ACCA Hakkında Bilgilerimizi Paylaşalım..

Merhaba ACCA eğitimleri için İSMMMO'nun ya da TÜRMOB'un bir programı var mı? 31/03/2017 son başvuru tarihi yazan bir duyuru var. Sınavlar ne zaman oluyor?

Merhaba,

Türmob un başlatmış olduğu acca kurslarına katılmış olan var ise fikirlerini paylaşabilir mi acaba? Kurslar sınava hazırlanmak açısından yeterli bir bilgi sağlayabiliyor mu merak ediyorum ?

Teşekkürler,

Merhaba,

Türmob un başlatmış olduğu acca kurslarına katılmış olan var ise fikirlerini paylaşabilir mi acaba? Kurslar sınava hazırlanmak açısından yeterli bir bilgi sağlayabiliyor mu merak ediyorum ?

Teşekkürler,
Ben de merak ediyorum. Açıkçası Türkiye ‘de kaç kişinin bu sertifikaya hazırlandığını bilmiyorum ama nasıl hazırlandığınızı ve size ne kattığını (bilgi/kariyer) merak ediyorum.

Ynt: ACCA Hakkında Bilgilerimizi Paylaşalım..

basarilar iremsezin. nasil gidiyor calsmalar?

Evet pakistanli ve hindistanli cok insan yapiyor ACCA. bir de bu irklarin matematiksel ve mantiksal zekalari kuvvetli diye okumustum. tanidigim insanlara bakinca da bunun hakikaten dogru oldugunu dusunuyorum.
Merhabalar hilalp şuanki mesleki durumunuz acca nin size sağladığı avantajlar hakkında bizimlr tekrar güncel bilgi paylasiminda bulunabilir misiniz teşekkürler

Sayın akronium,
Gerçi siz sorunuzu sayın hilap'e yönelmişsiniz ama ben yine de naçizane görüşümü paylaşmak istiyorum. ACCA gerçekten profesyonel bir kuruluş ve yeterlilik sınavları da Türkiye'de ki kadar kolay değil. Bunun ücretlere yansıması da tabii ki olumlu olacaktır. Ancak ACCA sertifası sırf ücret artışı için alınabilecek bir belge değil. Oldukça zor bir süreç var önümüzde. Mesela benim ACCA belgesi istemekte ki amacım, uluslararası arenada biz Türk vatandaşlarının da yetkin olduklarını kabul ettirebilmek.
Merhabalar iremsezin şuanki mesleki durumunuz acca nin size sağladığı avantajlar hakkında bizimlr tekrar güncel bilgi paylasiminda bulunabilir misiniz teşekkürler

mrb Hilalp,
uzun zamandir bakma firsatim olmadi bu siteye,tesekkur ederim verdigin bilgiler icin bu arada benim dil okulum hazirana bitiyor bu sebeple Acca e yogunlasmaya karar vedim bu hafta bir arkadasimin tavsiyesi uzerine lsbf in holborndaki subesine gittim,biliyosun tr de malimusavir olan birisi 10 ders vermesi gerekiyo acca da lsbf kaplan ve bpp e gore cok ucuz 10 ders+mba £5270 ama okulun kalitesi hakkinda fikrim yok siniflar cok kalabalik ve cok fazla ragbet var bu okula.Sana aslinda staj konusunu sormak istiyorum ben stajimi trde yaptim tekrar yapmama gerek yok sanirim sen acca le nasil iletisime geciyosun soracaklarini glasgow officeini arayarakmi ogreniyosun.Bu arada ayni buroda halen devam ediyorum.Kursa baslamadan once en azindan goz asinaligi olsun diye sinav icin kitap nerden temin edebilirim bilgi verirmisin? cv icin benm email adresim [email protected] bana email atarsan sevinirim,tesekkurler
Merhabalar miniko şuanki mesleki durumunuz acca nin size sağladığı avantajlar hakkında bizimlr tekrar güncel bilgi paylasiminda bulunabilir misiniz teşekkürler

@Emreeeeeeeeee

Merhaba, herkesin tecrubesini anlatmasi forumu okuyanlar acisindan faydali olur, ayrica farkli beklentileri de karsilar. Ancak niyetiniz bu forumu okuyucular icin canli tutmak degil ise, ve kendi kariyerinize nasil bir fayda saglayabilecegini, kendi geleceginiz icin ogrenmek istiyorsaniz biraz bencilce degil mi?

Ornegin herkese copy paste ayni soruyu sorup sizin icin anlatmalarini bekleyip, sonra cevaplara gore isinize gelene tekrar sorular sormak yerine, siz once asagidaki bilgileri verseniz ve insanlar size bu yonde bilgilerini / yorumlarini iletse, hem siz hem onlar daha kazancli olmaz mi ? (vakit / fayda acisindan)

Su anki konumunuz yani:
-Ogrenci misiniz yoksa calisan mi
-Egitim durumunuz nedir
-Kac senelik tecrubeniz var
-Ne tur bir firmada calisyorsunuz
-Uzmanlik alaniniz nedir (Finans, Muhasebe, Vergi, Butce vs)
-Yabanci dil bilginiz ne duzeyde
-Baska sertifika veya belgeleriniz var mi (SMMM vs)
- ACCA hakkinda nereleri arastirdiniz yoksa internette arastirmak yerine direk buraya mi yazdiniz? (Bu sorunun cevabi yurtdisinda calismak istiyorsaniz onemli. Eger mentalite olarak herkesin sana her bilgiyi sunacagini dusunuyor isen, Avrupa ve Amerika’da oldukca zorlanirsin.)

Hedefleriniz ve beklentiniz nedir:
-Hangi alanlarda calismak istiyorsun (Sektor ve departman)
-Hangi firmalari, hangi pozisonlari hedefliyorsun
-ACCA den beklentilerin nelerdir, sertifika olarak senin icin belli kapilari mi acmasini mi bekliyorsun, yoksa bilgi haznene yapacagi katkilari mi merak ediyorsun vs.
-Yurtdisinda calisabilmek icin mi soruyorsun yoksa Turkiye icin mi soruyorun, yabanci firmalar icin mi, lokal firmalar icin mi vs…

Sadece senin icin degil, genelde herkes icin yazmak istedim. Forumdaki kullanicilar genel olarak oldukca yardimsever ancak vakitlerini harciyorlar. Sorularimizda daha spesifik olsak hem onlarin vaktine daha cok saygi gostermis hem de istedigimiz cevaba daha cabuk ulasmis olmaz miyiz?

Not: Genel olarak zaten kibarca sormussun ve kotu niyet ile yazmadigina eminim. Ancak belli konulari okurken bircok kiside aynisini goruyorum. O yuzden bu yazi uzerinden genellemek istedim. Insanlar once 5 dakikasini ayirip taleplerini detaylandirir ise, cevap veren icin de kolay olur.