fonradar

687 Sayılı KHK'ye İstinaden Prim Teşviki Ve Gelir Vergisi Teşviki Ve Uygulaması Sorular

Problem olmaz yararlandırabilirsiniz. Ancak nisan tahakkukunda yararlandırabilirsiniz çünkü emekli 2 kişiyi nisan ayında alacaksınız ve sayınız yükselecek.

Çok teşekkür ederim bende aynı fikirdeyim aslında ama sonradan sıkıntı yaşamayalım diye işkura ve sgk ya sordum ama kimse net bilgi veremiyor. Aslında üstünde düşününce geçmiş hizmet belgelerinde olmayan yeni girişler için diye yazdığı için khk de emin olamadım sonradan

Merhabalar sgk ile tekrar görüştüm. Sisteme giriş yapıp Nisan ayında faydalandırabileceğimi söylediler. Cevabınız için Emrah beye ayrıca çok teşekkür ederim. Saygılar.

merhaba,
benim sorum Muhtasar GV teşviği - hesaplanış açısından olacaktı. bildiğimiz üzere 30 gün prim günü olan kişi için Asgari ücret GV 226,63 TL. bundan agi örn. 133,31 TL çıktıktan sonraki kalan kısım terkin ediliyor. (93,32 TL)
internetteki tüm hesaplamalar 30 prim gün üzerinden yapılmış. fakat Örn. 10 gün çalışmış 5.000 TL brüt kazancı olan birinin agisi yine 133,31 olabiliyor. 10 günlük asgari GV isabet eden rakam 75,54 TL. Bu tutardan 133,31 i nasıl çıkacağız. terkin edilecek rakam eksiye düşüyor. 5-10 günlük hesaplanış ve programın ek kısmında nasıl yerleştireceğimiz konusunda yardımlarınızı bekliyorum üstadlar.

aü üzerinden hesaplanan gv-agi sonucu kalan olur ise teşvikten yararlanılabilir, olmaz ise teşvik sıfırdır. (E-beyan ekler/teşvik kısmında alt tablo göre)

Merhabalar, asgari ücret üzerinden gv terkin hesaplanırken, asgari ücretlinin 2.vergi dilimine geçtiği aylarda (agustos-eylul-ekim gibi) bunu dikkate almalımıyız, yoksa standart %15 gv dilimi ile mi hesaplamalıyız acaba? Teşekkürler

Arkadaşlar,
Haziran ayı 00687 kodunu seçerek APHB verirken sistemde sorun yaşayan varmı?
Ben dün ve bugün iki farklı firmada deniyorum fakat 687 den yararlanan kişiler kırmızı ile işaretli ve 687 teşviğinden yararlanmak için teşvikten yararlanılacak dönemin sisteme kayıt edilmesi gerekiyor şeklinde bir uyarı alıyorum.
Halbuki zaten bu kişilerin ben 687 kayıtlarını yaptım. Elimde kaydettiğime dair çıktıları var...
Ayrıca denediğim firmalarda 4447/17. Madde (687 lileri sisteme kaydettiğimiz ekran) çalışmıyor...

Genel bi sorun mu var? Bize özel bi sorun mu var anlayamadım.

SGK duruyu yaptı 00687 sisteminde bakım çalışması var. Biraz beklemek gerekiyor gönderebilmek için.

01.06.2017 tarihinden sonra işe girişi yapılanlarda güncelleme yapılmış sanırım. Ben işe girişi yaptığımda sorgulamada teşvikten faydalanabilir diyordu. Şuanda giriş yapmak istediğimde kabul etmiyor. Bağlı bulunduğumuz sgk ile görüşmemiz gerekiyor sanırım. Alo 170 i arayıp sorduğumda sistemin güncelleneceği tarihi bekleyin dediler...

Arkadaşlar yeni değişikliğe göre 01.06.2017 tarihinden sonra tescil edilmiş işyerlerinde işe alınan tüm sigortalılar diğer şartları da sağlıyorsa yıl sonuna kadar teşvik tutarının tamamından ve başladığı aydan itibaren faydalanacak.

Teşvik ilk çıktığında 2017 de tescil edilen işyerleri bu teşvikten 3 ay sonra ve yarısı kadar tutardan yararlanabiliyordu. Yeni değişiklikle 1 hazirandan sonra tescil edilen yerler hemen yararlanmaya başlayacak ve teşvik tutarının tamamından faydalanacak.

Hata

"İŞE GİRİŞ TARİHİ 01/02/2017 - 31/05/2017 TARİH ARALIĞINDA OLMADIĞINDAN DOLAYI BU MENÜDEN TANIMLAMA YAPILAMAZ."

Bu hata mesajından ne anlamalıyım bilgisi olan varmı?10 gün önce bu ekrandan onayladığım kişiler şu anda onaysız ve tekrar sorgulama yapılınca bu uyarı çıkıyor.

Arkadaşlar yeni değişikliğe göre 01.06.2017 tarihinden sonra tescil edilmiş işyerlerinde işe alınan tüm sigortalılar diğer şartları da sağlıyorsa yıl sonuna kadar teşvik tutarının tamamından ve başladığı aydan itibaren faydalanacak.

Teşvik ilk çıktığında 2017 de tescil edilen işyerleri bu teşvikten 3 ay sonra ve yarısı kadar tutardan yararlanabiliyordu. Yeni değişiklikle 1 hazirandan sonra tescil edilen yerler hemen yararlanmaya başlayacak ve teşvik tutarının tamamından faydalanacak.

ben 6.ayın tahakkukunu göndermiştim 6111 ile 3 ay sonra 687 den faydalandıracaktım.Şimdi tahakkuku iptal edip sistem açıldığı zaman 1687 ile tanımlama yapıp gönderebilirmiyim

687 den geçen ay 5 personelimi yararlandırdım.
sgk nın ekranında faydalanan sigortalıları sıralamış.
ancak bir kişiyi numaralandırmamış.en üstte ismi duruyor.
diğerlerini 1-2-3-4 diye numaralandırmış.

neden ilk kişiye numara vermemiş olabilir sizce ?
bir problem yoktur herhalde?

merhaba,

687 teşviği için haziran ayında işe girmiş olanları kayıt yapamıyorum.
mayıs ayında işe girenleri kayıt yapabilirsiniz diye uyarı veriyor.
dolayısıyla haziran bildirgede alamıyorum.

yanlış birşey mi yapıyorum acaba ?

Konuyu biraz takip edin arkadaşlar. Yeni genelge ile ilgili sistemde güncelleme yapılıyor şu an. O yüzden işlem yapılamıyor biraz beklememiz lazım.

Hiç iptal işlemi yapmadım.6.ayın tahakkukunu nasıl iptal edecem toplamda 1 işçi var 6111 olarak göndermiştim tanımlama yaptıktan sonra sisteme 1687 ile gödericem ama öncesinde bildirgeyi iptal etmek için aylık prim hizmet belgesi giriş iptali seçicem sonra yenisini gönderirken asılı mı seçicem yoksa eki mi seçicem yardımcı olurmusunuz teşekkürler

Son düzenleme: