel dağıtımı sormayabilirler bu dönem. Allah yardımcınız olsun inşallah bu dönem verir kurtulursunuz...

belli olmuyor üst üste aynı konudan çıktığıda olmuş maliyette böyle bir genelleme yapmak mümkün değil dönemleri inceledim

İçime safha ve işçilik doğuyor arkadaşlar işçilikte yevmiyede sorabilir arkasına... vede matamatiksel sorabilirler... ama ters köşe olmamak için çalışın 2. dağıtıma... adamlar tes köşe yapıp planlı sorarlarmış :)

kolay gelsin tek dersim maliyet..

bende işçilik çıkar diye düşünüyorum bol yevmiye kayıtlı bir soruda bekliyorum hadi hayırlısı..

maliyete nasıl çalıştınız dehanın ve sınav sorularının dışında soru çözdüğünüz başka bir kaynak var mı

Safha maliyet ve işçilikden bende bekliyorum. Ayrıca ankarada olan arkadaşlar bir hafta sonra odanın deneme sınavı olacak mutlaka o sınava katılsınlar. Oda eski yönetimide bu hafta pazartesiden itibaren necatibey caddesi inşaat mühendisleri odasında ders ve soru çözümlerine başlayacaklar. İmkanı olanlar gelsinler.. Herkeze bol şans ve başarılar. Umarım hepimiz emeklerimizin karşılığını alırız.

Arkadaşlar geçen sınavda olduğu gibi , dumur olmamak için sorulara bir göz gezdirin .. sonra bildiğiniz sorudan başlayın.. geçen sınavda 1. soruya hepimiz takıldık ki benim en sevmediğim konuydu... kademeliye ve smm tablosuna yeterince baksaydım geçerdim..

geçen arkadaşlar bildikleri sorudan başlamışlar aman dikkat edin derim dostlar...

burada arandım demek dileğiyle :) ...

ben safha maliyeti çok iyi anlayamadım :( yani kolay sorular tamamda araya kafa karıştıran bir şey sorsa bittim yani.. işin özünü anlayamadım

Arkadaşlar sınav bilgilendirme toplantısından haberi olan varmı.Orada bazen hocalar tiyo veriyor.İsmmmo aradım daha belli değil diyor

maliyet muhasebesi hocası sadece sonuca mı not veriyor gidişat doğru sonuç yanlış sıfır puan mı bilen var mı?

maliyet muhasebesi hocası sadece sonuca mı not veriyor gidişat doğru sonuç yanlış sıfır puan mı bilen var mı?

2013 3 dönem ilk sınavımdı maliyetten 85 aldım 2 soruya 15 puan vermiş tam degildi çünkü ama değişiyor bizden önceki sınavda sadece sonuca puan vermiş :( hiç bişey gibi bu da net degil kolay gelsin...

çok yüksek puan almışsınız tebrikler..nasıl çalıştınız? kursa mı gittiniz? hangi kaynaktan çalıştınız? bol soru mu çözdünüz..acil yardım

çok yüksek puan almışsınız tebrikler..nasıl çalıştınız? Kursa mı gittiniz? Hangi kaynaktan çalıştınız? Bol soru mu çözdünüz..acil yardım

kursa gittim deha tabiki :)) ama yedi ders vardı yaptıgım tek şey konunun özünü anlamak oldu kesinlikle ezber yapma mantıgı kap ezberlersen bagllantı kuramıyorsun zamanın varsa çıkmış soruları çöz ve bu dersi gözünde büyütme çünkü yapanlar senden akıllı degil :)) kolay gelsin

kursa gittim deha tabiki :)) ama yedi ders vardı yaptıgım tek şey konunun özünü anlamak oldu kesinlikle ezber yapma mantıgı kap ezberlersen bagllantı kuramıyorsun zamanın varsa çıkmış soruları çöz ve bu dersi gözünde büyütme çünkü yapanlar senden akıllı degil :)) kolay gelsin
Teşekkürler moral anlamında iyi geldi
Bende gitmek istiyorum:) ama deha nın bize gelmesi lazım. Sadece İstanbul Ankara haksızlık yahu..

Çalıştıkça şunu görüyorum arkadaşlar , maliyet muhasebesi zor değil.. sınavda da bunu şartlamayalım kendimize .. aslında çıkan soruları sakin kafa ile çözdüm. bu ne yaa dedirtiyor ve pişman oluyorum yapamadığıma ... en zoru farklardı onu zaten sevemedim çıktı karşıma..

sanırım maliyeti o anda görmek ve aktarmak işi göremedin mi sınav gidiveriyor şansın yoksada kalıyorsun.. başıma gelen bu... sınavın zor olmadığına kendimizi adapte etmemiz gerekiyor. yoksa bilgi bilinç altında tıkalı kalıyor..

hepimiz yapabiliriz bu dersi bana öyle geliyor.. zor ama mantk işi ezber değil... ezberde tökez yapıyorsun bu derste...

:) ... safha gelecek gibi.. birde sipariş maliyet 1 kere sorulmuş... düşündürüyor beni..eger 3. soru olursa buda dağıtımsa planlı olabilir ...

düşüncelerimi paylaşmak istedim sizlerle..

başarılar dilerim...

bende dün inceledim soruları hakketen size katılıyorum safha yada sipariş illaki gelecek gibi duruyor. Yurdakul hocanın kitabındaki safha sorularını çözüyorum beni yordu çok çeşit var konuya hakim olamayınca zor geldi ordaki sorular ama dehanın kitabındaki sorular kolay sınav soruları da zor gelmedi açıkçası. dağıtımlardanda bir tane gelecek diye düşünüyorum ve gelse iyi olur en azından bango soru olur ama 8.maliyet sistemleri ünitesi başlı başına yorucu