4. Dönem Geçicide Eğitim Harcamaları

murat384

Katkı Sunan Üye
Merhaba eğitim harcaması 4. Dönem geçicide gösterilir mi yoksa yıllık beyanname mi beklenecek.
Elimizde bi fatura var yıl sonuna düzenlenmiş kâr ın %10 undan düşük.
Bu faturadaki kdv dahil rakamımı düşüyoruz🤔

Merhaba
Bu tip harcamalarınızı geçici vergi beyanında bildirmeye çalışın.Aksi halde gelir beyanında bildirip,olası bir vergi alacağının mahsubu yoluna giderseniz,geçici vergi ile gelir vergisi matrahları arasında fark oluşacağından gelir idaresi geçiciyi düzeltmenizi ister.
Mahsup istemeyecek bile olsanız yine geçici'de bildirmeye çalışın.

Merhaba
Bu tip harcamalarınızı geçici vergi beyanında bildirmeye çalışın.Aksi halde gelir beyanında bildirip,olası bir vergi alacağının mahsubu yoluna giderseniz,geçici vergi ile gelir vergisi matrahları arasında fark oluşacağından gelir idaresi geçiciyi düzeltmenizi ister.
Teşekkürler bizim içinde daha mantıklı aynen. İnternette arattığımda geçici vergi döneminde bildirilir mi diye net bi bilgi bulamamıştım. Sağolun👍🏻 Kdv dahil olan rakamımı peki 🤔 yüksek değil zaten 2 bin civarı.

Eğitim harcaması yıllık beyannamede gösterilir.
Merhaba
Abicim bu harcama yıllık beyannamede gösterilir.

Arkadaşlar geçici vergi beyannamesi ekinde eğitim ve sağlık harcamaları diye bir bölüm var mı?İndirimler bölümünde sigorta primleri,eğitim sağlık harcamaları diye bir bölüm var mı?
Tamam siz,bildiğinizi yapın.Sonra iade çıkarsa mahsup isteyin, tekrar gelin konuşalım.

Arkadaşlar geçici vergi beyannamesi ekinde eğitim ve sağlık harcamaları diye bir bölüm var mı?İndirimler bölümünde sigorta primleri,eğitim sağlık harcamaları diye bir bölüm var mı?
Tamam siz,bildiğinizi yapın.Sonra iade çıkarsa mahsup isteyin, tekrar gelin konuşalım.
Farklı fikirlerin sebeplerini öğrenmek için aslında araştırıyordum %10 hesaplaması için diyenler vardı felan ama 4. Dönemde ondada sıkıntı yok .
Size güveniyorum sorun yok ☺️☺️

Aşkın kardeşim,mahsup işlemi için gelir idaresi geçici vergi beyanına geçmişte çok düzeltme verdirmiştir bana.Tecrübeyle sabittir yani.

Aşkın kardeşim,mahsup işlemi için gelir idaresi geçici vergi beyanına geçmişte çok düzeltme verdirmiştir bana.Tecrübeyle sabittir yani.
Değerli abim , seni çok iyi anlıyorum.
Son geçici ile gelir tutacak diye bisey yok ki abicim.
Faaliyet den kaynaklanan fark da yüzde 10 geçerse siz haklısınız
Ama bu soruda ki durun Faalyet dışı harcamadir.

Teşekkürler bizim içinde daha mantıklı aynen. İnternette arattığımda geçici vergi döneminde bildirilir mi diye net bi bilgi bulamamıştım. Sağolun👍🏻 Kdv dahil olan rakamımı peki 🤔 yüksek değil zaten 2 bin civarı.
Merhaba, eğitim ve sağlık harcamalarının kdv dahil rakamı alınır.