Araç satış sözleşmesi

Selamlar.benim volkswagen polo marka bir aracım vardı.bir galeride opel vectra marka bir araç ile takas usülü pazarlıkla anlaştık.benim üzerine para vermem şartı ile.satış sözleşmesini imzaladık ama sözleşmeyi yaptığımız gün cumartesi olması sebebiyle sözleşmeye hiçbir maddi olarak değer yazılmadı(cayma bedeli dahil).ancak takip eden pazartesi günü ben aracın km?si ile oynandığını öğrendim.ve de aracı almaktan vazgeçtim.verdiğim kaparoyu da geri aldım.ancak sözleşmeyi istediğimde galerici bana sözleşmeyi yıttığını söyledi.
1- Galerici yalan söyleyip, sözleşme maddelerine cayma bedelini ekleyip benden mahkeme yolu ile tazminat alabilir mi?
2- Şahitlerin de huzurunda yapılan bu sözleşme mahkeme için resmi evrak niteliğinde olup, geçerliliği var mıdır?
3- Sözkonusu sözleşmenin iptal edildiğine dair bir tutanak tutulmalı mı/ tutulduğu takdirde ben kendimi garantiye almış olur muyum?
Saygılar sunuyorum?

Ynt: Araç satış sözleşmesi

Bu kadar vesveseli olmayın. Sözleşme zaten gerçekleşmemiş. Para verilmemeiş , araç teslim edilmemiş. Zaten parasal bir madde konmamış.
Rahat olun.

Sayın Güroy; söz konusu kişiler galerici, mütahit, emlakçı olduğunda ben sizin kadar iyimser olamıyorum malesef. Mutlaka istisnalar vardır ancak bu üçlü söz konusuysa durup düşünmekte fayda var. İmzalatılan sözleşme tellallık sözleşmesi hükmünde olabilir, bununla alakalı olarak hizmet faturası keserlerse hiç şaşırmamak gerekir.

Sözleşmenim koşulu nedir Polo aracın teslim edilmesi, vectra aracın satın alınması. Peki sözleşmeye uymamanın bir yaptırmı konmuş mu?
Anladığım kadarı ile hayır. O zaman nedir çekindiğiniz?

Bence çekince sn.efruz'a ait olmalı. Benimki sadece uyarı niteliğinde. Uyarımın gerekçesi de geçmişte yaşınılan tecrübe. Geçmişte beraber çalıştığımız arkadaşımı, komşumuz olan galericiye yönlendirdim, aynen sn. efruz'un anlatımına benzer sözleşme imzalamış, tek farkı aracı 2 gün galeride kaldı. 2 gün sonra vazgeçip arabasını geri aldı, 3 gün sonra da arkadan galericinin faturası geldi kasko değerinin % 2'si kadar + kdv. Paşa paşa ödedi...

O zaman gidip galericiden ibraname istesin. aramızda borç alacak her hangi birşey yoktur diye :)

selamlar arkadaşlar. ya zaten adam da af edersiniz çirkefin teki çıktı.beni ve de sözleşmeye şahit olan arkadaşı arayıp tehditvari konuşuyo.neymiş galericiler sitesine madara olmuş, itibarı zedelenmişmiş, gereken bedeli ödermiş birileri gibi... ya gidip suçduyurusunda bulunacağım ama arkadaşın dediği gibi bu tür adamlar çirkefin bulaşığın önde gidenleri.

acaba diyorum noterden gidip galericiye aramızda yapılan sözleşmenin geçersiz olduğunu mu beyan eden bir ihtarname mi çeksem ::)

üstelik adamın ilanı halen daha da sahte km ile sitede satılık duruyo :eek: