fonradar

Ba-Bs Bildirimi

Arkadaşlar öncelikle merhaba;

Ba-Bs bildirimi ile ilgili bir soru soracaktım.İthalat işlemi yaptığımız zaman, mal çektikçe ödenen vergimizi ba formlarında bildiriyoruz.Yurtiçi bir firmadan devir aldığımız bir miktar ürünün vergisini ödeyerek millileştirdik.Bu firma deviri 2016 yılında yapmıştı ve mal antrepomda beklemekteydi.Ba-bs de zaten 2016 yılında karşılıklı olarak bildirmiş olduk.Bu ay ba formuma eklemeyeceğim diye düşünüyorum ama sizlerinde görüşünü almak istedim.
Cevap verirseniz sevinirim umarım anlatabilmişimdir.

Sevgili adminler kapatın siz bu forumu,kimsenin cevap yazdığı okuduğu olmayan bir forum olmus.Sadece ismi kalmış.

Sevgili adminler kapatın siz bu forumu,kimsenin cevap yazdığı okuduğu olmayan bir forum olmus.Sadece ismi kalmış.
Herhalde dönem sonu olduğu için cevap veren olmamıştır. Vuk tebliğinde gümrükte devralınan faturaların nasıl bildirileceğine dair netlik yok. Devralan için işlem ithalat, ancak devreden için durum yurtiçi satış gibi. Bu nedenle ben faturanın kesildiği dönemi ve tutarı esas alarak bildirim yapıyorum... Yinede devirli işlemlerde kaşı tarafla mutabık kalmakta fayda var.

Merhaba

Bizim firma da da sizin karşılaştığınız gibi işlem çok oluyor,devralırken beyan edince tekrar beyan etmiyoruz.Ama alış satış yaptığımız firmalarla mutlaka mutabık kalarak yapıyoruz bu işlemi.

Henüz 2.mesajınızda isyan etmişsiniz ne güzel.
Ben bunca yıldır burdayım,yeri geliyor bir hafta cevap bekliyorum.Azcık sabır.Ha bu da yoksa,forum niye kapansın siz gidin.Bir de soruyu yazdığınız tarihe bakın,31 mayıs.
Milletin kafasını kaşıycak vakti yok.Birazda bunları düşünün öyle eleştirin bence..
Sevgili Bülent gayet usturuplu cevap vermiş.Ama ben bu kadar nazik olamıycam kusura bakmayın.
Bu forum dışında başka hangi benzer forumlarda bu kadar hızlı dönüş alabiliyorsunuz merak ediyorum.Varsa öyle bir yer,lütfen oraya gidin.