fonradar

Ay Sonu Ödenen KDV

Merhaba arkadaşlar son 1 yıldır muhasebecim ay sonu çıkan kdv tutarlarını kendi ödüyor aylığını almaya geldiğinde bir tutar ödediğini söyleyip ödemesini alıyor. Aramızda güven hususu olduğu için makbuz istemiyorum ancak her ay ne kadar ödüyor nereden takip edebilirim ? Teşekkürler.

Öncelikle yapılan işlemin yanlış olduğunu belirtmeliyim. Doğrusu tahakkukları size göndermesi ödemeleri de sizin yapmanızdır. Ödemeler müşaviriniz tarafından yapılmaya devam edecekse, sizinle hesaplaşmaya geldiğinde ödeme makbuzlarını ibraz etmesi gerekir. Kontrol etmeniz için internet vergi dairesinden borç sorgulama yapabilirsiniz, veya yine internet vergi dairesinden ayda bir borcu yoktur yazısı alabilirsiniz.

Öncelikle yapılan işlemin yanlış olduğunu belirtmeliyim. Doğrusu tahakkukları size göndermesi ödemeleri de sizin yapmanızdır. Ödemeler müşaviriniz tarafından yapılmaya devam edecekse, sizinle hesaplaşmaya geldiğinde ödeme makbuzlarını ibraz etmesi gerekir. Kontrol etmeniz için internet vergi dairesinden borç sorgulama yapabilirsiniz, veya yine internet vergi dairesinden ayda bir borcu yoktur yazısı alabilirsiniz.

Yanıt için teşekkür ederim Bülent bey. Yurt dışında olduğum için bu ödemeler ile pek ilgilenemedim. 2019 1.ay itibariyle ödemeleri kendim yapmaya başlıcam bunda dediklerinize harfiyen katılıyorum. Tüm sorgulamalarım da sizin dediğiniz gibi şuan borçsuzluk yazısı alabiliyorum bunda sorun yok. Ancak benim öğrenmek istediğim 2018 yılı içerisinde her ay ne kadar ödeme yaptığıdır ? Bunu geriye dönük nereden sorgulayabilirim. ?

Ne güzel muhasebeci..Şu kadar ödedim ver para.
Vergi dairesine gidin, tahsilat fişi listesi isteyin. Orada ne kadar tahakkuk etti, ne kadar ödendi görebilirsiniz.
Benimde halen kendisi yurtdışında yaşayan ancak firması istanbulda olan bir mükellefim var.
Aramızda Dropbox uygulaması kullanıyoruz.Ortak bir klasör oluşturarak paylaşıma açtık. Ben tahakkukları o klasöre atıyorum. o da oradan ödeyince dekontu klasöre atıyor. Mailleşmeye bile gerek kalmıyor. Hatta varsa faturaları bile önce klasöre taratıp atıyor, orjinalleri de kargo yapıyor. Gül gibi geçinip gidiyoruz. :)

Ne güzel muhasebeci..Şu kadar ödedim ver para.
Vergi dairesine gidin, tahsilat fişi listesi isteyin. Orada ne kadar tahakkuk etti, ne kadar ödendi görebilirsiniz.
Benimde halen kendisi yurtdışında yaşayan ancak firması istanbulda olan bir mükellefim var.
Aramızda Dropbox uygulaması kullanıyoruz.Ortak bir klasör oluşturarak paylaşıma açtık. Ben tahakkukları o klasöre atıyorum. o da oradan ödeyince dekontu klasöre atıyor. Mailleşmeye bile gerek kalmıyor. Hatta varsa faturaları bile önce klasöre taratıp atıyor, orjinalleri de kargo yapıyor. Gül gibi geçinip gidiyoruz. :)

96 dan beri aynı muhasebeci ile çalışıyoruz, maalesef 2018 yılını bu şekilde geçirmek zorunda kaldık. Vergi dairesine gitmeden inceleyebileceğim bir portal var mı ?

Teşekkürler.

Merhaba ;

Vergi dairesine gidemiyorsanız ,e-devlet şifreniz ile sistemden vergi borçlarınızı sorgulayabilirsiniz.
Merhaba,

Vergi borcum yok onu dediğiniz şekilde kontrol edebiliyorum. Ben geriye dönük olarak ay sonu ne kadar kdv ödemesi geçici vergi stopaj vb vergileri kaç tl olarak ödendiğini kontrol edebileceğim paneli öğrenmek istiyorum.

interaktif vergi dairesinin içinde öyle bir bölüm olması lazım, biraz karıştırırsanız bulursunuz

Merhaba,

Vergi borcum yok onu dediğiniz şekilde kontrol edebiliyorum. Ben geriye dönük olarak ay sonu ne kadar kdv ödemesi geçici vergi stopaj vb vergileri kaç tl olarak ödendiğini kontrol edebileceğim paneli öğrenmek istiyorum.

İnteraktif vergi dairesine kullanmış olduğunuz şifre ile giriş yaptıktan sonra bilgilerim menüsü altında beyanname ve tahakkuklarım kısmı var burada istediğiniz ayın tahakkuklarına bakarak karşılaştırabiliniz.