Apartman Görevlisinin Servis Hizmeti

merhaba
ben 32 daireli bir apartmanda oturmaktayım.
yeni apartman görevlimiz ile servise çıktığında alacağı sipariş miktarı (kg olarak) konusunda anlaşamıyoruz.
tek miktar şey gazete ,ekmek ya da bir ya da iki miktarlık sipariş olarak ağır olmayacak malları alabileceğini diğer siparişler için özel siparişe girdiği ve ek ücret istediğini söylemekte... Bu doğru mudur,
Kapıcı yönetmeliği bu konuyu açıkça yazmıyor lütfen bu konuda bilgi verebilirmisiniz ya da nereye başvurmalıyım.
teşekkürler

Bu konuda yasal bir düzenleme yoktur. kat malikleri kurulu belirler. kapıcının görevlerini.

İşe alırken hangi şartlarda çalıştıracağınızı konuşmışsunuzdur. İleride problem olmaması için bunu yazılı yapıp karşılıklı imza altına almanızı öneririm.

Sn.Nizam beyin görüşüne katılıyorum.
Ek;
İş Kanunu M.110 dan hareketle,anlaşmazlık konusunda,
bu maddenin yasal dayanak yapıldığı Yönetmelik(Konut Kapıcıları Yönetmeliği)nin ilgili hükümleri ile ve kapıcı sözleşmesinde "kapıcının yapacağı işler" belirtilmiş ise bu yönlerden çözüme gitmek,bazı konularda da İş kanunun diğer hükümleri ile genel hükümlere bakarak,ya da yapılacak görüşmelerle anlaşarak sonuca ulaşmak olasıdır.
(bu arada belirtelim ki,sözleşmede bazı hususlar yazılı olsa da,bu hususlar/ve veya bazı hususlar,Kanunlara aykırı ise malum gecersiz sayılır-bu ayrı konu)
"diğer siparişler için özel siparişe girdiği ve ek ücret istediğini söylemekte"noktasında,
önce verilen sipariş(ler)in,yukarıda belirttiğim hususlar çerçevesinde değerlendirilmesi,tam karşılığı olmayabilir,"bu ve benzeri"gibi ifadeler var ise kapıcı tarafından uygun görülmeli,yok ise belki bu istek yani sipariş,kapıcının "çalışma koşullarının ağırlaşması" veya kapıcının yapacağı işler olan "görev tanımına "girmemesi yönünden değerlendirmeye alınabilir ANCAK kapıcının "ek ücret"isteğini/talebini anlamakta zorlandım,tabi ki doğru değil.
Çözüm yolunu,
önce yönetici ile görüşmek,daha sonra buradan çıkacak sonuca göre kat malikleri ile yapılacak görüşmelerde aramak olmalıdır,
düşüncesindeyim.