2016/1 Smmm Yeterlilik Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanır ?

ruhsatı hemen almak zorunlu mu olmuş? bağımlı çalışıpta aidatları tam yatıranların 10 yıllık ymm süresinden sayılıyormuş.. bana da onu söylediler dertleri para olmuş.. ben smmm halledeyimde ymm beklesin dedim...

Cuma günü açıklanmasından hiç ümidim yoktu açıkçası. Akşama kadar kimseyi aramayıp açıklamaları ilginç olmuş :)

Nihayete eren bütün meslektaşlarımı tebrik ediyorum. Allah hayırlısıyla kullanmayı nasip etsin hepimize.

Şu kolay sınavda yine Vergi'den kalmışım.
Neyse, herşey de bir hayır vardır diyorum.
Ruhsat almaya hak kazanan tüm arkadaşları tebrik ediyorum.

Şu kolay sınavda yine Vergi'den kalmışım.
Neyse, herşey de bir hayır vardır diyorum.
Ruhsat almaya hak kazanan tüm arkadaşları tebrik ediyorum.

Vergi ve meslek benimde.
Hadi vergiye çalışmadım da meslek hukukuna o kadar çalışarak kalmak üzdü yani.

Vergi ve meslek benimde.
Hadi vergiye çalışmadım da meslek hukukuna o kadar çalışarak kalmak üzdü yani.

Meslek çoğu arkadaşımızı ters köşe yapmış bu sınavda.
Hayırlısı böyleymiş diye düşünmek lazım.
Bir sonraki sınavda, Allah'ın da izniyle geçeriz.

Meslek çoğu arkadaşımızı ters köşe yapmış bu sınavda.
Hayırlısı böyleymiş diye düşünmek lazım.
Bir sonraki sınavda, Allah'ın da izniyle geçeriz.

Aynen baya kasmışlardı meslekte. Dediğin gibi hayırlısı böyleymiş.
Hepimizin gönlüne göre olur inşallah ve bir sonraki sınavda belgeleri alırız inşallah.

Arkadaşlar, muhasebe denetiminde benim gibi son soruyu yanlış anlayıp, denetim tamamlama süreçleri yerine tüm denetim sürecini yazan var mı? Sınav sonucunda 80 beklerken 50 alınca topu taca attığımı farkettim :) Benim gibi ters köşe olan var mı?

Arkadaşlar, muhasebe denetiminde benim gibi son soruyu yanlış anlayıp, denetim tamamlama süreçleri yerine tüm denetim sürecini yazan var mı? Sınav sonucunda 80 beklerken 50 alınca topu taca attığımı farkettim :) Benim gibi ters köşe olan var mı?

Şu soru anlamama olayı bende de var.
Sorular galiba yeterince anlaşılır yazılmıyor ben bunu meslekte yaşadım.
Oda denetimine yetkililer sorusunda. Oda ve birlik dese döktüreceğim oda deyince bocaladım.
Ve bildiğim soruyu yanlış yaptım. Kalmamın sebebidir buda.

Oda denetimine yetkililer sorusunda. Oda ve birlik dese döktüreceğim oda deyince bocaladım.

Aynen üstad soruları alengirli sorup kafa karıştırıyorlar. Bu da eleme için yapılan bir eylem diye düşünüyorum.

aynen bende oda denetimi denilince oda denetim kurulunu yazdım.. 3 ve 4. sorularım doğruydu aslıda belki birkaç kelime eksikliğim vardı ama 21 almışım.. 40 civari bekliyordum.. sonuçta yine de kalacağımı anlamıştım 2. soru yüzünden..

Vergiden ilk 2 soruyu tam, 3.soruyu yarım yapmama rağmen 38 almışım, neye göre okuyorlar anlamak zor. Adamlar herhalde noktasına kadar aynı cevap istiyor. İtiraz etsem de sadece verdikleri notu kontrol ettikleri için her saniye sövmekten başka çarem yok şuan.

Vergiden ilk 2 soruyu tam, 3.soruyu yarım yapmama rağmen 38 almışım, neye göre okuyorlar anlamak zor. Adamlar herhalde noktasına kadar aynı cevap istiyor. İtiraz etsem de sadece verdikleri notu kontrol ettikleri için her saniye sövmekten başka çarem yok şuan.

arkadaşım bence itiraz et, ben de son soruda istisnayı düşmüştüm o yüzden son soru yanlıştı ama ilk iki sorudan 58 puan vermişler.. ilk iki soru zaten 60 puan yapıyor.. itiraz edip sonucu değişen arkadaşlar var.. bu vergi sınavı kolaydı bi daha bu kadar kolay gelmeyebilir.. sınavlarda kafa toparlamak zaten zor oluyor, normalde bildiğin yaptığın şeyleri bile atlayabiliyorsun..

İtiraz ettim bakalım, umarım sonuç değişir. Tek ders yüzünden sürekli Ankara'ya gitmek istemiyorum. Biraz insaflı olsalar zaten bu kadar mağdur etmezler insanları.

arkadaşım bence itiraz et, ben de son soruda istisnayı düşmüştüm o yüzden son soru yanlıştı ama ilk iki sorudan 58 puan vermişler.. ilk iki soru zaten 60 puan yapıyor.. itiraz edip sonucu değişen arkadaşlar var.. bu vergi sınavı kolaydı bi daha bu kadar kolay gelmeyebilir.. sınavlarda kafa toparlamak zaten zor oluyor, normalde bildiğin yaptığın şeyleri bile atlayabiliyorsun..

Verginin ilk sorusunda tanımları, vergi kanunlarındaki gibi aynı / birebir mi yazdınız acaba ?

Verginin ilk sorusunda tanımları, vergi kanunlarındaki gibi aynı / birebir mi yazdınız acaba ?

hayır biraz aklımda kalan tanımlar biraz kendi cümlelerimle tanımladım.. ama 3.sorudan puan verip vermediklerini bilmiyorum belki de 3.sorudan da puan almışımdır, 3600 istisna haricinde diğer tanımlar yorumlar puan getirdi mi bilemiyorum..

İtiraz ettim bakalım, umarım sonuç değişir. Tek ders yüzünden sürekli Ankara'ya gitmek istemiyorum. Biraz insaflı olsalar zaten bu kadar mağdur etmezler insanları.

hayırlısı olsun, inşallah geçersin.. bende meslekten kalmışım sadece ama 21 puan almışım :) itiraza değer mi bilmiyorum ilk 2 sorum yanlış çünkü.. 3 ve 4 de eksikliğim var,

hayır biraz aklımda kalan tanımlar biraz kendi cümlelerimle tanımladım.. ama 3.sorudan puan verip vermediklerini bilmiyorum belki de 3.sorudan da puan almışımdır, 3600 istisna haricinde diğer tanımlar yorumlar puan getirdi mi bilemiyorum..

3.sorudan da hatrı sayılır bir puan verilmiştir muhtemelen. Sadece istisnadan dolayı tüm soruyu çizmezler diye düşünüyorum.