Aynı anda iki şirkette sigortalı olmak.?

arkadaşlar acil olarak yardımcı olmanızı rica ediyorum. 2 şirketin muhasebesine bakıyorum.bir sigortalı çalışanı 2 kasımda 2. şirkete işe girişini yaptım. ancak sigortalıyı 1 kasımda 1. şirketten çıkışını yapmayı unuttum. 10 günlük süresi geçti. 1 asgari ücret cezası var. araştırma yapıyorum aynı anda 2 şirkettede sigortalı gösterilebiliyor. bu nedenle kişiyi 1. şirketten 15 kasımda çıkışını yapacağım. yani 1.şirketten 15 kasımda iş çıkışı olacak ama 2.şirkettede 2 kasımda girişi olmuş olacak. 1.şirkette 15 gün 2.şirkette 28 gün çalışması olup toplam kasım ayında 43 günü olacak bir sorun olur mu? acil cevaplarsanız çok sevinirim teşekkür ederim.

Ynt: aynı anda iki şirkette sigortalı olmak

Bişey olmaz. Geriye dönük 10 günlük kanuni süresinde siz çıkışını yapabilirsiniz. Toplam daki 43 günüde takılmayın zaten o 60 gün bile olsa 30 üzerinden değerlendirme yapılacak

sayın nisanlı çok teşekkür ederim yarın ilk işim bunu yapmak sagolun

Bende size teşekkür ederim konu hakkında öncelikle araştırma yaptığınız için

Ynt: Aynı anda iki şirkette sigortalı olmak.?

Bildiğim kadarıyla iki ayrı şirkette çalışma ve sigortalılık durumunda noter onaylı kısmi istihdam sözleşmesi yapılması ve varsa eksik gün bildirimlerinde bu sözleşmenin örneğinin SSK ya bildirilmesi gerekiyor...