Apartman Görevlisinin E-bildirge Girişi

Merhaba,

Bir apartman yöneticisiyim. Apartman görevlisi için e-bildirgeye giriş yaptığımda, 1647 TL brüt maaşa 558 TL prim tahakkuku görünüyor. Halbuki anladığım kadarıyla devletin bir katkısı olacaktı ve bu rakamın daha düşük çıkması gerekiyor. İlk ekrandan giriş yaparken Belge türü” olarak “01-TÜM SİG.KOLLARI/YABNC UYR”, kanun olarak da 05510’u seçiyorum. Nerede yanlış yapıyorum.

Yardımcı olabileceklere şimdiden teşekkür ederim.

Dediğiniz doğru ancak o 100 liralık indirim için daha sistemde uygulama başlamadı. Biraz daha beklememiz gerekiyor sistem güncellemesi için. Sizin yanlış yaptığınız birşey yok yani sadece biraz daha bekleyin.

Son duyurudan anladığım, biz her zamanki gibi e-bildirgeyi doldurup göndereceğiz. Sonra vergi indirimini mahsup edecekler. Doğru mu düşünüyorum acaba?

Şimdilik durum öyle gözüküyor. Ocak bildirgesi eskisi gibi olacak hazine yardımı yok ocak tahakkukunda. Ancak son hali yayınlanmadı daha genelgenin. Biraz daha beklemekte fayda var bence.

01/2016 için 23/02/2016 ama son güne bırakmak sgk sisteminde sorun yaşanma olasılığından iyi olmaz.