24 Haziran 2006 Staj Başlatma Sınavına Hazırlananlar

24 haziran 2006 staj başlatma sınavına hazırlananlarla bilgi alış-verişi yapmak için bu başlığı kullanalım.

selam

umarım o sınava hazırlanmak durumunda klamayız. o tarihte stajımıza başlamış bir halde oluruz.

AKINCI' Alıntı:
KISMET NE DİYELİM YA OLMAZSA NE YAPACAĞIZ

Forum kuralı' Alıntı:
Konu başlıklarını konunun içeriğini ifade edecek şekilde seçmeniz gerekiyor. Konu başlığı açarken ve mesaj içeriğinde büyük harf kullanılmamalıdır. Ayrıca yardım, acil, lütfen, kişiye özel gibi başlıklar açmak yasaktır. Bu başlıkları açan kullanıcılar uyarılacaktır ve açtığı konu silinecektir. Bu kuralın 2. bir ihlali söz konusu olursa moderatörler tarafından üyelik iptali yapılabilir.

Lütfen forum kurallarınauyalım.

:(

hadi bakalım ders notlarını paylaşmaya geldi sıra:) . bana sadece test lazım arkadaşlar. İlgilenen olursa sevinirim. Başarılar herkese

paylaşmaya başlayalım

ilkumut yayınlarının kitabındaki testler oldukça faydalı tavsiye ederim

Kazanamadim ama yilmicam, sizler de yilmayin, daha cok calismak gerek demekki, tabi isten firsat buldukca.
ise yarar ders notlari olan varsa paylassin lutfen. ben de bendekileri sunacagim...

ders notları

arkadaşlar yılmak yok.birbirimizi motive edip iletişimimizi kesmeyelim.bu ağ üzerinden yapamadığımız bilmediğimiz konulara cevaplar arayalım. islam çankaya'nın ders notları ve test kitabı muhasebe, analiz, maliyet konusunda oldukça faydalı ayrıca murat açıköğretimin kitaplarında da çok farklı şeyler var özellikle bela dersler olan hukuk konusunda.diyeceksinizki madem öyle neden çalışmadın? ilk sınavda dershaneye gittim ve ne yazık ki sadece onların notları ile yetindim ayrıca bu sınavı biraz küçümsedim galiba. kazanamayınca moralim çok bozuldu ve çalışmaya ara verdim.ama haziranda kazanmaya niyetliyim.

arkadaşlar size word ya da excell den nasıl notları atabilirim 2 dersin notlarının olması lazım elimde internetten indirmiştim.

Ben tesmerin egitim setlerini almistim. onun icindeki notlarin print ciktisi alinamiyordu. bir arkadas sagolsun acmis onlari, printleri de alinabilior, bir kere yayinlamayi denedim ama kimse indirmedigi icin link kendiliginden kayblmus, ihtiyaci olanlara gonderebilirim...

Dersler ile ilgili notlar:
Finansal Tablolar Analizi.pdf
Maliyet Muhasebesi.pdf
Meslek Hukuku.pdf
Muhasebe Denetimi.pdf
Temel Hukuk.pdf
Vergi Hukuku.pdf
Borclar hukuku.pdf

Birkac Finansal Muhasebe Notu...

arkadaşlar bendede word ortamında hazırlanmış özet şeklinde aşağı yukarı sınavla ilgili bütün derslerin notları var isteyenlere e-mail yolu ile gönderebilirim bildiklerimizi paylaşalım

Arkadaşlar...Paylaşımınız çok güzel...Beni ne kadar dinlersiniz bilmiyorum...Ben 17 Kasım 2002 de staja başlama sinavına girdim...Sınava bir ay kala tek bir kitaptan çalıştım...Ve 83 puan alarak ilk sınavda verdim....O dönemde internetle alakam da yoktu...O günden buı yana pek çok şey değişti....GK soruları da dahil oldu staja başlama sınavlarına....Yalnız bana tuhaf gelen birşey var...İnternet veya başka bir şekilde paylaşım bu şekilde olmamalı...Çalışmanın en faydalısı bireysel olandır diye düşünüyorum....Ben sizin yerinizde olsam piyasada envai çeşit staja başlama hazırlık kitaplarından bir tanesini, bilemedin iki tanesini alır ve bu kitaba da bir program dahilinde güzelce hazırlanırdım....İnanın tek bir kaynak size yetecektir...Bu kitaba çalıştıktan sonra hala bazı eksikleriniz olduğunu düşünüyorsanız, işte o zaman şu anda yaptığınız gibi bir paylaşım alanı oluşturabilrisiniz....Eksiklerinizi bilerek ve bu eksikleri gidermeye yönelik olarak...Bireysel ve toplu çalışmanın diyalektiğini bu şekilde kurarsınız....Bazı arkadaşlar ne kadar çok kaynaktan çalışırsam o kadar başarılı olurum diye düşünüyorlar ama yanlış...İnterneti eksikleri gidermeye yönelik bir çalışma alanı olarak kullanın....Çalışmanın esası burada değildir...Ben sizin yerinizde olsam elimde ders notu, döküman, e-posta ne varsa hepsini silerdim ya da yırtar atardım....Ondan sonra da tek bir kaynağa yönelirdim....Eksiklerimi tespit ettikten sonra da internete foruma dönerdim....Bilmiyorum ne kadar dikkate alırsınız yazdıklarımı....Umarım hepiniz bir sonraki sınavda istediğiniz sonucu alırsınız.Herkese başarılar....

Ben 2005 Mart döneminde, sadece İslam Çankayanın kitabını iki kez okuyarak ilk girişte kazandım, bilmediğim noktalarda forumdan yararlandım.