Amortisman Oranı Konusunda Tereddüt

Tahsin Kurt

Fenomen Üye
Platin Üye
Arkadaşlar selamlar
Şöyle bir tereddütüm var,yorum ve görüşlerinizi merak ediyorum.

Kuaför salonu bazı iktisadi kıymetler alıyor.Koltuk,vitrin,tezgah,kasa(ön büro mobilyası) vb.

elimdeki amortisman oran tablosunu incelediğimde şöyle iki değişik oran görüyorum.

1- Berber, kuaför, güzellik salonlarında kullanılan iktisadi kıymetler ve özel araç gereçler*
Süre 8 yıl oran %12,50
* Özel araçlar, üretim veya bütün bölümlere ait süreçler için özel olarak dizayn edilmişlerdir ve üretimde temel bir kullanışa sahip değillerdir. Bunlar tarafından üretilen bütün bölümlerin model dizaynlarında yapılan değişiklik ve yeniliklerin arkasından daha sonraki veya farklı bir kullanım için adapte edilemezler.

2- İşyerinde Kullanılan Mobilyalar, Ekipmanlar ve Diğer Demirbaşlar: Bu sınıf, masa, mobilya, sandalye, banko, kontuar, dolap ve ofiste kullanılan iletişim araçları gibi kıymetler ile işletmelerde müşteriler için tahsis edilen oturma gruplarını kapsar. (Başka bir sınıflamada yer alan iletişim araçları hariç)
Süre 5 yıl oran %20

Burada sizce hangi seçenek tercih edilmeli?
Teşekkür ederim.
İyi çalışmalar

Tahsin Kardeşim,

62. Bölüm bölümlendirilmemiş. Genel oranla (3.1) ile devam, 5 yıl % 20.

(Şimdi bunun çay hesabını kime yazacağız o daha önemli bir konu.)

Tşk.ederim kevork üstadım.
Hımm senin canın çay istedi,anlaşıldı :)
Tamam bayramdan sonra ilk fırsatta görüşüyoruz.Hatta semaver keyfi yapabileceğimiz bir yere gidelim,seni anca keser :)

Merhaba ;

Sevgili Ferhat'ında bilgisi dahilinde ilk ya da daha sonraki bir buluşmayı bizim buralarda yapalım düşüncemiz var. (Bozüyük,Bilecik,Eskişehir..) Ne dersiniz ?

Ferhat üstad ???

Aslında Abdullah üstadım,bayramda Antalya'ya doğru iniyorum inşallah.Yolumun üzerindesiniz ancak ne kadar istesemde uğrayamayacağım.Malum vakit problemi.Çok üzgünüm.
Ancak devlet yakamızı biraz bırakırsa müsait oldukça Ferhat,Kevork ve Aşkın'la birlikte 4'lü bir ziyaret yapabiliriz belki neden olmasın.