Bakanlığın El Koyduğu Mallar

anakin

Katkı Sunan Üye
Selamlar,
İlgili tüm izin ve belgelere sahip bir firmadan fatura ile ürün alınıyor.
Ürünün Bakanlık izinleri olmasına rağmen Tarım ve Köy işleri memurları ürüne el koyup, tutanak ile kendi depolarına çektiriyorlar.

Bu ürünlerin muhasebe kayıtları nasıl olmalıdır? Üretim maliyetine mi atılmalıdır; kanunen kabul edilmeyen gider mi yapılmalıdır?

Selamlar,
İlgili tüm izin ve belgelere sahip bir firmadan fatura ile ürün alınıyor.
Ürünün Bakanlık izinleri olmasına rağmen Tarım ve Köy işleri memurları ürüne el koyup, tutanak ile kendi depolarına çektiriyorlar.

Bu ürünlerin muhasebe kayıtları nasıl olmalıdır? Üretim maliyetine mi atılmalıdır; kanunen kabul edilmeyen gider mi yapılmalıdır?
Sayın Üstadlarım görüş ve önerilerinizi bekliyorum

El konulan malların geri alınması için dava açılacaksa diğer stoklara alın. Dava sonucuna göre yol alırsınız. Dava açılmayacaksa kdv ile birlikte KKEG yapın..

El konulan malların geri alınması için dava açılacaksa diğer stoklara alın. Dava sonucuna göre yol alırsınız. Dava açılmayacaksa kdv ile birlikte KKEG yapın..
Sn Üstad,

Şöyle bir gelişme olmuş: 100 adet malın 87 adetini geri yollamışlar. 13 tane için herhangi bir açıklama yapılmamış.

O halde bu 13 tane malın maliyeti+KDV, KKEG olarak hesaplara kayıt edeceğiz. Doğru mudur?