Bağımsız Denetim Merkezi lisans eğitimi ve sınav ilanı, Yeni dönem başlamıştır.!

Ynt: Bağımsız Denetim Merkezi lisans eğitimi ve sınav ilanı, Yeni dönem başlamıştır.!

paylaştığınız duyuruyu bilyorum. ancak zikredilen ücretlere ilişkin bir duyuru veya bilgi henüz yok. doğrulanmadı da bildiğim kadarıyla,

Ynt: Bağımsız Denetim Merkezi lisans eğitimi ve sınav ilanı, Yeni dönem başlamıştır.!

arkadaşlar önder beyi göremiyoruz. Onun değerli görüşlerine ihtiyaçımız var. Selamlar

Ne oldu şimdi bu iş?

Hiç bir yerde bilgi yok. Telefon mu etmemiz gerekiyor illa ki.

Arkadaşlar Turmob' un (www.turmob.org.tr) ve Türmob Bağımsız Denetim Merkezi' nin (www.tbdm.org.tr) sitelerine giriş yapamıyorum, açılmıyor, bir haftadır hemde, acaba problem benim bilgisayarlardanmı kaynaklanıyor, bu kadar uzun süre çalışmaması normal değil.?

Bu siteler çalışıyormu acaba.?
Sınav eğitimi kursu müracatları ile ilgili bilgi vs. varmı acaba.?
Bilgi verirseniz sevinirim.

.

ZİNDAN ' Alıntı:
Arkadaşlar Turmob' un (www.turmob.org.tr) ve Türmob Bağımsız Denetim Merkezi' nin (www.tbdm.org.tr) sitelerine giriş yapamıyorum, açılmıyor, bir haftadır hemde, acaba problem benim bilgisayarlardanmı kaynaklanıyor, bu kadar uzun süre çalışmaması normal değil.?

Merhaba sayın ZİNDAN;

TURMOB un sitesinde herhangi bir problem yok... Ama Bağımsız Denetim Merkezinin sitesine girmeyi bende birkaç bilgisayardan denedim ama başarılı olamadım.
iyi forumlar

hıghpower ' Alıntı:
benim ,bilgisayar da açılıyor.
ttoraman ' Alıntı:
ZİNDAN ' Alıntı:

Merhaba sayın ZİNDAN;

TURMOB un sitesinde herhangi bir problem yok... Ama Bağımsız Denetim Merkezinin sitesine girmeyi bende birkaç bilgisayardan denedim ama başarılı olamadım.
iyi forumlar

Evet.Problem bizim modemdeymiş.Resetleyince sorun çözüldü.Teşekkürler.

Yalnız www.tbdm.org.tr sitesi açılmıyor, hatta çalışmıyor.Sadece adı var içeriği henüz oluşturulmamış.Siteyi bile yapmadan eğitim sınav yapmaya kalkışıyorlar.
Sınav müracatları nereye yapılır, eğitimler nerede yapılacak vs. daha bir çok sorunun cevabı yok ortada.?

Türmobun bağımsız denetim eğitimleri ücretsizdir.Eğitimler İstanbul ,Ankara ve İzmir de olacaktır.
Sınavlar da Ankara ,istanbul ve İzmir de yapılacaktır. A grubu lisansı alanlar akabinde B grubu sınavlara gireceklerdir. A ve B grubu lisansı alanlar kobileri denetleme hakkını elde edecektir.
Spk ile uzlaşma sağlanırsa Spk adına C grubu lisanslamayı da Türmob yapacaktır.Uzlaşma sağlanmazsa spk nın test sınavı belli bir süre daha yapılmaya devam edecektir.Üst kurul olarak oluşturulan Denetim kurumu tek otorite olarak düzenlemeye yetkisi alana kadar bu durum sürebilir. Bu sayede Meslek mensubu olmayanların denetim alanına girmesi engellenmiş olacaktır
hayırlı olsun,

TÜRMOB ile görüştüm bahsi geçen evrakları hazırlayıp Ankara adresine göndermeniz halinde kayıtlarınızı yapıyorlar, şuanda göndernler ve kayıtlarını yaptıranlar var, önümzdeki hafta bende göndereceğim.

Bu arada lisans belgesi ücreti, kayıt bedeli, eğitim ücreti yokmuş tamamen free....

Saygılarımla;

hazırladığım dilekçe örneği ektedir.
--------------------------------------------------------------
27 ARALIK 2010

TÜRMOB BAĞIMSIZ DENETİM MERKEZİ
A N K A R A

Ekte tarafınıza sunulan belgeler ışığında Kurumunuz tarafından yapılması planlanan ?Bağımsız Denetim Lisans Eğitimi? ne ilişkin gerekli kayıt işlemlerimin yapılmasını arz ederim.

Saygılarımla;

deeper BLUE
RUHSAT NO:34xxxxxx

EKLER:
1) 1 adet Nüfus cüzdanı örneği ,
2) 3 adet fotoğraf,
3) 1 adet İkametgah belgesi,
4) 1 adet adli sicil kaydı,
5) SMMM ruhsat fotokopisi ,
6) Yüksek lisans diploma örneği

Tüm arkadaşlara selemlar
Eğtimler 3 büyük ilde olacağı kesinleştimi. Bu ankaradan soran varmı

kurs ve sınavın ücretsiz olacağının söylenmesinin sebebi , türmob zorunlu eğitim ve sınav ücreti alabilmek için maliye bakanlığının onayını almak zorunda.
bu çıkarılan tebliğ hükümetten habersiz yapıldığı için şimdilik ücretsiz yapmak zorunda...
tabi iptal edilmezse

spk'nında söylediği gibi çıkarılan tebliğin hukuki dayanağı yok,
sınav ve lisans verme işlemleri tebliğ ile yapılamaz, yönetmelikle yapılamaz, bunun için kanun gerekli.
kanuni dayanak olmadan kimse sınav yapıp yetki veremez.
biz zaten 3568 sayılı yasa ile yapılan sınavlara girerek ruhsat almış ve kanunun 2. maddesinde yazılı olan denetim yetkisine sahip kişileriz (smmm)

Barolar birliğide avutaklık mesleği için sınav yapmak istedi , ama hükümet kanunlarındaki ilgili maddeyi iplal edince (30.madde) yapamadılar.

yönetmelikle tebliğ ile sınav yapılamaz şart koyulamaz.

1-Sınavın ücretli olmasını mı istiyorsunuz?
2-Sınavın Türmob Bağımsız Denetim Merkezi tarafından değil de Spk tarafından mı yapılmasını istiyorsunuz?
3- Dava için girişimde bulundunuz mu?
4-Hükümetin bilgisi dahalin de olmasa başbakanlığın ilgili sitesinde ilan edilebilir miydi?
5-Hiçbir sınav olmasın mı istiyorsunuz?

Sınavı Türmob yapsın istiyorum
Sınav ücretsiz olsun istiyorum
Sınav çoktan seçmeli olsun istiyorum
Eğitim odalarda yapılsın istiyorum
A B C bütün sınavlar bir kerede yapılsın istiyorum

1- Evet yapılacaksa eğitimin ve sınavın ücretli olmasını isterim. Ücretsiz olursa eğitim ve sınav maliyeti Türmob üye aidatlarından karşılanacak. Eğitime ve sınava katılanların eğitim ve sınav maliyeti eğitime ve sınava katılmayanlarada yüklenmiş olacak. Bu adil değil.
2- Türmob'un bu iş için sınav yapmasına gerek yok, biz (smmm) zaten yetkili kişileriz (bknz.Yeni TTK.md.400)
SPK nın kendisine tabi şirketleri denetleyecek denetim elemanlarına sınav yapması hakkıdır, çünkü spk nın kendi mevzuatı var.
3- Davayı spk açtı, 15/12/2010 Danıştay 8.daire esas no 9591
4- Hükümet denetim merkezi kuruyor, mecliste komisyonlarda görüşülüyor, hükümet türmob'a böyle bir merkez için yetki vermedi.
http://www.tbmm.gov.tr/develop/owa/tasari_teklif_sd.onerge_bilgileri?kanunlar_sira_no=66800
5- Ruhsat alırken sınava girdik , hukuken zaten var olan denetim yetkim için neden yeniden sınava gireyim.

turkasia ' Alıntı:
Sınavı Türmob yapsın istiyorum
Sınav ücretsiz olsun istiyorum
Sınav çoktan seçmeli olsun istiyorum
Eğitim odalarda yapılsın istiyorum
A B C bütün sınavlar bir kerede yapılsın istiyorum

A sınavı lisansını almadan B sınavına girilemeyeceği için Tüm sınavların aynı anda yapılması şu an için imkansız.
Şu anda A lisansı almış bir meslek mensubu olmadığı için B lisansı sınavı henüz açılmadı.
C lisansı sınavı ise spk ile göürşmelere ve davanın nasıl sonuçlanacağına bağlı.

Bu tebliğ nedeniyle madur olacakların, en azından başbakanlık iletişim merkezine internet üzerinden bir şikayet formu doldurmaları, her halde hükümeti harekete geçirecektir.

battibalikyangider ' Alıntı:
hukukara ' Alıntı:
Bu tebliğ nedeniyle madur olacakların, en azından başbakanlık iletişim merkezine internet üzerinden bir şikayet formu doldurmaları, her halde hükümeti harekete geçirecektir.

Bimere türmob ile ilgili bir şikayette bulunursanız, başvurunuzu Türmoba gönderiyorlar:)

bilginize..

Türmob' da kimmiş bizi şikayet eden bakiimmmm hele bi yapar... Şikayetleri şikayet edilen kuruma göndermek ha, oda güzel. ;)
:) :) :)

hayır , türmobu'un bağlı oğlduğu bakanlığa , maliye bakanlığına gönderiyor.