30 gün istirahat raporu hakkında

Herkese Merhaba,

Nisan ayında 30 gün raporu olan personelim var. SGK'da ve bordro programında (netsis) nasıl bir işlem yapmam gerekiyor. Konu ile ilgili bilgisi olan arkadaşlarımdan yardım rica ediyorum.

iyi çalışmalar...

Ynt: 30 gün istirahat raporu hakkında

İşin program boyutundan anlamam.. netsis kullanmadım:)

Ama siz.. prim ödemek istiyormusunuz.. yoksa istemiyormusunuz?:)

Ödemek istemiyorsanız.. puantaj'dan çalışma günlerini sıfırlamanız gerekiyor.. ( rapor 01.04-30.04 tarihleri arasındaysa..)

Bildirgeleri verirken "0" gün olacak.. eksik güne "30" gün diyeceksiniz..ayrıca.. eksik gün nedenine de 01 - yani istirahat diyeceksiniz..Bununla beraber 30 gün eksik gün bildiriminde bulunacaksınız..ve internet üzerinden.. istirahatli kişinin rapor tarihlerinin girişini yapacaksınız..

forwhom'a ek olarak 2 gün mevzusu var. sgk raporun 3. gününden itibaren ödeme yapıyor. firma olarak personelin mağdur olmaması adına raporun 2 gününü ödemeyi tercih etmeniz durumunda 28 gün istirahatli 2 gün çalıştı göstermelisiniz.

30 gün rapor verilen bir sigortalı için;
SGK ilk iki günü vermeyeceğinden sigortalının iki gününü siz verebilirsiniz...bu durumda prim günü 2 eksik gün 28 olmalıdır...eğer her hangi bir ödeme yapmayı düşünmüyorsanız bordronuzda çalışılmış günü sıfırlayacaksınız ve prim ve hizmet belgesine 30 eksik gün girişi yapacaksınız kolay gelsin..