5510 sayılı Kanuna Göre Fazla ve Yersiz Ödeme Hesaplama Şekli

Merhaba
Değerli Üstadlarım 5510 sayılı kanuna göre yanlış bilmiyorsam 1 ekimden öncesi ve sonrası diye bir ayrım ibaresi var işe girişlerde.
Benim içinden çıkamadığım ve bir türlü sağlama çıkaramadığım konu fazla ve yersiz ödeme durumu.
Gelir vergisi matrahını Bordroda yer alan Aylık ve Yıllık Matrahlarını yazdığım zaman Vergi dilimine göre 8700 oranına girmişse %15 lik kızmı var ise %15 den %20 lik kısma giren kısmınıda %20'den alıyor. Buraya kadar sıkıntısız giden işlemim Kıstlı yapılan günde ki Gelir ve Asgari geçim indiriminde tıkanıp kalıyor.
Örneğin: Yıllık Matrahı : 7074,12 TL
Aylık Matrahı : 648,77
Asg Tutarı : 64,94 olan bir kişi 9 yıllık hizmete sahip ve 5/2 ise ve ay 31 çalışmadığı gün sayısı 16 olduğuna göre
Bu tabloya göre nasıl bir işlem yapmalıyım.

Buna ek olarak 4/b ve Ücret karşılığı derse giren öğretmenler içinde aynı sorun mevcut.

Siz değerli üstadlarımdan 5510 sayılı kanuna göre 1 Ekim 2008 den öncesi ve sonrası göz önüne alınarak Kadrolu ve SGK'lı olan kişiler için nasıl hesaplama yapılacaksa o konuda yardımcı olmanızı rica ediyorum. Eğer Elinde bu konuda hazırlanmış form var ise paylaşmalarını da talep ediyorum.Elimde birikmiş bu şekilde bekleyen kişiler var.Tıkandım kaldım

Saygı ve hürmetlerimle.

Ynt: 5510 sayılı Kanuna Göre Fazla ve Yersiz Ödeme Hesaplama Şekli

ÜSTADLARIM;
kişi borcu ile ilgili yardımlarınız gerek bilginize ihtiyacım var.
Dua ile